Komunikaty PR

Czy warto zatrudnić architekta? Zalety współpracy z architektem wnętrz.

2022-01-18  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Przystępując do urządzania lub remontu mieszkania wielu z nas zadaje sobie pytanie: czy dam radę samodzielnie zrobić to dobrze? Jeśli nie jesteśmy pewni, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że efekt nie będzie zadowalający. Funkcjonalne zaplanowanie układu i aranżacji przestrzeni, zwłaszcza gdy zależy nam najbardziej korzystnym wykorzystaniu każdego metra kwadratowego, to trudne zadanie, dlatego warto zdecydować się na współpracę z architektem wnętrz – o jej korzyściach opowiadają architektki Krystyna i Ida Mikołajskie, założycielki MIKOŁAJSKAstudio.

Jaki jest pierwszy etap współpracy z architektem wnętrz?

Arch. Krystyna Mikołajska: Wśród większości klientów panuje przekonanie, że przychodzą do architekta tylko po to, aby ten wybrał im kolory do poszczególnych wnętrz, dopasował gotowe meble i dodatki – w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej! Pracę nad danym projektem rozpoczynamy od wywiadu, który pozwala nam poznać kluczowe oczekiwania klienta dotyczące układu funkcjonalnego mieszkania. Musimy dokładnie wiedzieć, ilu jest domowników i jakie są potrzeby każdego z nich. Dzięki temu klient dostaje bardzo dobrze opracowany, indywidualnie dopasowany plan funkcji.

Arch. Ida Mikołajska: Kiedy informujemy klienta, że od tego musimy zacząć, często w odpowiedzi słyszymy, że on już wie, gdzie co będzie. W trakcie wywiadu przeważnie okazuje się, że to tak naprawdę tylko wstępne decyzje i nie do końca przemyślane pomysły. Naszym zadaniem jest szczegółowo wszystko opracować, biorąc pod uwagę konkretne wymiary różnych elementów, które musimy wpasować we wstępny rysunek. Istotne jest także dopasowanie do tkanki – budynku, w którym znajduje się projektowana przez nas przestrzeń. Układ funkcjonalny to podwalina do wszystkich dalszych działań.

Arch. Krystyna Mikołajska: Przeanalizowanie funkcji nie jest etapem długim, ale ma ogromne znaczenie. Warto wziąć pod uwagę fakt, że o ile zmiana sofy, która kiedyś się zniszczy lub znudzi, nie jest dużym problemem, o tyle przesunięcie ścianek czy instalacji wymaga dużej ingerencji i nie jest proste.

Kiedy mamy już fundament – plan mieszkania z opracowanym układem funkcji, przychodzi kolej na część koncepcyjną – wizualną.

Arch. Krystyna Mikołajska: Koncepcję również tworzymy na bazie rozmów z klientem, dlatego ważne jest, aby pokazał nam swoje inspiracje – co mu się podoba, jakie kolory, formy, styl. To dużo dłuższy etap, który jest równie istotny – ustalonej na początku funkcji nadajemy trzeci wymiar, wizualizujemy ją.

Arch. Ida Mikołajska: Inwestorzy często przychodzą do nas ze wstępnym pomysłem, ale nie umieją sobie wyobrazić, jak wnętrza będą wyglądać w rzeczywistości. Naszym zadaniem jest odczytanie tych oczekiwań i zilustrowanie ich realistycznymi wizualizacjami.

Arch. Krystyna Mikołajska: Współpracując z MIKOŁAJSKAstudio klient ma pewność, że realizując wykończenie wnętrza zgodnie z projektem, uzyska taki efekt, jak na wizualizacjach, które zaakceptował.

Klient dostaje od Was opracowany układ funkcjonalny i koncepcja wizualna. Coś jeszcze?

Arch. Krystyna Mikołajska: Nasze projekty to nie tylko piękne wizualizacje, ale przede wszystkim bardzo porządnie i szczegółowo opracowane rysunki techniczne oraz zestawienie materiałów. Na tej podstawie klient może zrobić wycenę z wykonawcą i zrealizować projekt.

Arch. Ida Mikołajska: Może także zatrudnić nas do wykonania usługi „Od projektu do zamieszkania” czyli, jak to lubią nazywać klienci, „pod klucz ++”. W ramach tej usługi to my jesteśmy odpowiedzialni za zakup materiałów, zorganizowanie ich dostaw, wniesienia i montażu, koordynację wykonawców i nadzór autorski. Współpracujemy ze sprawdzonymi fachowcami, ekipami i stolarzami, którzy m.in. wykonują meble według naszych projektów. Dzięki temu klient ma gwarancję, że projekt będzie zrealizowany zgodnie z planem. Kiedy przekazujemy klientom klucze do inwestycji zrealizowanych w ramach usługi „Od projektu do zamieszkania”, czekają na nich gotowe, w pełni wykończone i urządzone wnętrza, do których od razu można się wprowadzić.

Wywiad dostępny jest także na: https://www.youtube.com/watch?v=HqavBTPdv-M

www.mikolajskastudio.pl

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.