Komunikaty PR

Do 10 maja przedłużony został nabór do wystawy Plany na przyszłość/ LAB

2022-04-29  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

PLANY na przyszłość/ LAB to inicjatywa, która kontynuuje wieloletnią już tradycję „Planów na przyszłość”, wydarzenia cyklicznie organizowanego przez Centrum Kultury Łowicka we współpracy z warszawskim oddziałem SARPu, Miastem Stołecznym Warszawa i wieloma instytucjami kultury. Od 2022 roku projektem opiekuje się OW SARP, a priorytetem jest integrowanie środowiska architektów, urbanistów, sympatyków architektury i mieszkańców. Na wystawę można zgłaszać projekty powstałe na terenie Warszawy! Nabór kończy się 10 maja.

Kluczem do aktywności z wiązanych z projektem PLANY na przyszłość/ LAB jest angażowanie i dialog wszystkich tych, którzy widzą potrzebę udziału w tworzeniu jakościowej architektury i urbanistyki, nawiązujących do wyzwań i problemów współczesności, ale też odpowiadającej na przyszłe potrzeby Warszawy. Obecnie jesteśmy świadkami tego jak stolica i jej mieszkańcy reagują na kryzys migracyjny. Środowisko architektoniczne zastanawia się w jaki sposób można wesprzeć budowanie nowej tkanki społecznej, usług socjalnych czy dostępu do szkolnictwa? Jak sprawić, by Warszawa stała się otwartą, niewykluczającą platformą dialogu? Jak zarządzać powiększającą się populacją, by budować elastycznie i wygodnie? Tematem przewodnim tegorocznych „PLANÓW na przyszłość/ LAB”, będzie „Architektura w kryzysie”. W ramach projektu organizatorzy odniosą się do zagadnień związanych z architekturą tymczasową, recyklingiem w architekturze czy wpływem aspektów społecznych na architekturę i urbanistykę.

„PLANY na przyszłość/ LAB” to platforma wiedzy i wymiany informacji, na którą składa się także wystawa, prezentująca przyszłe projekty architektoniczne dla Warszawy. Otwarciu wystawy towarzyszyć będą również wydarzenia dodatkowe, które składać się będą na ŚWIĘTO ARCHITEKTURY. Będzie to przegląd projektów, inicjatyw, firm działających na styku architektury i innych dziedzin życia takich jak design, sztuka, nauki społeczne, ekologia, nowe technologie budowlane, nowe technologie energetyczne, czy domy inteligentne. Poprzez sieć wydarzeń organizatorzy pragną ukazać architekturę jako dziedzinę kompleksową, w której równie kluczowe role pełnią specjaliści różnych dziedzin, nie tylko architekci.

ŚWIĘTO, to sieć mikro wystaw i prezentacji, które będzie można oglądać w mieszkaniach, wnętrzach, pustostanach, witrynach sklepowych, biurach ulokowanych na osi Pałac Zamoyskich na ul. Foksal – Pawilon Zodiak przy Pasażu Wiecha. Spacerując ulicami Foksal i Chmielną, będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień miejsca i zobaczyć, jak zmieniają się, przeobrażają w procesie adaptacji na nowe funkcje odnosząc się do pojęć recyklingu, architektury tymczasowej i gospodarowania istniejącymi zasobami miasta. Projektowi towarzyszyć będzie instalacja realizowana przez studentów Wydziału Architektury a dopełnieniem wydarzenia będzie katalog, który zaprezentuje projekty z wystawy. Intencją organizatorów jest to, by impreza stała się świętem architektury i przestrzenią rozmowy o niej, nie tylko dla profesjonalistów, ale dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Warszawy.

Chętni do zaprezentowania swojej architektonicznej twórczości mogą zgłaszać na wystawę „PLANY na przyszłość/ LAB” projekty prywatne, publiczne i komercyjne, według wytycznych dostępnych na stronie https://sarp.warszawa.pl/plany-na-przylosc-lab/. Prace, które zostaną uwzględnione w wystawie nie mogą być starsze niż z 2020 roku, a ich realizacja powinna dotyczyć 2022 roku i później. Każda pracownia lub architekt/ka może zgłosić maksymalnie 2 projekty obejmujące zakres realizacji w Warszawie. W zgłoszeniach możliwe są zarówno dopracowane projekty realizacyjne jak i projekty na etapie wstępnej wizji lub przed zmianami inwestorskimi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.