Komunikaty PR

Czyszczenie sprzętu ogrodowego - bębny z wężem w akcji

2021-10-18  |  16:00

Sezon ogrodniczy dobiega końca co oznacza, że najwyższy czas na oczyszczenie narzędzi, mebli ogrodowych czy posadzki na tarasie. W zadaniu tym doskonale sprawdzą się bębny z wężem. Dzięki odpowiedniemu strumieniowi wody, w prosty sposób, bez większego wysiłku wyczyścimy sprzęt, do którego powrócimy na wiosnę.

Zadbajmy o narzędzia po sezonie

Narzędzia, które służyły nam do prac w ogrodzie przez cały sezon należy dokładnie oczyścić i przenieść do pomieszczenia, w którym przechowamy je przez zimę. W przeciwnym razie mogą ulec korozji pod wpływem wilgotnej ziemi, liści, albo resztek nawozów, nie wspominając o ich walorach estetycznych. Szpadle, grabie, łopatki, motyki, warto umyć porządnie wodą  i zostawić, żeby dokładnie obeschły. Wybierzmy do tego zadania słoneczne dni. Również niektóre meble ogrodowe, szczególnie te wykonane z metalu czy plastiku sprawnie oczyścimy za pomocą strumienia wody.

Możemy do tego użyć np. bębnów z wężem Fiskars. Są od razu gotowe do użycia, dzięki wyposażeniu w praktyczny zestaw akcesoriów, z pojemnikiem na ich przechowanie. Ponadto, bębny Fiskars można używać w pozycji poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Nie ma mowy o przewracaniu się sprzętu przy manewrowaniu nim.

Warto również pamiętać, że niektóre narzędzia, jak szpadle i motyki, w czasie pracy tępią się, dlatego pod koniec sezonu trzeba je naostrzyć np. szlifierką. Po osuszeniu narzędzi, wszystkie metalowe części warto naoliwić. Firma Fiskars rekomenduje użycie specjalnego zestawu do konserwacji złożonego z pilnika diamentowego oraz oliwy. Wytrzymały, diamentowy pilnik skutecznie naostrzy hartowaną stal, z której wykonane są elementy narzędzi ogrodowych. Oliwa zredukuje tarcie i ochroni ostrze przed korozją.

Pamiętajmy również, że narzędzia należy przechowywać w suchym miejscu. Warto wygospodarować sobie odpowiednią przestrzeń w garażu, czy piwnicy. Niektórzy ogrodnicy mają na wyposażeniu specjalne ogrodowe skrzynie czy półki. Jeśli chcemy bezpiecznie przechować drobne narzędzia to można również rozważyć zastosowanie wielofunkcyjnego kosza Ergo Pop-up. Materiał, z którego został wykonany, jest odporny na wilgoć, pleśń czy rozdarcia. Jego olbrzymią zaletą jest łatwość czyszczenia i przechowywania – po złożeniu zajmuje niewiele miejsca (wys. 3 cm). Kosz jest dostępny w trzech rozmiarach (73 I, 175 I oraz 219 I), dzięki czemu możemy dopasować go do naszych potrzeb i dostępnej przestrzeni.

Ach te liście…czyścimy taras i rynny

Właścicielom domów z ogrodem często sen z powiek spędzają liście opadające z drzew na taras i chodnik przed domem. Trzeba je koniecznie usunąć, aby nie uszkodziły posadzki. Pomoże nam w tym szczotka uniwersalna SolidTM, która została wyposażona w dwa rodzaje włosia, co gwarantuje efektywną i łatwą pracę. Dzięki niej  usuniemy liście z tarasu czy chodnika. Natomiast bęben z wężem pomoże nam skutecznie pozbyć się zabrudzenia. To samo dotyczy rynien, które trzeba koniecznie oczyścić z liści i gałązek przed zimą, aby udrożnić odpływ wody z deszczu czy roztapiającego się śniegu. W tym przypadku możemy zastosować najpierw specjalną szczotkę do rynien QuikFitTM, a następnie dokończyć czyszczenie strumieniem wody przy użyciu bębna.

Rower i samochód na błysk

Wiele osób kończy jesienią również sezon rowerowy. To dobry moment, aby zadbać o rower czyszcząc go z błota, czy innych zanieczyszczeń.  Tak przygotowany sprzęt z pewnością pozwoli nam z uśmiechem przywitać wiosnę. Bębny z wężem Fiskars doskonale sprawdzają się również przy myciu samochodu, który z kolei używamy przez cały rok. Jeśli często podróżujemy – warto taki bęben np. model S, mieć na wyposażeniu samochodu. Myjnia na wyciągnięcie ręki – dlaczego nie!

Orientacyjne ceny detaliczne:
- Automatyczny bęben z wężem XL z kółkami - ok. 957 zł

- Automatyczny bęben z wężem XL - ok. 774 zł

- Bęben wężem M - ok. 409 zł

- Bęben z wężem S - ok. 364 zł

- Zestaw do konserwacji - ok. 76 zł

- Kosz Ergo Pop-up - od ok. 50 zł do ok. 120 zł

- Szczotka uniwersalna SolidTM (M) - ok. 81 zł

- Szczotka do rynien QuikFitTM - ok. 105 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.