Komunikaty PR

Czysta przyjemność. Nowy wymiar odkurzania

2022-02-22  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania odkurzacz ( 0.22 MB )

Kurz, wszechobecny i uciążliwy pokrywa prawie każdą powierzchnię. Podłogi, dywany, meble,
a nawet rośliny się przed nim nie uchowają. Ma tendencję do gromadzenia się w trudno dostępnych miejscach. Dostaje się do naszych domów drzwiami i oknami, osiada na butach i ubraniu, przynoszą go nasi pupile. Jest prawdziwą zmorą alergików. I choć całkowite jego wyeliminowanie z góry jest skazane na porażkę, to są sposoby by skutecznie ograniczyć jego ilość.

Walka z kurzem

Podejmowały ją nasze babki i prababki. Tradycyjna miotła tylko wzbijała kurz w powietrze w efekcie czego zaraz osiadał on z powrotem na wszelkiego rodzaju powierzchniach. Trzepanie dywanów wymagało nie lada siły i pochłaniało sporo czasu by zrobić to naprawdę dokładnie. Prawdziwej rewolucji na tym polu dokonał dopiero brytyjski inżynier i wynalazca Hubert Cecil Booth.  To on wpadł na pomysł zasysania kurzu. Pierwszy prototyp odkurzacza powstał w 1901 roku, a był nim wielki zbiornik z podłączoną do niego pompą próżniową. Ta sporych rozmiarów maszyna transportowana była przez wóz zaprzężony w dwa konie, a samo odkurzanie w domu klienta odbywało się przez otwory okienne. I choć hałasowała niemiłosiernie to udało jej się zdobyć uznanie na dworze brytyjskim, a przyczyniła się do tego koronacja Edwarda VII, bowiem wtedy właśnie pojawiła się okazja do zaprezentowania możliwości wynalazku, którego efekty zachwyciły królewską parę. Od tamtej pory trwały prace nad jego udoskonaleniem i tak powstał odkurzacz, o którego rozmiarach i funkcjach ówczesnym wynalazcom nawet się nie śniło.

Inteligentne sprzątanie

W dzisiejszych czasach kiedy zmywarka sama zmywa, a pralka pierze, przyszedł czas na odkurzacz, który sam odkurza. Technologia z roku na rok zaskakuje nas coraz to nowszymi rozwiązaniami, które ułatwiają nam codzienną pracę, a czasem wręcz wykonują ją za nas. Roboty sprzątające jakiś czas temu wkroczyły na rynek sprzętów AGD i od razu wzbudziły niemałe zainteresowanie. Nic dziwnego, sprzątanie nie należy do naszych ulubionych obowiązków domowych. Lubimy mieć czysto, ale już na samą myśl o monotonnym procesie jakim jest okurzanie mamy ochotę sobie odpuścić. Za to głównie docenimy tego rodzaju sprzęt, który nie tylko odkurzy, ale i umyje podłogę, w czasie który będziemy mogli poświęcić na co tylko chcemy. Tak działa  inteligentna technologia zastosowana w odkurzaczach automatycznych z linii Life Simplified marki Gorenje, która umożliwia mapowanie otoczenia, aby skutecznie i dokładnie posprzątać dom. Oblicza optymalną trasę czyszczenia, a dzięki funkcji pamięci punktów przerwania tworzy wizualne punkty orientacyjne, aby śledzić czyszczenie. Kształt w jakim został zaprojektowany umożliwia dotarcie do wszystkich trudno dostępnych zakamarków. Z łatwością usuwa kurz, brud czy sierść zwierząt. Dzięki aplikacji możesz zdalnie zaplanować dokładnie gdzie i kiedy robot ma rozpocząć i zakończyć swoją pracę. Odkurzacz nie tylko sam sprząta, ale także automatycznie wraca do stacji ładującej, jeśli wykryje, że jego akumulatory wymagają naładowania, a gdy bateria jest pełna automatycznie wznawia swoją pracę.  

Zalety odkurzacza automatycznego najpełniej wykorzystamy w pomieszczeniach o dużym metrażu zaaranżowanych tak by wszelkiego rodzaju kable czy przewody były schowane. Małe rozmiary i stosunkowo lekka konstrukcja sprawiają, że łatwo go przechować. Jeśli dodamy do tego łatwe czyszczenie urządzenia i niski poziom hałasu jaki emituje to możemy śmiało stwierdzić, że od teraz odkurzanie może stać się czystą przyjemnością.

Już dziś przekonaj się jak działa:

Gorenje Robotic vacuum cleaner · RVC216BK

 

   

  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało

Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.