Komunikaty PR

Czy czeka nas plaga komarów? Przygotuj odpowiednio swoje wnętrze

2022-06-22  |  01:00
Biuro prasowe

Jesteśmy świadkami gwałtownych zmian klimatu. Lata 2011-2020 były najcieplejszą dekadą w historii. Niestety ocieplenie klimatu zaburza naturalny porządek świata. Coraz częściej występują intensywne opady deszczu, gwałtowne burze, które sprzyjają wzrostowi liczebności komarów. Komary są ważnym elementem ekosystemu, dlatego nie możemy ich całkowicie wyeliminować. Możemy jednak skutecznie się przed nimi chronić!

 

Jak walczyć z komarami?

 

Obecnie komary można spotkać dosłownie wszędzie! Ocieplenie klimatu ułatwia im rozmnażanie, adaptowanie się do różnych pór roku i rozprzestrzenianie po świecie. Komary atakują nas nie tylko na zewnątrz, ale również w naszych domach.

 

Wpadające do mieszkań owady są najbardziej uciążliwe wieczorami. Zmęczeni całodniowym upałem, otwieramy okna, żeby wpuścić do środka nieco świeżego, przynoszącego ulgę powietrza. Niestety światło wydobywające się z wnętrza domu działa na insekty jak zaproszenie.

 

Istnieje wiele sposobów walki z komarami – od środków chemicznych, przez odstraszające rośliny umieszczone na parapetach, aż do specjalnych lepów. Najefektywniejsze są jednak moskitiery.

 

Moskitiery – skuteczna ochrona przed komarami

 

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, która stanowi skuteczną barierę przed owadami. Można zamontować ją zarówno w otworze okiennym, jak i w drzwiowym. Mówi się, że nazwa produktu pochodzi od hiszpańskiego słowa „mosquito”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „komara”.

 

Moskitiery są rozwiązaniem powszechnie stosowanym w domach, mieszkaniach i lokalach użytkowych – mówi Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. Ich konstrukcja jest trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Siatka moskitiery wykonana z wykorzystaniem włókna szklanego skutecznie chroni pomieszczenia przed owadami oraz nieczystościami. Z kolei szeroka gama kolorów i rozwiązań systemowych pozwala na dopasowanie moskitier do każdego rodzaju okien i drzwi: tarasowych, czy balkonowych – dodaje.

 

O czym pamiętać, wybierając moskitiery?

 

Jednym z rozwiązań są klasyczne siatki, które dostaniemy w markecie. Przykleja się je do ościeżnicy okna/drzwi od strony wewnętrznej za pomocą rzepu lub taśmy klejącej. Niestety takie osłony nie należą do najtrwalszych. Z czasem siatka zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może zacząć się kruszyć.

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż moskitier na wymiar, w których siatka rozciągnięta jest na specjalnych ramkach z profili PVC lub aluminiowych. Z instalacją takich moskitier poradzi sobie każdy. Mocuje się je do profili okiennych za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Siatki można w każdym momencie zdjąć, np. do czyszczenia.

 

Rodzaj i kształt moskitiery należy dobrać do funkcji i typu otworu. Modele ramkowe, przytwierdzane do futryn za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych, sprawdzą się w oknach otwieranych wyłącznie w celu cyrkulacji powietrza. W pozostałych oknach oraz w drzwiach balkonowych i tarasowych można zainstalować moskitiery:

  • rolowane (pionowe lub poziome), przypominające rolety w kasecie,
  • otwierane, wyposażone w samozamykacze, które automatycznie domykają otwartą moskitierę,
  • przesuwne na prowadnicach,
  • plisowane w systemie jedno- lub dwuskrzydłowym.

 

Czy warto zamontować moskitiery? Oczywiście! – Moskitiery nie ograniczają widoczności w świetle okna, nie przeszkadzają w pracy rolet wewnętrznych i zewnętrznych, a ich użytkowanie jest wygodne i zapewnia ochronę przed owadami i nieczystościami na długie lata. Dlatego zakup moskitier to z pewnością opłacalna inwestycja – mówi Tomasz Włodarzewski z ANWIS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.