Komunikaty PR

Czy czeka nas plaga komarów? Przygotuj odpowiednio swoje wnętrze

2022-06-22  |  01:00
Biuro prasowe

Jesteśmy świadkami gwałtownych zmian klimatu. Lata 2011-2020 były najcieplejszą dekadą w historii. Niestety ocieplenie klimatu zaburza naturalny porządek świata. Coraz częściej występują intensywne opady deszczu, gwałtowne burze, które sprzyjają wzrostowi liczebności komarów. Komary są ważnym elementem ekosystemu, dlatego nie możemy ich całkowicie wyeliminować. Możemy jednak skutecznie się przed nimi chronić!

 

Jak walczyć z komarami?

 

Obecnie komary można spotkać dosłownie wszędzie! Ocieplenie klimatu ułatwia im rozmnażanie, adaptowanie się do różnych pór roku i rozprzestrzenianie po świecie. Komary atakują nas nie tylko na zewnątrz, ale również w naszych domach.

 

Wpadające do mieszkań owady są najbardziej uciążliwe wieczorami. Zmęczeni całodniowym upałem, otwieramy okna, żeby wpuścić do środka nieco świeżego, przynoszącego ulgę powietrza. Niestety światło wydobywające się z wnętrza domu działa na insekty jak zaproszenie.

 

Istnieje wiele sposobów walki z komarami – od środków chemicznych, przez odstraszające rośliny umieszczone na parapetach, aż do specjalnych lepów. Najefektywniejsze są jednak moskitiery.

 

Moskitiery – skuteczna ochrona przed komarami

 

Moskitiera to gęsto pleciona siatka, która stanowi skuteczną barierę przed owadami. Można zamontować ją zarówno w otworze okiennym, jak i w drzwiowym. Mówi się, że nazwa produktu pochodzi od hiszpańskiego słowa „mosquito”, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza „komara”.

 

Moskitiery są rozwiązaniem powszechnie stosowanym w domach, mieszkaniach i lokalach użytkowych – mówi Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. Ich konstrukcja jest trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Siatka moskitiery wykonana z wykorzystaniem włókna szklanego skutecznie chroni pomieszczenia przed owadami oraz nieczystościami. Z kolei szeroka gama kolorów i rozwiązań systemowych pozwala na dopasowanie moskitier do każdego rodzaju okien i drzwi: tarasowych, czy balkonowych – dodaje.

 

O czym pamiętać, wybierając moskitiery?

 

Jednym z rozwiązań są klasyczne siatki, które dostaniemy w markecie. Przykleja się je do ościeżnicy okna/drzwi od strony wewnętrznej za pomocą rzepu lub taśmy klejącej. Niestety takie osłony nie należą do najtrwalszych. Z czasem siatka zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może zacząć się kruszyć.

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż moskitier na wymiar, w których siatka rozciągnięta jest na specjalnych ramkach z profili PVC lub aluminiowych. Z instalacją takich moskitier poradzi sobie każdy. Mocuje się je do profili okiennych za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych. Siatki można w każdym momencie zdjąć, np. do czyszczenia.

 

Rodzaj i kształt moskitiery należy dobrać do funkcji i typu otworu. Modele ramkowe, przytwierdzane do futryn za pomocą bezinwazyjnych uchwytów obrotowych, sprawdzą się w oknach otwieranych wyłącznie w celu cyrkulacji powietrza. W pozostałych oknach oraz w drzwiach balkonowych i tarasowych można zainstalować moskitiery:

  • rolowane (pionowe lub poziome), przypominające rolety w kasecie,
  • otwierane, wyposażone w samozamykacze, które automatycznie domykają otwartą moskitierę,
  • przesuwne na prowadnicach,
  • plisowane w systemie jedno- lub dwuskrzydłowym.

 

Czy warto zamontować moskitiery? Oczywiście! – Moskitiery nie ograniczają widoczności w świetle okna, nie przeszkadzają w pracy rolet wewnętrznych i zewnętrznych, a ich użytkowanie jest wygodne i zapewnia ochronę przed owadami i nieczystościami na długie lata. Dlatego zakup moskitier to z pewnością opłacalna inwestycja – mówi Tomasz Włodarzewski z ANWIS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.