Dla lepszego komfortu użytkowania i trwałości podłóg z paneli winylowych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Ekologiczne płyty izolacyjne pod podłogi winylowe STEICOunderfloor LVT to odpowiedź na modny trend w aranżacji wnętrz. Chociaż pozostają niewidoczne, pozwalają w pełni cieszyć się z komfortu użytkowania podłóg. Trwałe, wykonane z włókien drzewnych płyty podkładowe chronią warstwę wierzchnią przed uszkodzeniem i zapewniają doskonałą izolację akustyczną.
Panele winylowe cieszą się coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz, dystansując panele laminowane pod względem trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki warstwowej budowie i chroniącej powierzchnię powłoce winylowej są odporne na zarysowania i szorowanie, wodoodporne a ich faktura nie płowieje pod wpływem promieniowania UV. Nowoczesna technologia produkcji umożliwia realistyczne odwzorowanie naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień oraz dowolnych struktur i wzorów geometrycznych. Kolejnym z atutów paneli winylowych, dla których tak chętnie są wybierane, jest łatwość montażu. Zanim on jednak nastąpi, należy odpowiednio przygotować podłoże, na którym panele zostaną ułożone. Aby w pełni cieszyć się z walorów podłogi winylowej, należy zadbać również o warstwę izolacyjną, która zostanie wykonana pod panelami. Chociaż pozostaje ona niewidoczna, ma istotne znaczenie dla estetyki i komfortu użytkowania podłogi. Zapewnią go płyty podkładowe z włókien drzewnych STEICOunderfloor LVT.
Rozwiązanie dla podłóg winylowych
Płyta STEICOunderfloor LVT to nowy produkt w portfolio producenta naturalnych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych, którym firma STEICO udowadnia, że śledzi aktualne trendy i elastycznie reaguje na potrzeby rynku. Chociaż w dotychczasowej ofercie są już materiały izolacyjne również pod panele podłogowe, z uwagi na specyfikę podłóg winylowych potrzebny był produkt, który uwzględni wymagania techniczne i zalecenia montażowe dla paneli winylowych.
- STEICOunderfloor LVT jest produkowana w technologii pilśniowych płyt twardych, ponieważ pozwala to zapewnić parametry techniczne rekomendowane przez producentów podłóg winylowych. Nie udałoby się ich uzyskać w technologii pilśniowych płyt porowatych, w jakiej powstają nasze płyty izolacyjne STEICOunderfloor pod podłogi z klasycznych paneli laminowanych – wyjaśnia Filip Urbaniak z firmy STEICO CEE. – Nowa płyta jest ekologiczna, podobnie jak nasze pozostałe produkty, ponieważ jest wytwarzana z włókien drzewnych, znacząco jednak różni się stopniem ich sprasowania. Dzięki bardzo wysokiej, wynoszącej powyżej 600 kg/m3 gęstości, nie musimy zwiększać grubości płyty, aby uzyskać wymaganą dla mat podkładowych pod panele winylowe wytrzymałość na ściskanie.
To bardzo ważny parametr, który decyduje o trwałości podłogi. Zależy ona nie tylko od jakości paneli, ale również warstwy izolacyjnej, która się pod nią znajduje. Dzięki bardzo dużej wytrzymałości na ściskanie, jaką odznacza się STEICOunderfloor LVT, ma ona większą trwałość a tym samym zapewnia efektywną ochronę przed uszkodzeniem warstwy wierzchniej.
Nie straszne nierówności
Płyta wyróżnia się również charakterystyczną budową: jej spodnia część ma specjalną strukturę powierzchni. Nie jest ona przypadkowa, ponieważ spód warstwy izolacyjnej ma za zadanie wyrównanie nierówności podłoża, na którym będą układane panele. To istotny warunek, od którego zależy uzyskanie jednolitej, gładkiej powierzchni podłogi, a tym samym atrakcyjny efekt końcowy. Zdolność płyty STEICOunderfloor LVT do wyrównywania punktowych nierówności wynosi 0,6 mm, spełniając tym samym zalecaną dla tej grupy wartość przynajmniej 0,5 mm.
Efektywna ochrona
Wybierając odpowiednią warstwę izolacyjną pod panele winylowe, należy również uwzględnić kolejny ważny parametr, jakim jest minimalna wartość obciążenia statycznego. Zgodnie z zaleceniami MMFA (Multilayer Modular Flooring Association), dla podłóg LVT powinna ona wynosić CS> 200 kPa, przy czym stowarzyszenie zrzeszające producentów i dostawców podłóg w Europie rekomenduje, aby wartość obciążenia statycznego wynosiła CS>400 kPa. Płyty STEICOunderfloor LVT spełniają ten warunek przy wartości >600 kPa, tym samym spełniając najwyższe wymagania dla podkładów z grupy 2 według MMFA.
Cicho i ciepło
Jednym z kluczowych elementów komfortu przyszłych użytkowników podłogi jest jej dźwiękochłonność. Dzięki warstwie izolacji w postaci płyt STEICOunderfloor LVT można uzyskać świetne parametry akustyczne posadzki, ponieważ doskonale tłumi ona dźwięki uderzeniowe (ISLVT=19 dB). Podłoga jest „cicha” w użytkowaniu, a skuteczna warstwa izolacyjna w postaci płyt z włókien drzewnych redukuje zjawisko rezonowania odgłosu kroków czy uderzeń.
Płyty STEICOunderfloor LVT mogą być stosowane w połączeniu z systemami ogrzewania podłogowego. Aby zapewnić najwyższą wydajność ogrzewania podłogowego, zgodnie z zaleceniem MMFA, wartość oporu cieplnego dla układu podłoga z warstwą podkładową powinna wynosić R<0,15 m2k/W. W przypadku płyty STEICOunderfloor LVT jest to wartość R=0,023.
Zdrowo i bezpiecznie
Płyty podkładowe STEICOunderfloor LVT to kolejny z elementów ekologicznego systemu budowlanego STEICO, starannie opracowanego dla nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. Gwarantuje, na każdy z etapów realizacji inwestycji, nie tylko zachowanie wymaganych parametrów, ale zapewnia zdrowy mikroklimat wewnątrz pomieszczeń. Materiały budowlane STEICO to przykład doskonałego kompromisu pomiędzy potrzebami mieszkaniowymi ludzi a potrzebą ochrony przyrody i klimatu. Produkty STEICO powstają z materiałów naturalnych i nie zawierają szkodliwych dodatków.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.