Designerskie urządzenia smart home w stylowym wnętrzu: nowe trendy w aranżacji
W dzisiejszych czasach firmy coraz częściej udowadniają, że urządzenia technologiczne mogą być stylowe i funkcjonalne, zapewniając wysoki komfort życia i wyjątkowy wystrój wnętrz. Już na etapie projektowania mieszkań elementy dekoracyjne integrowane są z inteligentnymi gadżetami, w tym również systemami smart home. Jak wskazuje najnowsze badanie Deloitte „Digital Consumer Trends 2022”, niemal 10 proc. respondentów na świecie posiada inteligentny monitoring bezpieczeństwa i system oświetlenia, a 11 proc. wyposażyło swój dom w kamerę zewnętrzną czy domofon wykorzystujące Internet.
Inteligentnie zaprojektowany dom nie tylko ułatwia życie codzienne, ale także zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Sprawia, że wnętrze staje się stylowe i nowoczesne, a także dopasowane do indywidualnych potrzeb i upodobań. Rynek technologiczny umożliwia proste sterowanie sprzętem za pomocą głosu czy gestykulacji, a innowacyjne urządzania, takie jak lodówki, są zaprogramowane tak, aby przypominać nam o kończących się zapasach produktów spożywczych czy podpowiadać co ugotować z produktów znajdujących się w środku. Dlaczego, wobec tego mamy wątpliwości przed inwestycją w smart home? Jednym z najczęstszych powodów jest obawa prze zaburzeniem estetyki mieszkania.
„Każdy kto urządzał mieszkanie wie, że jego dekorowanie to ekscytujące, ale jednocześnie wymagające zadanie. Próbujemy zbudować kompromis między naszym stylem, a funkcjonalnością przestrzeni mieszkalnej, co nie zawsze jest proste. Urządzenia smart home od EZVIZ zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale także idealnie wpasowują się w każde otoczenie. A to za sprawą ich minimalistycznego designu i stonowanych kolorów. Projektując nasz sprzęt, stawiamy na ponadczasowe formy i uniwersalne kolory, które wpiszą się w stylistykę wnętrza, a nawet będą postrzegane jako element dekoracyjny.” – mówi Ewa Tokarska, Specjalista ds. marketingu w EZVIZ Polska.
Designerskie wnętrza, a urządzenia smart home
Eksperci zapewniają, że aktualnie najgorętsze trendy wnętrzarskie nie zwalniają na przestrzeni ostatnich kilku sezonów. Jednym z najpopularniejszych stały się obłe kształty. Zaprojektowane w ten sposób meble czy elementy dekoracyjne uzupełniają minimalistyczny wystrój wnętrza, nadając mu charakter nawiązujący do projektów z lat 60., a jednocześnie nutę nowoczesności. Estetyka to jednak nie wszystko, ponieważ obłe kształty wpływają także na nasz nastrój, zapewniając nam poczucie bliskości z naturą i komfortu. Pytaniem pozostaje, jak połączyć wymarzony design wnętrz z systemem inteligentnego domu?
Zestaw czujników domowych to pierwszy krok w stronę nowoczesnego systemu inteligentnego domu. EZVIZ Home Sensor Kit zaopiekuje się każdym pomieszczeniem, ponieważ monitoruje wszystko, co dzieje się podczas nieobecności domowników. Zestaw składa się z: domowej bramki, czujnika ruchu, czujnika otwarcia/zamknięcia oraz inteligentnego przycisku. Każdy element zestawu oferowanego przez EZVIZ został zaprojektowany z myślą o zaokrąglonych kształtach. Dzięki temu w naturalny sposób wtapia się w każde wnętrze. System jest doskonale skonfigurowany i pozwala na intuicyjne sterowanie z poziomu aplikacji. Dodatkowo integruje się zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi kamerami do monitoringu EZVIZ.
Istota prawidłowego naświetlenia w domu
Wśród noworocznych trendów znajdzie się również jasne oświetlenie domu, w tym urządzenia pozwalające na sterowanie poziomem natężenia światła w każdym pomieszczeniu. W okresie zimowym, a także jesiennym, gdy słonecznych dni jest niewiele, wielu z nas odczuwa gorszy nastrój, a także zmęczenie i problemy z koncentracją. Odpowiednie oświetlenie wnętrz pozwoli zadbać o dobre samopoczucie, a dostępne na rynku inteligentne rozwiązania rozświetlą nasze przytulne wnętrza i umilą czas spędzony w domowym zaciszu.
EZVIZ wśród swoich produktów oferuje przystępne cenowo oraz łatwe w użyciu inteligentne żarówki – EZVIZ LB1 biała i EZVIZ LB1 kolor. Produkty pozwalają spersonalizować tryb, intensywność i barwę oświetlenia w zależności od pory dnia lub nastroju, a także umożliwiają stworzenie własnego harmonogramu włączania i wyłączania oświetlenia w domu lub w konkretnych pomieszczeniach. Dodatkowo, dzięki systemowi Amazon Alexa i Asystentowi Google, LB1 mogą być sterowane za pomocą głosu z dowolnego miejsca.
Akcesoria zwierzęce jako element dekoracji
Już od kilku sezonów branża meblarska kładzie nacisk na designerskie akcesoria dla pupili domowych. Dopracowane, a w wielu przypadkach również spersonalizowane, gadżety zwierzęce są już obecne w większości ofert sklepów wnętrzarskich. Co istotne, powinny być nie tylko funkcjonalne i przyjazne futrzakom, ale również wyglądać estetycznie i pasować do stylu, w którym urządzone jest całe mieszkanie. Marka EZVIZ, podążając za trendami projektowania wnętrz, proponuje urządzenia, których estetyka jest zharmonizowana z designem mieszkania, a dostępne funkcje wygodne w użyciu.
Kamera EZVIZ C6 2K+, wyposażona m.in. w funkcję opartą o AI detekcję ruchów zwierząt, to przykład funkcjonalnego i stylowego urządzenia. Dzięki niej w dowolnej chwili sprawdzisz, co dzieje się u pupila. Narzędzie pozwala również na bezpośrednią i dwukierunkową komunikację głosową. Możemy odezwać się do zwierzaka, aby uspokoić go w stresującej sytuacji oraz słyszeć co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Co ważne, ta niewielkich rozmiarów, okrągła kamera idealnie dopasuje się do stylu każdego wnętrza.
O firmie EZVIZ
Od 2013 roku EZVIZ zajmuje się wprowadzaniem „wygodnego życia” do każdego domu – oznacza to, że tworzymy proste, ale funkcjonalne urządzenia i sprzęt smart home, aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jako światowy lider w dziedzinie inteligentnych zabezpieczeń domowych, EZVIZ kreuje przyszłość inteligentnego domu i życia poprzez nieustanne wprowadzanie innowacji technologicznych, wytwarzanie niezawodnych produktów wysokiej jakości i godne zaufania usługi w chmurze. Jesteśmy obecni w ponad 130 krajach, zaufały nam miliony użytkowników i rodzin.
Kontakt dla mediów
Patrycja Osiadacz
PR Senior Consultant
Mail: patrycja.osiadacz@havas.com

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.