Komunikaty PR

Docieplamy od środka

2023-11-29  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Internal ( 0.09 MB )

Przed nadejściem mrozów możemy jeszcze poprawić efektywność energetyczną ścian zewnętrznych, wykonując termomodernizację od wewnątrz. Nie każdy wie, że w ten sposób można docieplić dom, a prace remontowe nie są zależne od warunków pogodowych. To również dobre rozwiązanie, jeżeli w budynku wielorodzinnym chcemy przeprowadzić prace modernizacyjne tylko w niektórych pomieszczeniach. Jak sprawnie je wykonać? Sprawdzą się specjalistyczne płyty termoizolacyjne z włókien drzewnych STEICOinternal.


 

Termomodernizacja od wewnątrz budynku jest wykonywana rzadziej, nie zawsze jednak można poprawić izolacyjność cieplną ścian od zewnątrz. To częsty problem w starych budynkach czy usytuowanych w centrach miast zabytkowych kamienicach, objętych ochroną konserwatorską, kiedy trzeba zachować oryginalną elewację. Mniej inwazyjnym sposobem zmniejszenia zapotrzebowania na energię grzewczą jest wówczas montaż termoizolacji od wewnątrz. To także wygodna alternatywa w przypadku termomodernizacji pojedynczych lokali w domach wielorodzinnych, kiedy na prace termoizolacyjne nie wyrażają zgody wszyscy lokatorzy. Korzystna ekonomicznie i skuteczna jest aplikacja ekologicznych płyt z włókien drzewnych do termoizolacji wewnętrznej STEICOinternal, które zwiększą efektywność energetyczną budynku poprzez wzmocnienie warstwy izolacji cieplnej od wewnątrz. Metoda jest szybka i łatwa w użyciu. Co jeszcze powinniśmy o niej wiedzieć?


Redukcja strat nawet o 70%

Aby zmniejszyć koszty ogrzewania można dodać kilka centymetrów odpowiedniej izolacji od środka. Wpływ na efekt termomodernizacji ma współczynnik przewodzenia ciepła (λ) zastosowanego materiału termoizolacyjnego. Przy jego wyborze pamiętajmy, że im ten współczynnik jest mniejszy, tym mniejszą grubość może mieć warstwa docieplenia. To ważne, kiedy docieplamy od wewnątrz, ponieważ odbywa się to kosztem powierzchni mieszkalnej. STEICOinternal mają współczynnik przewodzenia ciepła 0,038, dlatego skutecznie zmniejszą straty ciepła podczas sezonu grzewczego już przy mniejszej grubości warstwy. Audyty starych budynków, w których płyty zastosowano do prac termomodernizacyjnych, pokazały, że już warstwa izolacji o grubości wynoszącej zaledwie 60 mm poprawiła współczynnik przenikania ciepła U ściany zewnętrznej nawet o 70%.

Płyty termoizolacyjne podnoszą temperaturę powierzchniową ścian, a wyższa temperatura ścian pozwala obniżyć rzeczywistą temperaturę powietrza wewnątrz budynku. Ciepłe ściany sprawiają, że w pomieszczeniu jest przyjemniej nawet przy niższej temperaturze. Komfort temperaturowy można uzyskać niższym kosztem, co przełoży się na tańsze ogrzanie budynku.


Chronią przed wilgocią bez membrany

Rodzaj termoizolacji ma wpływ nie tylko na poprawę efektywności energetycznej budynku, ale i ochronę przed wilgocią. Na ten problem przede wszystkim należy zwrócić uwagę podczas docieplania ścian od środka, z uwagi na specyficzną konstrukcję powstałej przegrody. Para przenika inaczej przez różne materiały do izolacji cieplnej. Niektóre z nich wymagają dodatkowo zabezpieczenia w postaci membrany paroizolacyjnej, która przeciwdziała przedostawaniu się wilgoci z wnętrza budynku do przegród. W przypadku STEICOinternal jej montaż nie jest wymagany. Płyty są otwarte dyfuzyjnie i umożliwiają kapilarny transport wilgoci, dlatego można wykonać paroprzepuszczalną strukturę ściany bez paroizolacji.

Produkty z włókien drzewnych mają najwyższą zdolność buforowania wilgoci ze wszystkich okładzin do wnętrza. Bardzo dobrze zabezpieczają ściany przed szkodami, jakie może spowodować wilgoć, co gwarantuje bezpieczeństwo konstrukcji. Płyty tymczasowo magazynują nadmiar wilgoci, a następnie jest on oddawany do wnętrza lub na zewnątrz budynku, bez kondensacji. To skuteczna ochrona przed rozwojem pleśni i grzybów, a także sposób na regulację optymalnego dla mieszkańców klimatu w pomieszczeniach.


Wystarczy przykleić i otynkować

STEICOinternal nie wymagają wcześniejszego przygotowania rusztu. Poręczne płyty termoizolacyjne z włókna drzewnego można zamontować do ściany za pomocą zaprawy klejącej, a następnie otynkować tynkiem wapiennym lub glinianym i poddawać dalszej obróbce, np. malować.

Aby zredukować mostki termiczne, co może być problemem przy termomodernizacji od wewnątrz, w miejscu połączenia ściany zewnętrznej ze ścianą wewnętrzną można zastosować specjalne kliny izolacyjne z włókien drzewnych STEICOtri.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.