Komunikaty PR

„Domowo Majsterkowo” - edukacyjny program Castoramy na czas #zostańwdomu

2020-04-14  |  12:00
Biuro prasowe

Teraz, gdy dzieci nie mogą chodzić do szkół czy przedszkoli i wszyscy spędzamy więcej czasu w domach, coraz częściej towarzyszy nam pytanie – jak kreatywnie zagospodarować dzień najmłodszym? Z rozwiązaniem przychodzi Castorama, która wspólnie z ekipą „5 Sposobów Na” rozpoczęła serię filmów o majsterkowaniu z dziećmi. W ten sposób chce pomóc zarówno młodszym, jak i starszym majsterkowiczom w rozwijaniu wyobraźni i ćwiczeniu zdolności manualnych, a także podpowiedzieć rodzicom, jak w ciekawy i mądry sposób spożytkować dziecięcą energię.

Pierwsze odcinki serii „Domowo Majsterkowo” są już dostępne na kanale Castoramy w serwisie YouTube. W rolę prowadzących wcielili się znani vlogerzy z kanału „5 Sposobów Na”, którzy tym razem pokazują, jak radzą sobie w roli pomysłowych rodziców. „Zachęcamy do odłożenia na chwilę padów od konsoli, smartfonów i tabletów” – mówią autorzy odcinków i zapewniają, że przy odrobinie wyobraźni, do dobrej zabawy potrzebujemy naprawdę niewiele – głowę pełną pomysłów i przedmioty codziennego użytku, które jak się okazuje, możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów. Udowadniają też, że prace w duchu DIY można przeprowadzić bez wychodzenia z domu i ewentualne dodatkowe materiały zastąpić produktami o podobnych właściwościach lub zamówić z dostawą do domu w sklepie internetowym na www.castorama.pl. W tych pełnych pozytywnej energii filmikach znajdziemy propozycje zabawek, które przypadną do gustu zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom, np. rakietowy plecak z plastikowych butelek, samoloty z klamerek do prania, balonowy tor wyścigowy, czy miniboisko do hokeja albo koszykówki. A to jeszcze nie wszystko!

Cykl „Domowo Majsterkowo” to źródło wielu inspiracji zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych. Castorama pokazuje w nim, że wspólne majsterkowanie to naprawdę ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zabawek czy gier komputerowych, ponieważ nie tylko pomaga dzieciom mądrze spożytkować energię i rozładować emocje, ale także rozwijać kreatywne myślenie i zdobywać praktyczną wiedzę o otaczającym je świecie. Jednak, co najważniejsze, marka uświadamia również, że majsterkowanie to wspaniała okazja do budowania opartej na zaufaniu więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem oraz kolekcjonowania miłych wspomnień na całe życie. Spółka zachęca wszystkich rodziców, by ten nieplanowany dodatkowy czas w domu, wykorzystali właśnie w tym celu.

 „W tym trudnym okresie spędzamy ze sobą całą dobę i wszyscy wiemy, że pomimo ogromnej miłości jaką darzymy nasze dzieci, czasem po prostu bywa ciężko. Będąc ojcem, temat jest mi szczególnie bliski. Doszedłem do wniosku, że skoro dzieciaki nie mogą liczyć na kreatywne zajęcia w szkole, to powinniśmy przenieść je do naszego domu. Inspiracją było oczywiście „Majsterkowo”, które organizujemy dla dzieci w wieku szkolnym już od wielu lat. Ekipa z „5 Sposobów Na” z entuzjazmem zaangażowała się w projekt, bo majsterkowanie można połączyć z opieką nad dziećmi i w fajny sposób wykorzystać ich energię” – mówi Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Spraw Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej w Castorama Polska.

Jak zaznacza Castorama, „Domowo Majsterkowo” to pewnego rodzaju kontynuacja realizowanego we współpracy ze szkołami z całej Polski programu „Majsterkowo”. Jest to inicjatywa zachęcająca dzieci w wieku od 6. do 12.  roku życia do rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności manualnych. W ramach akcji w sklepach Castorama organizowane są m.in. bezpłatne warsztaty, podczas których, pod okiem specjalistów uczniowie samodzielnie wykonują zabawki i konstruują użyteczne przedmioty. W zależności od ich zainteresowań i potrzeb szkoły, uczestnicy na zajęciach zajmują się także przesadzaniem roślin, malowaniem na szkle, czy ceramiką. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się również, jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie. Do tej pory w akcji „Majsterkowo” wzięło udział ponad 200 tysięcy dzieci. Teraz, dzięki przeniesieniu działań do sfery online jeszcze szersze grono dzieci i rodziców może czerpać inspiracje i próbować własnych sił w domowym majsterkowaniu.

Zapraszamy do oglądania cyklu „Domowe Majsterkowo” i subskrybowania kanału Castorama Polska na YouTube, aby być na bieżąco. Kolejny odcinek już wkrótce!

Link do playlisty z odcinkami:

https://www.youtube.com/watch?v=FSwugpQxkBo&list=PLoBbBWWrbXKa3v9gyepSLDs2oXj6aXz3y&index=1

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających Biuro prasowe
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi
Dom Nowe cornery REJS do szafek narożnych
2024-07-11 | 01:00

Nowe cornery REJS do szafek narożnych

Dolne szafki narożne to jedne z największych i najbardziej pakownych mebli w zabudowie kuchennej. Niestety przez położenie i stosunkowo niewielki front są zarazem tymi najmniej dostępnymi i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.