Dom w Grójcu - rodzinne ciepło w blasku ognia
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
W domu o powierzchni 217 metrów kwadratowych projektantki postawiły na jasną paletę barw, ponadczasowe materiały i funkcjonalne rozwiązania. By spełnić główne życzenie Inwestorów, którym była przestrzeń o ciepłym, kameralnym klimacie, motywem wiodącym pozostaje drewno, które odnajdziemy na podłogach, ale również na ścianach oraz
w detalach. Towarzyszą mu uniwersalna biel, szarość, delikatny błękit oraz butelkowa zieleń.
Mistrzowskie wejście
Do wnętrza prowadzi szary korytarz, w którym swoje miejsce znalazły elegancka komoda, dwa siedziska oraz duże lustra, w których odbijają się szare minimalistyczne reflektory zawieszone na suficie. Biel ścian i szara posadzka tworzą spójną całość, w której uwagę przykuwa elegancki detal w postaci antracytowo-złotej donicy. Kuchnia, pomimo niewielkiej przestrzeni, zachowuje lekki i przestronny charakter. Biała zabudowa meblowa oraz górne szafki wykończone drewnem budzą skojarzenia z daleką Skandynawią. Podobnie jak drewniane nóżki hokerów przy wysokim białym blacie.
Salon w blasku ognia
Ciepły charakter salonu budują jasnobrązowa podłoga z drewna oraz ściana telewizyjna. Centralnym punktem przestrzeni wypoczynkowej pozostaje duży narożnik w subtelnym błękicie idealnie oświetlony przez oryginalną lampę wiszącą w eleganckiej bieli. Druga lampa, również w salonie, doświetla stół jadalniany. Całość uzupełniają nowoczesny, szklany stolik kawowy oraz dywan. W części dziennej salonu projektantki NABOO STUDIO umieściły obszerny regał na książki oraz lampę podłogową – również w kolorze eleganckiej bieli. Ale kameralny klimat tej przestrzeni projektantki zbudowały dzięki blaskowi ognia… W tej roli świetnie sprawdził się kominek gazowy Blanka polskiej marki Kratki (dostępny na www.kratki.com). To genialne rozwiązanie dla tych, którzy chcą się cieszyć blaskiem i ciepłem ognia natychmiast, uruchamiając kominek jednym pstryknięciem, a dodatkowo nie chcą martwić się o pielęgnację paleniska Właściciele tego produktu mogą rozkoszować się zarówno pięknem igrających płomieni, jak i przyjemną temperaturą w pomieszczeniu. Co więcej czarna, elegancka obudowa kominka stanowi idealny kontrapunkt dla białej zabudowy mebli
w salonie, a blask ognia ociepla i rozświetla całe wnętrze, tworząc kameralny i przytulny klimat. Roziskrzone ogniste płomienie świetnie harmonizują także z naturalnym drewnem.
Przestrzeń relaksu
Łazienka ujmuje klasyczną elegancją i ponadczasowym stylem. Dominują szarości i biele przełamane ciemnymi detalami. Uwagę zwracają wanna ze szkliwionej bieli pięknie oświetlona trzema kulistymi lampami; umywalki nablatowe oraz duże lustro bez ram. Szafki łazienkowe w ciemniejszych barwach stanowią doskonały kontrapunkt dla szarej posadzki oraz ścian. W podobnym, bardzo eleganckim klimacie Aneta Dudek i Martyna Leśniewska zaprojektowały sypialnię z pięknym dużym łóżkiem w kolorze subtelnej szarości wroli głównej. Szarość pojawia się także na zasłonach oraz nowoczesnym dywanie – tam w duecie z czarnymi wzorami. Nieoczywistym elementem pozostaje ściana w butelkowej zieleni wykonana z paneli tapicerowanych. Całość dopełnia oświetlenie: elegancka lampa wisząca oraz ciekawe kinkiety na długich kablach.
Przestrzeń dla gości
W domu nie zabrakło przestrzeni przeznaczonej dla gości. Łazienka zaskakuje nieoczywistą formą, chociaż konsekwentnie projektantki sięgnęły po drewno, biel i różne odcienie szarości. Wśród białych ścian pierwszoplanową rolę odgrywa ta wykończona drewnianymi elementami, na której znajdują się minimalistyczne lustro oraz czarna, ascetyczna zabudowa. Umywalka oraz toaleta w bieli idealnie wpisują się w nowoczesny styl tej przestrzeni.
W sypialni gościnnej oprócz dużego łóżka w kolorze jasnoszarym znalazły się oryginalne kinkiety oraz awangardowy dywan. Ścianę, zbudowaną z szafek do samego sufitu, dodatkowo uzupełnia telewizor.
Najtrudniej projektuje się przestrzeń, która ma w sobie łączyć nowoczesność i klasykę. Ma być jednocześnie elegancka, funkcjonalna, ale też ciepła i kameralna. Aneta Dudek i Martyna Leśniewska stworzyły wnętrze, w którym czuć rodzinny klimat, nie rezygnując przy tym
z pięknych detali i niestandardowych rozwiązań.
***
Marka Kratki to renomowany producent wkładów kominkowych, ogrzewaczy gazowych, kominków wolno stojących, biokominków oraz akcesoriów. Filozofia firmy, zbudowana wokół idei „dobre, bo polskie”, przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Płomień Roku 2019, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Firma Kratki.pl udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.
A dla tych, którzy w tym roku kupią kominek lub piec wolno stojący marki Kratki, firma przygotowała konkurs z wyjątkowymi nagrodami, m.in. z hybrydową Toyotą RAV 4. Wystarczy zakupić urządzenie i pochwalić się swoją nową aranżacją. Konkurs trwa do 31 grudnia, a z jego szczegółami można zapoznać się na stronie https://kratki.com/konkurs/

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.