DLH — jakość, która tworzy nastrój
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Tak, święta zaczynają się w kuchni. Na niezapomnianych rodzinnych anegdotach opowiadanych nieśpiesznie podczas lepienia uszek i pierogów, przy akompaniamencie szczęku kuchennych naczyń. To tutaj rodzi się świąteczna atmosfera, celebrowana później przy wigilijnym stole. Temu stwierdzeniu wtóruje Monika Mrozowska, autorka wydanej ostatnio książki „Przepis na dobre życie”: „Święta to dla mnie szczególny czas. Taki, który staram się spędzać z najbliższą rodziną, ale również z przyjaciółmi i znajomymi. Lubię celebrować to, że mam wokół siebie tyle fantastycznych osób, dlatego ten okres, to duża ilość spotkań i ... jeszcze więcej gotowania”.
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czasu spędzamy w kuchni, zwłaszcza w świątecznych okolicznościach. Dlatego tak istotne jest, aby kuchenne wnętrze oprócz wytrzymałości i funkcjonalności zapewniało ciepły, przyjazny nastrój i jakość, jaką bezsprzecznie zapewnia naturalne tworzywo.
Dębowe czy bukowe blaty kuchenne DLH to idealny przykład jakości, która buduje unikalny, ciepły nastrój, niezależnie od wystroju przestrzeni. W naturalnym, jasnym odcieniu dobrze komponuje się w tradycyjnym wnętrzu, natomiast bielone czy szarzone dodaje niebanalnego nowoczesnego charakteru. Blaty klejone DLH wykorzystują wytrzymałe i stabilne wymiarowo gatunki drewna, dlatego sprawdzą się przy intensywnym użytkowaniu. To niezwykle pożądana cecha zwłaszcza dla blatów roboczych. Bo oprócz wyglądu liczy się również funkcjonalność.
Ciekawą propozycją DLH jest blat klejony z drewna tekowego. To nietuzinkowe piękno egzotycznego drewna doda elegancji świątecznym wnętrzom. Drewno tekowe zawiera w sobie dużo olejków, które działają jak naturalny impregnat. To dlatego tekowe blaty cechują się wyjątkową odpornością na wilgoć i biodegradację. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie elegancji towarzyszy intensywna eksploatacja.
Jedną z zalet blatów wykonanych z egzotycznego drewna jest ich unikatowa barwa. Blat DLH wykonany z drewna IROKO posiada atrakcyjny jasnozłocisty odcień brązu, który nie jest typowy dla rodzimych odmian drewna. Właśnie dzięki tej wyjątkowej barwie Blat IROKO idealnie komponuje się z jasnymi, nowoczesnymi przestrzeniami, dodając im przytulnego ciepła.
W DLH wiemy doskonale, że nie ma nic bardziej „domowego” w naszej kuchni niż naturalny drewniany blat, ciepły w dotyku, solidny, przyprószony mąką i zastawiony kuchennymi naczyniami. To przy nim gromadzą się domownicy i przyjaciele w cudownym świątecznym czasie. To oczywiście ludzie tworzą tę magiczną atmosferę, ale jakość drewnianych blatów DLH pozwoli wznieść ją na wyższy poziom. A skoro już zgromadziliśmy najbliższych przy kuchennym blacie w gorączce świątecznych przygotowań, warto poczęstować ich czymś smacznym. Czym? Z odpowiedzią śpieszy Monika Mrozowska: „To nie muszą być skomplikowane przepisy. Najważniejsza jest intencja i chęć sprawienia drugiej osobie przyjemności. Żeby ten przedświąteczny czas miał wyjątkową jakość... i zapadł wszystkim w pamięci”.
Strucla jabłkowa ultraprosta:
Składniki:
opakowanie ciasta francuskiego
4-5 jabłek (szara reneta, golden delicious)
40 g erytrolu, 40 g ksylitolu
50 g masła
1/2 płaskiej łyżeczki cynamonu, sok z 1/2 cytryny
Jak przygotować?
Piec rozgrzewamy do 180 stopni. Jabłka obieramy ze skórki, kroimy w cienkie plasterki, a następnie mieszamy z sokiem z cytryny, cynamonem, erytrolem i ksylitolem. Masło rozpuszczamy w garnuszku. Następnie rozłożone ciasto francuskie smarujemy roztopionym masłem i układamy na nim pokrojone jabłka tak, żeby 1/4 ciasta została pusta. Całość delikatnie zawijamy i wstawiamy do rozgrzanego piekarnika na około 25-30 minut, aż ciasto się ładnie przyrumieni.
Autorką zdjęć jest Karolina Synowiec.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.