Dlaczego warto postawić na roletowe drzwi do garażu? 4 powody
Pod względem praktyczności roletowe drzwi garażowe nie mają sobie równych. Dzięki wyjątkowo kompaktowej konstrukcji sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie można zamontować bramy innego typu. Ogólniki to jednak za mało. Czas w szczegółach poznać powody, dla których warto kupić takie modele.
Roletowe drzwi garażowe – zasada działania
Bramy tego typu składają się z 4-5 podstawowych elementów. Drzwi garażowe roletowe przemieszczają się po prowadnicach, które w ruch wprowadza czujnik. Do utrzymania danego modelu nad progiem służy naciąg ze sprężynami. Ostatnia, opcjonalna część mechanizmu to wał napędowy umieszczony w kasecie mocowanej nad wjazdem.
Obecność lub brak wału napędowego ma kluczowe znaczenie przy wyborze bramy. Roletowe drzwi garażowe z prowadnicami umieszczonymi po bokach i przy suficie wymagają wolnego miejsca właśnie pod nim. W przypadku modeli z wałem napędowym nie zachodzi taka konieczność.
Gdzie sprawdzają się roletowe drzwi garażowe?
Roletowe drzwi garażowe to odpowiedź na potrzeby osób, które parkują pojazdy w małych i niskich budynkach. Model z wałem do nawijania nie zajmie ani centymetra przestrzeni przy bocznych ścianach oraz pod sufitem. Brama nie zablokuje też terenu przed wjazdem, co bywa nieocenione, gdy garaż znajduje się np. zaraz przy chodniku.
Rury bądź przewody, które znajdują się w ścianie nad wjazdem, mogą wykluczyć montaż wału napędowego. W takiej sytuacji warto wybrać wariant podsufitowy. Przed zakupem trzeba jednak sprawdzić, ile miejsca u góry zajmie brama. Najlepiej, żeby wysokość garażu spadła tylko o kilka centymetrów, jak ma to miejsce w przypadku Hörmann RollMatic.
Czym wyróżniają się roletowe drzwi garażowe Hörmann RollMatic?
Najlepsze cechy roletowych drzwi garażowych łączą w sobie produkty firmy Hörmann. Producent oferuje dwie wersje bram RollMatic – z wałem napędowym oraz podsufitowe. Zarówno jedne, jak i drugie wyposażone są w mechanizm DuraBelt, który ogranicza ryzyko zarysowań do minimum.
Bramami garażowymi RollMatic warto zainteresować się również ze względu na mechanizmy zapewniające bezpieczeństwo. Opatentowany przez Hörmann system sprężyn umieszczonych jedna w drugiej wyklucza wypadnięcie ich z naciągu.
O bezpieczeństwo ludzi, zwierząt i pojazdów Hörmann zadbał w jeszcze jeden sposób. Roletowe drzwi garażowe RollMatic są wyposażone w funkcję łagodnego startu i zatrzymania. Dzięki niej znajdujący się zaraz obok człowiek bądź zwierzę zyskają czas na odsunięcie się od bramy. Jeśli mimo wszystko w przejściu znajdzie się jakiś obiekt, RollMatic natychmiast przestanie się zamykać.
Zdalne otwieranie roletowych drzwi garażowych Hörmann RollMatic
Najlepsze technologie to te, które ułatwiają codzienne czynności. Z myślą o tym Hörmann przygotował aplikację mobilną BlueSecur. Wśród wielu jej funkcji na uwagę zasługuje możliwość zdalnego otwierania drzwi smartfonem. Co więcej, z tego udogodnienia mogą korzystać wszyscy domownicy przypisani do wspólnego konta.
Zdalna kontrola ruchu bramy działa także poza garażem. Roletowe drzwi garażowe RollMatic można doposażyć w nadajnik z diodami. Po wybraniu odpowiedniej opcji w aplikacji LED-y świecą się na różne kolory, co pozwala rozpoznać położenie danego modelu. Jeśli okaże się, że wejście zostało otwarte, wystarczy je zdalnie zamknąć.
Hörmann RollMatic, czyli estetyczne roletowe drzwi garażowe
Roletowe drzwi garażowe często montuje się w publicznych parkingach podziemnych. Z tego powodu niekoniecznie uchodzą za wzór estetyki. Hörmann pokazuje, że wcale nie musi tak być. Produkty firmy są dostępne w kilkunastu kolorach (w tym imitujących fakturę drewna) i różnych wersjach wykończenia powierzchni.
Kompaktowe, a do tego wyjątkowo bezpieczne, funkcjonalne i świetnie wyglądające – takie właśnie są RollMatic. Już te 4 powody wystarczą, żeby zastanowić się nad zakupem tych roletowych drzwi garażowych. Jeśli doda się do nich kolejny aspekt, czyli jakość wykonania, produkt od Hörmann staje się najlepszym wyborem na lata.
Źródło informacji: Hörmann
Materiał promocyjny
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.