Domowe biuro przy mniejszym metrażu
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Ostatnie lata na dobre zmieniły sposób pracy, która dziś zdecydowanie częściej wykonywana jest z domu. Dla zachowania zdrowej równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym warto wygospodarować w mieszkaniu nieco przestrzeni na biuro. Przy dobrym pomyśle, nawet mając do dyspozycji mały metraż, można urządzić pięknie zaaranżowany i praktyczny kącik do pracy, który stylowo ozdobi dom.
Wnęka na szafę w sypialni świetnie sprawdzi się jako przestrzeń do pracy, jeśli w tym miejscu skryjemy prosty blat i ścienne półki. Wypełniona subtelnym odcieniem X459 Dream matowej farby Tikkurila Optiva Nature 5 będzie urzekać kremową delikatnością w stylu boho. Wnętrze udekorują starannie dobrane detale z organicznych materiałów i modne wzory, takie jak plecionka wiedeńska o gęstej strukturze splotów. Zamontowany tuż obok, bezpośrednio na ścianie, czarny wieszak przejmie funkcję garderoby, odznaczając się mocnym kolorem na tle skąpanych w delikatnych tonach ścian.
Czasem nawet niepozorny stolik z odpowiednio wysmakowanymi dodatkami da nam namiastkę własnego gabinetu. Na tle ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w głębokim odcieniu L429 będzie prezentować się jeszcze bardziej imponująco. Całość połączona ze szkłem i kilkoma pozłacanymi detalami sprawi, że wnętrze będzie wydawać się wyjątkowo eleganckie i szykowne.
Jeśli warunki domowe nie pozwalają na stworzenie kącika do pracy i musimy wykonywać ją z własnej kanapy, to warto zadbać o ergonomię. Podkładka pod laptopa, a także poduszki pod plecy i kolana zapewnią komfort i wygodę. W trosce o zdrowy kręgosłup dobrze jest również zastanowić się nad alternatywnymi miejscami do siedzenia, a także co jakiś czas zmienić pozycję i wykonać kilka prostych ćwiczeń odciążających plecy. Kojąca zieleń H441 z palety Tikkurila Optiva Nature 5 na ścianie da natomiast odpocząć zmęczonym przy pracy oczom i obniży stres.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.