Dom dobrej energii
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Strefa dzienna domu to wysoki, zalany naturalnym światłem, wygodny salon, funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia oraz znajdująca się pomiędzy nimi strefa jadalni. Na piętrze, na które prowadzą przeszklone schody, umieszczono sypialnie rodziców i dzieci oraz dużą łazienkę.
Lecą gęsi, idzie wiosna
Kuchnia nie jest duża, lecz spełnia wszystkie potrzeby kulinarne rodziny z dziećmi. Wykonała ją firma Janpol z Tarnowa. Małgorzata Bacik zaproponowała połączenie dwóch kolorów frontów szafek kuchennych. Drzwiczki dolnych szafek wykończone zostały pięknie usłojonym fornirem z orzecha amerykańskiego. Fronty górnych szafek i słupka, w który wbudowano piekarnik i ekspres do kawy, polakierowano natomiast na beżowy, ciepły odcień z delikatną oliwkową poświatą. W tym odcieniu wykończono także wyspę kuchenną, która mieści w sobie pojemne szuflady. Wyspa oprócz funkcji przechowywania spełnia też rolę barku, miejsca, przy którym rodzice piją przed wyjściem z domu kawę, a dzieci jedzą płatki. Designerskie i bardzo stabilne (co ważne, gdy ma się małe dzieci) krzesła barowe to czarny model About A Stool marki HAY projektu Hee Wellinga. Blat kuchenny oraz blat wyspy wykonano z granitu płomieniowanego (firmy Hoder). Warto zwrócić uwagę na wysmakowane detale: wyfrezowany w granicie ociekacz, blat zintegrowany z płytą. Podłogę chronią jasne płytki gresu Caesar. Kuchnia, chociaż niewielka jest bardzo funkcjonalna. Także dzięki temu, że zaraz za słupkiem z piekarnikiem i ekspresem, za przeszklonymi drzwiami znajduje się marzenie każdej pani domu… Spiżarnia. W aneksie kuchennym wzrok przyciągają lampy – klasyki designu – Multi-Lite projektu Louisa Weisdorfa dla marki Gubi, które zawisły nad kuchenną wyspą. Są one wielką ozdobą strefy dziennej wraz z tapetą w klucze lecących gęsi kupioną w Dekorian Home. Dekoracyjną tapetę Most Fabulous Studio Onszelf firmy Rasch Textile położono z trzech stron na ścianie, która oddziela kuchnię od jadalni i salonu. W kuchni znalazło się również miejsce na sztukę. Tutaj także tematyka ornitologiczna. Nad granitowym blatem wisi Elegancki pelikan, grafika Anny Bacik.
Kuzyni przyjechali!
Z kuchni przenosimy się do jadalni i do salonu. Tutaj jasnoszary gres na podłodze kuchennej ustępuje miejsca ponadczasowym, olejowanym dębowym deskom podłogowym norweskiej firmy Boen, której początki sięgają XVII wieku! Jej produkty znajdują się w ofercie sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Przy przeszklonych schodach, blisko kuchni znalazło się idealne miejsce na duży stół, przy którym spotkać się może nawet i dziesięć osób (na dużym, a nawet bardzo dużym stole zależało właścicielom). Dla swoich klientów wymyśliła go Małgorzata Bacik. Nogi znalazła w sieci, a drewniany blat wykonała firma Janpol. Przy stole stanęły bardzo wygodne, lekkie krzesła polskiej marki Noti (model Comma) tapicerowane szarym welurem.
Jego wysokość – salon
Dzięki ogromnemu przeszkleniu z widokiem na ogród oraz temu, że sufit salonu sięga wysoko, aż po strop domu salon jest wyjątkowo jasny i przestronny. Wysokość tej części parteru podkreślają dodatkowo trzy lampy z kolekcji Singapur francuskiej firmy Market Set zawieszone na różnych wysokościach. Z tej samej linii są również rattanowo-materiałowe oprawy nad stołem w jadalni. Przestronność podkreślają również stonowane kolory, które dla wnętrza wybrała architektka Małgorzata Bacik, współwłaścicielka pracowni MM Architekci. Ściany pomalowano na bardzo jasny beż ceramiczną, zmywalną farbą marki Para zakupioną w Dekorian Home (dekorianhome.pl). Ich neutralną barwę urozmaicają czarne dodatki: grafika Foscarini nad stołem, kinkiety polskiej firmy AQ Form, nogi stołu, kwietnik. Obraz Palaczka autorstwa Zbigniewa Nowaka wprowadza natomiast do wnętrza intensywne barwy.
Ciepło domowe
Wygodna sofa musi pomieścić całą rodzinę. Narożnik Sits ustawiono naprzeciwko ściany telewizyjnej. Kolor tapicerki komponuje się z barwą dywanu wybranego w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. Przy kanapie ustawiono minimalistyczny, niezabierający przestrzeni stolik kawowy ze szklanym blatem, model firmy BoConcept. Mimo że jasna i z dużą liczbą szklanych elementów, strefa dzienna jest przytulna. Ciepła dodają wnętrzu dywan Elephant Skin marki Epic Porto i tapicerowane meble oraz dekoracje okien – lniane rolety rzymskie w jadalni, batystowe w kuchni oraz drewniane żaluzje w największym tarasowym oknie w salonie. Na parterze, pod schodami znajduje się łazienka z prysznicem. Do jej wykończenia użyto materiałów nawiązujących do wystroju salonu i kuchni. Ściany wyłożono jasnoszarym i antracytowym gresem, a umywalkowy blat oraz półkę obłożono płytkami imitującymi dębowe deski.
Autorzy projektu: MM Architekci Małgorzata Bacik, Andrzej Bacik
autor zdjęć: Yassen Hristov
stylizacja sesji: Anna Bacik
źródło: pieknydom24.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.