Komunikaty PR

Dlaczego rekuperacja w domu wpływa na lepsze zdrowie domowników?

2023-03-15  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to nasze miejsce na ziemi. Twierdza, do której wracamy, by zregenerować się po ciężkim dniu. Spędzamy w nim ogromną część swojego życia. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę jak duży wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników ma powietrze, którym oddychamy właśnie w naszych czterech ścianach. Rekuperacja w domu pomoże zachować lepsze zdrowie ciała. Przynosi ukojenie nie tylko alergikom, osobom z chorobami płuc czy obniżoną odpornością, ale także małym dzieciom i seniorom. System mechanicznej wymiany powietrza to najskuteczniejsza forma dbania o jakość powietrza dla każdego, kto chce żyć zdrowo.

Ważny jest energooszczędny projekt

W tym wypadku nie chodzi o funkcjonalny układ pomieszczeń czy aranżacje wnętrz. Kluczowa jest odpowiednio zaplanowana wentylacja. Najlepszym wyjściem jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperacją. W tym przypadku sercem systemu jest rekuperator, czyli centrala wentylacyjna odpowiedzialna za właściwą wymianę powietrza, odzyskiwanie ciepła z usuwanego, zużytego powietrza i ogrzewanie nim świeżego powietrza napływającego do wnętrza domu.

Dom zapewniający dobre zdrowie

To będzie przede wszystkim taki dom, który pozwala jego mieszkańcom na oddychanie świeżym i oczyszczonym powietrzem. Co ciekawe, rekuperator może zapewnić to przy zamkniętych oknach.

To możliwe, ponieważ jest wyposażony w rozwiązania, które tylko w minimalnym stopniu wymagają zaangażowania właścicieli. Właśnie takie rozwiązania dostarcza VASCO, projektując swoje rekuperatory tak, aby działały automatycznie, odzyskiwały maksymalnie ciepło, ale przede wszystkim  - by były łatwe do obsługi i bezproblemowe. Ich dodatkowych atutem jest wyjątkowo cicha praca. Ludzie potrzebują ciszy by móc prawidłowo funkcjonować, dlatego zdrowy dom to ten, który nie epatuje nadmiarem dźwięków.

Wentylacja zapewnia wszystkie korzyści, jeśli jest prawidłowo zaprojektowana, wykonana, wyregulowana i eksploatowana. Dotąd jednak w Polsce wentylacja z rekuperacją nie była standardowym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Obawa przed tym co nieznane łączy się więc z obawą o doświadczenie instalatorów w wykonywaniu instalacji wentylacyjnej. Systemy VASCO zapewniają skuteczną wymianę powietrza przy maksymalnej energooszczędności i jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowania. Kanały EASYFLOW w połączeniu z bardzo cichym rekuperatorem składają się na system, który z całą pewnością obniży koszty ogrzewania w sezonie grzewczym.

Rekuperacja w domu ma największy sens, kiedy wybierzemy wysokiej jakości sprzęt, czyli centralę i wszystkie potrzebne komponenty systemu. W momencie zakupu warto zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaką zapewnia producent. Jedną z dłuższych gwarancji na swoje produkty może pochwalić się firma VASCO. Gwarancja ta obejmuje cały system – nie tylko rekuperator, ale także całościowe ustawienie sprzętu i jego kalibrację. Tym samym klienci zyskują w pakiecie dopasowany system, projekt, pewnego wykonawcę oraz program konserwacji – wymiany filtrów, czyszczenia rekuperatora.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/rekuperacja

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Złoty blask we wnętrzach Biuro prasowe
2024-08-23 | 15:00

Złoty blask we wnętrzach

Złoty to piękny kolor, ale niełatwy do zastosowania we wnętrzach. W nadmiarze może wywołać wrażenie barokowego przesytu, jednak użyty z rozwagą i umiarem z pewnością
Dom Organiczny minimalizm we wnętrzach
2024-08-23 | 13:00

Organiczny minimalizm we wnętrzach

Prostota czerpiąca inspirację z natury to aranżacyjny trend, który zdobywa coraz większą popularność. Nie bez powodu – równowaga i spokój wnętrz urządzonych w
Dom Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?
2024-08-23 | 09:00

Jak stworzyć kuchnię w stylu high-tech?

Imponujące przestrzenie pełne szkła, zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz minimalistyczna paleta kolorów – to cechy, które zazwyczaj kojarzą się ze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.