Komunikaty PR

Dom ze stali. Budowa krok po kroku

2021-07-07  |  01:00
Biuro prasowe

Stal to ekologia, bezpieczeństwo, stabilność i energooszczędność. Jednym słowem – budowa domów ze stali to absolutnie innowacyjna technologia w budownictwie mieszkaniowym. Jest szybsza od technologii murowanej, ale także zdecydowanie łatwiejsza.

 Oprócz własnego domu, poczucia komfortu i bezpieczeństwa, domy ze stali zapewnią znaczne oszczędności już na etapie budowy. Na samym starcie minimalizujemy wydatki związane z: ochroną placu budowy, prądem i wodą niezbędną podczas prac i wywozem śmieci. Drugą kwestią jest energooszczędność. Ściany w technologii Stalovers nie dość, że są bardziej cienkie (36 cm) względem muru (nawet 55 cm), to mają znacznie lepszy parametr przepuszczalności cieplnej (U=12 W/m2k)! Przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i profesjonalnej budowie, koszty związane z ogrzaniem domu spadną do minimum – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers, która specjalizuje się w budownictwie stalowym.

Pierwszy etap. Fundament

Czas budowy z wykorzystaniem konstrukcji stalowych jest bardzo konkurencyjny. Wybierając tradycyjne budownictwo, trzeba liczyć się z tym, że stan surowy zamknięty lub developerski przy dobrych perspektywach otrzymamy nie szybciej niż po upływie 12 miesięcy. Technologia budowy z konstrukcji stalowych pozwoli nam wymarzonym domem cieszyć się już w trzy miesiące od rozpoczęcia inwestycji. Tak, to możliwe.

Marka Stalovers oferuje wykonanie wszystkich prac – od wbicia pierwszej łopaty po wybudowanie domów ze stali w stanie deweloperskim.

Montaż konstrukcji w 2 dni

- To co zaskakuje naszych klientów najczęściej, to widok konstrukcji domu która zostaje zmontowana na placu budowy zaledwie w 2 dni.Po tym czasie widać zarys budynku i można już rozpocząć wykonywanie poszycia. Bardzo ważna jest całkowita izolacja termiczna konstrukcji. Podczas prac izolacyjnych budynek ocieplamy styropianem od fundamentów aż po dach. Dzięki takiemu zabiegowi niwelujemy mostki termiczne, a tym samym zmniejszamy wydatki na ogrzewanie domu, a konstrukcja jest w pełni zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.

Po pierwszym miesiącu widać już w pełni wymarzony dom w konstrukcji stalowej – jest wykonana elewacja, dach oraz stolarka zewnętrzna. W kolejnych dwóch miesiącach ekipa Stalovers wykonuje montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych oraz wszystkie prace wykończeniowe.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przy uderzeniu pioruna dom stalowy zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo mieszkańcom. Uziemiona konstrukcja ma potencjał zero i przewodzi cały ładunek elektryczny wprost do gruntu. Energia pioruna nie wyładowuje się w obrębie budynku, co eliminuje przyczynę zniszczeń i pożarów.

Ze względu na lepszą izolację termiczną domy szkieletowe stanowią optymalne rozwiązanie w ekstremalnych warunkach pogodowych w porównaniu do budynków stawianych metodą tradycyjną. Nie bez powodu technologia ta jest tak popularna w krajach skandynawskich, gdzie mamy do czynienia ze znacznie bardziej srogimi zimami niż w Polsce. W związku ze zmianami klimatycznymi, jakie od kilku lat obserwujemy w coraz częściej spotykamy się z huraganami a nawet trąbami powietrznymi. Domy w konstrukcji stalowej mają wyjątkową odporność na tego typu zjawiska atmosferyczne.

 Jednym słowem dom ze stali jest trwały, bezpieczny, stabilny, a co najważniejsze może być gotowy w trzy miesiące. Czy można chcieć więcej?

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli! Biuro prasowe
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.