Komunikaty PR

Docieplamy dom przed zimą

2021-09-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Dodatkowa warstwa termoizolacji pozwoli ograniczyć straty ciepła. Aby jednak prace dociepleniowe przyniosły zmierzony efekt w postaci poprawy komfortu cieplnego i niższych opłat za ogrzewanie, najlepiej zastosować materiał o wysokiej efektywności energetycznej. Optymalnym rozwiązaniem będą maty z włókien drzewnych STEICOflex 036, które są również łatwe w montażu, regulują zdrowy mikroklimat we wnętrzach i zabezpieczą budynek przed wilgocią. Jakie jeszcze korzyści ma ten naturalny materiał termoizolacyjny?


Termomodernizacja to jedyny sposób, aby w starych, niedogrzanych budynkach podnieść komfort cieplny, dlatego przed nadejściem kolejnej zimy pomyślmy o dociepleniu domu. Jeżeli elementy narażone na wychłodzenie – ściany, strop czy dach nie zostały odpowiednio zaizolowane, warto wykonać dodatkową warstwę termoizolacji, co skutecznie zapobiegnie stratom ciepła i pozwoli obniżyć koszty ponoszone na podgrzanie powietrza w okresie grzewczym.

Prace remontowe przyniosą wymierne korzyści jeżeli dodatkową warstwę ocieplenia wykorzystamy efektywnie. Paradoksalnie – grubsza warstwa termoizolacji nie zawsze lepiej zabezpieczy budynek przed stratami ciepła. Od grubości warstwy izolacji cieplnej ważniejsze są parametry przewodności cieplnej materiału, z jakiego zostanie wykonana. Maty z włókien drzewnych STEICOflex 036 mają przewodność cieplną λD=0,036 [W/(m*K)]. To najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród dostępnych naturalnych materiałów termoizolacyjnych. Pozwoli uzyskać wymaganą ochronę cieplną przy niewielkim wzroście grubości przegród.

 

Nie trzeba montować, wystarczy wcisnąć

Jednym z powodów, dla których decyzja o dociepleniu budynku jest odkładana, jest uciążliwość prac remontowych. Dzięki matom STEICOflex, których nie trzeba montować, można ją zminimalizować, a termomodernizację przeprowadzić bardzo sprawnie. Wystarczy wcisnąć maty pomiędzy elementy konstrukcyjne docieplanej przegrody. Dzięki porowatej strukturze i sprężystości dopasowują się do sąsiadujących elementów budowlanych, dokładnie i trwale przylegają do izolowanych powierzchni. Szybko i w prosty sposób można zaizolować puste przestrzenie w konstrukcjach dachu, ścian czy stropu lub wykonać termoizolację w ścianach działowych lub w stelażach pod dodatkową warstwę izolacji. Dzięki dużej gęstości maty są stabilne i zachowują pierwotny kształt, a wykonana z nich warstwa termoizolacyjna nie osiada z upływem lat.

To również bardzo wygodny sposób, aby samodzielnie docieplić dach od wewnątrz budynku, podczas gdy pozostaje on zamknięty. Dodatkową warstwę termoizolacji z mat STEICOflex, która zabezpieczy dach przed ucieczką ciepła, umieszcza się między krokwiami, a drugą w stelażu pod nimi, izolując w pełni puste przestrzenie. Ponieważ krokwie w istniejących budynkach mają różną wysokość - im starsze, tym są zazwyczaj niższe - STEICOflex jest dostępny w różnych grubościach od 40 do 240 mm. Dzięki poręcznemu formatowi 1.22 x 575 mm można łatwo i wygodnie wypełnić całe przegrody. Resztki mat mogą być wykorzystane w innym miejscu, dlatego praktycznie nie ma odpadów. Maty STEICOflex przylegają doskonale do izolowanych powierzchni i nie ulegają odkształceniom.


Dwa w jednym: ciepło i bez wilgoci

W przypadku starszych budynków problemem jest nie tylko źle wykonana termoizolacja, ale i wilgoć, która przenika do wnętrza przegród. Przy szczelnych, syntetycznych materiałach izolacyjnych może to doprowadzić do powstania kosztownych szkód budowlanych. Włókna drzewne, z których wykonane są maty STEICOflex, w naturalny sposób regulują wilgotność wewnątrz pomieszczeń. Są materiałem otwartym dyfuzyjnie, który nie zatrzymuje wilgoci, ponieważ jej nadmiar jest odprowadzany na zewnątrz przegród. Nawet pod wpływem zawilgocenia nie tracą właściwości izolacyjnych. Konstrukcja budynku jest nie tylko chroniona przed stratami ciepła, ale zabezpieczona przed uszkodzeniem spowodowanym przez wilgoć.


Ciepło zimą, chłodno w lecie

Walory termoizolacji z włókien drzewnych, która ochroni budynek przed stratami ciepła w zimie, docenimy również latem, kiedy zabezpieczy go przed nadmiernym nagrzewaniem pod wpływem promieni słonecznych. Maty STEICOflex 036 mają bardzo dużą gęstość, wynoszącą aż 60 kg/m³ i wyjątkowo wysoką zdolność do magazynowania ciepła, dzięki czemu kumulują je znacznie dłużej niż materiały konwencjonalne, ograniczając przenikanie do pomieszczeń. Zapewnią przyjemną temperaturę nawet w upalne dni lata.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.