Czysta łazienka bez wysiłku
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Łazienka to miejsce, które naturalnie kojarzy się z higieną. Dlatego pomieszczenie to, jak żadne inne, powinno być czyste, schludne i dobrze zorganizowane, tak by świecić przykładem. Często jednak jest zupełnie inaczej. Nieestetyczne zacieki na szybach kabiny prysznicowej, zapchany odpływ brodzika, czy też kamień i zanieczyszczenia wewnątrz miski WC – to problemy, z którymi borykamy się na co dzień. Tymczasem istnieją proste sposoby, by sprzątanie było nie tylko łatwe, ale przede wszystkim krótsze i mniej uciążliwe.
Nie chodzi tu o magiczne środki czystości, które czynią cuda. Czysta, higieniczna, a przez to przyjazna dla naszego zdrowia łazienka to odpowiednio dobrane wyposażenie, które pomaga utrzymać porządek na co dzień. Dlatego warto przemyśleć jego wybór już na etapie projektowania. Odpływ liniowy z wkładem grzebieniowym, bezkołnierzowa misa WC, czy też bezdotykowe przyciski spłukujące – to rozwiązania, które znajdziemy w ofertach marek Geberit i Koło.
Czystość w strefie WC
Najbardziej newralgiczne miejsce, jeżeli chodzi o higienę w całej łazience, jest jednak strefa WC. Aby była naprawdę czysta, musimy ją sprzątać po każdym skorzystaniu z toalety. Są jednak sposoby by było to łatwe, bezproblemowe, a właściwie robiło się samo. Na rynku odnajdziemy bowiem wiele gotowych rozwiązań, które pomogą nam utrzymać toaletę w czystości. Do nich niewątpliwie należą bezkołnierzowe miski WC. Pozbawione są one klasycznego rantu – kołnierza właśnie, gdzie w ukrytych i niedostępnych do wyczyszczenia zakamarkach gromadzi się najwięcej bakterii oraz osadza kamień. Ceramiczne miski Geberit Rimfree nie mają krawędzi, dzięki czemu są estetyczne i znacznie łatwiejsze do czyszczenia. Zaś dzięki technologii TurboFlush, zapewniają ciche, a jednocześnie bardzo dokładne spłukiwanie. Za sprawą zoptymalizowanego przepływu wody w kształcie spirali, toaleta jest zawsze czysta w środku, bez konieczności każdorazowego czyszczenia.
By zachować higieniczną czystość także na zewnątrz misy, warto zakupić zdejmowaną deskę sedesową, najlepiej wykonaną z antybakteryjnego materiału. Jej demontaż jest szybki i bardzo łatwy, co pozwala na bezproblemowe wyczyszczenie w każdym zakamarku, zarówno samej deski, jak i jej pokrywy. Z kolei, dzięki takim materiałom jak duroplast, deska będzie wyjątkowo wytrzymała i lekka, a przy tym komfortowa. Najlepszym na to przykładem jest model Modo Koło. O najwyższy standard higieny w strefie WC pomogą zadbać także bezdotykowe przyciski uruchamiające z oferty Geberit. Są one wyjątkowo higieniczne i łatwe do czyszczenia. Nie trzeba naciskać przycisku ani go dotykać - dzięki temu jest on zawsze czysty. Jeśli do tego zdecydujemy się na podtynkowy zestaw WC z podwieszaną misą, nasza strefa WC będzie higienicznie czysta na co dzień.
Porządek w strefie prysznica
Prysznic w łazience to nie tylko funkcjonalność i wygoda, ale też trudne miejsce do sprzątania. Zacieki na szybach, osad z kamienia, zatkany odpływ w brodziku i gromadzący się grzyb w zakamarkach – to codzienny koszmar jego użytkowników. Zazwyczaj nawet dostępne na rynku detergenty nie wystarczają, by utrzymać go w czystości na dłużej. Tymczasem pożądany efekt łatwiej uzyskamy wybierając odpowiednie wyposażenie strefy prysznica już na etapie projektowania łazienki. Kabiny typu walk in – z czystą taflą szkła osadzoną na pojedynczych profilach lub proste konstrukcje, oparte na połączeniu kilku szyb z drzwiami, zdecydowanie minimalizują ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń w trudno dostępnych elementach łączących. Ograniczone do minimum miejsca uszczelnienia silikonem na zawsze eliminują problem ich zabrudzenia.
Jeśli do tego typu kabiny dobierzemy płaski brodzik lub odpływ liniowy, to całkowicie zminimalizujemy ryzyka gromadzenia się na nim osadów i kłopotliwego szorowania. W tej roli sprawdzi się prostokątny brodzik Nemea Koło. Wyróżnia go szczególna odporność na drobne uszkodzenia oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Co więcej, można go zabudować na dwa sposoby – stawiając na powierzchni podłogi lub zabudowując na równo z jej poziomem. Dobrym rozwiązaniem będzie także montaż nowoczesnego odpływu liniowego, takiego jak Geberit CleanLine. W przeciwieństwie do tradycyjnych odpływów, nie odprowadza wody w sposób niewidoczny, lecz przez elegancki otwarty odpływ ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie ma ukrytych miejsc, w których mógłby gromadzić się brud i powodować nieprzyjemne zapachy. Także sposób jego czyszczenia jest dziecinnie prosty. Wystarczy wyjąć i wypłukać wkład grzebieniowy, szybko wytrzeć kanał CleanLine – i gotowe!
Więcej informacji na www.geberit.pl
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.