Czy w trakcie podróży kamperem można gotować?

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Podróż kamperem to opcja dla osób, które nie lubią ograniczeń. Ten sposób podróży pozwala na zwiedzenie znacznie większych obszarów bez obaw o nocleg. Wycieczka może zatem zmienić swój kurs w każdym momencie, gdy tylko znajdziemy miejsce warte uwagi. Istotnym elementem podróży jest jednak kuchnia – czasem mamy ochotę na prawdziwy domowy posiłek. Ale czy można go swobodnie przyrządzić w kamperze?
Spędzanie wakacji w kamperze cieszy się coraz większą popularnością. Fakt ten nie dziwi, bowiem pozwala na większą swobodę w wyborze miejsc docelowych i oferuje wolność, o którą trudno w hotelowych pokojach. Nowoczesne kampingi bez problemu można znaleźć także w ustronnych i przepięknych miejscach, a dobrze wyposażone kuchnie w kamperach umożliwiają przygotowanie lokalnych potraw bez konieczności poszukiwania polecanych miejsc w przewodnikach.
Gotowanie w kamperze – czy jest bezpieczne?
Nowoczesne kampery są prawie jak domy – można w nich swobodnie wziąć prysznic, wyspać się na wygodnym łóżku, a nawet przygotować pyszny posiłek. Jednak podczas gotowania bardzo ważne jest, aby zachować szczególną ostrożność. Warto pamiętać, że z kuchni w kamperze można korzystać tylko i wyłącznie na postoju. Co więcej, otwarty płomień kuchenek gazowych może przyczynić się do pożaru. Dlatego też bardzo ważne jest zastosowanie w kamperach właściwego sprzętu. Świetnym rozwiązaniem są kuchenki gazowe dedykowane jachtom oraz kamperom – ceramiczne płyty gazowe, w których żarnik jest dodatkowo osłonięty, znacznie zwiększając bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.
- Kuchnie gazowe do kampera pokryte szybą ceramiczną są nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim łatwe w użytkowaniu. Stanowią bezproblemowe w czyszczeniu rozwiązanie, bowiem gładką płytę wystarczy po prostu przetrzeć po ostygnięciu. Dzięki temu, rozlane mleko czy tłuszcz szybko zniknie z kuchenki i łatwo zachowamy porządek w kamperze – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Minimalistyczna, ale też i sprawna kuchnia pozwala podczas wakacji cieszyć się nie tylko przepięknymi krajobrazami, ale również i lokalnymi aromatami. Zakupione na targach świeże produkty z łatwością można przyrządzić na aromatyczną kolację dopasowując ją do upodobań całej rodziny.
Kuchnia w kamperze – dla kogo?
Własną kuchnię w kamperze docenią wszyscy – nawet ci, którzy w podróży lubią korzystać z restauracji. Jak wyjaśnia ekspert marki DYNACOOK, płyta gazowa w kamperze jest odpowiednim rozwiązaniem dla szerokiego spektrum podróżników o różnych preferencjach, stylach podróżowania i potrzebach kulinarnych. Sprawdzi się ona u osób, które cenią sobie niezależność i spontaniczność w podróżach, pozwalając im na przygotowanie posiłków w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępności restauracji czy infrastruktury. Co więcej, będzie także odpowiednia dla podróżników z alergiami, nietolerancjami lub wybranymi dietami (np. wegetarianie lub weganie), tym samym dając im pełną kontrolę nad tym, co jedzą. Mogą przygotowywać posiłki, które spełniają ich indywidualne potrzeby żywieniowe:
- Kamper z płytą gazową jest również doskonałym wyborem dla rodzin podróżujących z dziećmi. Pozwala na wygodne przygotowywanie śniadań, obiadów i kolacji, co może być bardziej praktyczne i oszczędne w porównaniu z jedzeniem w restauracjach z małymi dziećmi. Świetnie sprawdzi się także w przypadku osób podróżujących z ograniczonym budżetem, gdyż korzystanie z płyty gazowej w kamperze pozwoli zaoszczędzić na kosztach związanych z jedzeniem w restauracjach. Nie zapominajmy o podróżnikach eksplorujących odległe miejsca - w wielu odległych miejscach lub w górach, gdzie infrastruktura gastronomiczna może być ograniczona, kamper z płytą gazową pozwoli na samodzielne przygotowywanie posiłków.
Płyta gazowa bez płomieni DYNACOOK dedykowana kamperom to niewielki dodatek, który pozwala na większą swobodę w podróży, ale też i na podróże kulinarne. Płyty ceramiczne w technologii gaz pod szkłem, dostosowane do potrzeb i możliwości kamperów, spełniają oczekiwania wszystkich miłośników tego typu spędzania wolnego czasu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.