Domopasje w Domotece: Premiera Raportu wzorniczego
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Już 30 lipca o godzinie o 18:00 w Centrum Designu Domoteka będzie miała miejsce premiera Raportu wzorniczego z Salone del Mobile 2024, który – tradycyjnie już – Domoteka sporządziła we współpracy merytorycznej z ekspertami z dziedziny architektury wnętrz i designu. Okazją do prezentacji raportu „Mediolańskie Inspiracje” będzie kolejne spotkanie z cyklu Domopasje, podczas którego cenione osobowości z branży przybliżą przebieg samych targów oraz omówią najnowsze trendy i kierunki, jakie przybiorą design i projektowanie wnętrz w nadchodzących latach.
Domopasje to autorski cykl wydarzeń Centrum Designu Domoteka w Warszawie. Podczas każdego ze spotkań przedstawiane są najbardziej inspirujące postaci z branży architektonicznej, wnętrzarskiej i projektowej. Spotkaniom tym towarzyszą też kameralne rozmowy w otoczeniu najwyższej jakości designu. Do tej pory gośćmi Domopasji były znana projektantka biżuterii Anna Orska oraz założycielki cenionej pracowni WZ Studio, architektki Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.
Najbliższe Domopasje odbędą się już 30 lipca o godzinie 18:00, a pretekst do spotkania i rozmów jest naprawdę wyjątkowy – tematem będzie premiera Raportu wzorniczego Domoteki z Salone del Mobile 2024, czyli tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych międzynarodowych targów designu, które od lat przepowiadają nadchodzące trendy oraz ilustrują aktualne tendencje w myśleniu i praktykowaniu designu. W wydarzeniu udział wezmą goście, którzy eksperckim okiem przyglądali się ostatnim mediolańskim targom i czynnie uczestniczyli w opracowywaniu raportu Domoteki. Podczas panelu dyskusyjnego przedstawią oni sam raport i podzielą się swoją opinią na temat najnowszych designerskich propozycji kuratorów wydarzenia i poszczególnych marek. Wśród specjalistów zaproszonych przez Domotekę do współtworzenia raportu znaleźli się: Anna Chwalińska („Elle Decoration”), Anna Grużewska („Czas na Wnętrze”), Magdalena Federowicz-Boule (Tremend), Aneta Dudek i Martyna Leśniewska (NABOO), Małgorzata Liebhart (WZ Studio), Łukasz Siwiec, Alina Badora, Katarzyna Sosińska, Anna Koszela, Katarzyna Bobocińska (Conchita Home), Ireneusz Bednarz (Calligaris) i Szczepan Zalewski. Po prezentacji raportu paneliści zaproszą uczestników wydarzenia do pasjonującej dyskusji, która jest jednym ze stałych elementów spotkań z cyklu Domopasje. Panel moderować będzie Olga Kisiel-Konopka (OKK! PR). Z myślą o gościach przygotowano też poczęstunek inspirowany Italią.
Raport wzorniczy Domoteki „Mediolańskie Inspiracje” to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników dobrego designu, którzy chcą być na bieżąco z aktualnymi trendami. Rok do roku ukazuje on najnowsze trendy w projektowaniu mebli i urządzaniu wnętrz, które można zaobserwować podczas Salone Del Mobile – największych w Europie targów branży wyposażenia wnętrz, gdzie wystawcy z całego świata prezentują swoje nowości produktowe. Tegoroczna edycja targów pod wieloma względami była wyjątkowa. Organizatorzy informują o rekordowej frekwencji zarówno wśród zwiedzających gości, jak i samych wystawców, wśród których nie zabrakło marek znanych polskim konsumentom z bogatej oferty Domoteki, jak choćby Artemide, Calligaris, Cattelan Italia, de Sede, Dienne, Draenert czy Fiam.
Dlatego wyjątkowy jest także tegoroczny Raport wzorniczy Domoteki. W bogato ilustrowanym raporcie rozpoznane i w interesujący sposób omówione zostały najistotniejsze zjawiska we współczesnym designie – autorskie podejścia do klasyki i stale powracające motywy, tendencje stylistyczne takie jak choćby „cicha elegancja”, problematyka cyrkularności i recyklingu, renesans rzemiosła we współczesnym wydaniu, wyzwania związane z rozwojem sztucznej inteligencji, ponadczasowe materiały, które nigdy nie wyjdą z mody, design, który oddziałuje na zmysły…
Jakie jeszcze trendy zaobserwowali eksperci? Co szczególnie przykuło ich uwagę i czym zaskoczyły tegoroczne targi iSaloni? O tym dowiemy się z lektury raportu, który już po premierze będzie można bezpłatnie pobrać na stronie internetowej Domoteki.
Tych jednak, którzy chcą jako pierwsi poznać Raport wzorniczy Domoteki i na żywo wysłuchać opinii ekspertów serdecznie zapraszamy na Domopasje. Spotkamy się już 30 lipca w salonie Aksonometria o godzinie 18:00!
Domoteka to pierwszy w Polsce obiekt handlowy w całości dedykowany designowi. Położona niespełna 20 minut od centrum Warszawy, posiada w swojej ofercie produkty ponad 600 marek z całego świata. Klienci Domoteki, poza wyposażeniem do wszystkich pomieszczeń domu czy mieszkania, znajdą tu także bogatą gamę usług, kompetentny personel, a przede wszystkim inspiracje i wiedzę wzorniczą. Właścicielem Domoteki oraz parków handlowych HOMEPARK jest fundusz Pradera European Retail Parks, który należy do Pradery – wiodącego na rynku specjalistycznym funduszu zarządzającego aktywami centrów oraz parków handlowych w Europie. Pradera została założona w 1999 r., a jej portfel wart 3,4 miliarda euro zawiera ponad 59 centrów i parków handlowych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Francji, Czechach, Grecji, Turcji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich posiadających łącznie 2,500 sklepów. (www.pradera.com). Nieruchomością zarządza spółka BNP Paribas Real Estate Poland. Za komercjalizację odpowiada Cushman & Wakefield.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.