Dreamscapes - krajobrazy ze snów

Raz w roku cała branża wnętrzarskie skupia swoją uwagę na słonecznej Bolonii, gdzie odbywają się coroczne targi Cersaie - prezentujące płytki ceramiczne i wyposażenie łazienek. Jak co roku, swoje nowości przedstawia tam również Grupa Tubądzin.
Cersaie, inaczej znane jako Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek, odbywają się w dniach 25-29 września 2023 roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na skalę światową. Przez pięć dni główni gracze na rynku prezentują swoje nowości, kształtują trendy, ale także przeprowadzają testy nowych modeli, analizują preferencje i zbierając opinie. Cersaie to nie tylko możliwość zaprezentowania projektów, które będą się cieszyły popularnością w najbliższych miesiącach, ale również doskonała okazja do spotkań z partnerami biznesowymi, wymiany poglądów i budowania trwałych relacji.
Grupa Tubądzin, jak co roku, wystawia swoje produkty podczas tego wrześniowego wydarzenia. Tym razem, zaprasza odwiedzających do magicznego świata, w którym marzenia stają się rzeczywistością. Motywem przewodnim stoiska są Dreamscapes - czyli krajobrazy ze snów, które czerpią z głębi naszej wyobraźni. Te sny często odzwierciedlają nasze pragnienia, na przykład o życiu w piękniejszym otoczeniu, a Tubądzin te marzenia materializuje w doskonale zaaranżowanych wnętrzach.
– Projektując stoisko postawiłam na jasne barwy. Zależało mi na wykreowaniu przyjaznej, komfortowej przestrzeni, która zainspiruje naszych gości. Motywem przewodnim są sny i marzenia - o pięknych i funkcjonalnych wnętrzach. Krajobrazy ze snów najłatwiej stworzyć sięgając po nasze wielkofomatowe gresy, które zostały zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Idealnie odwzorowują piękno naturalnych skał i minerałów. – tłumaczy Katarzyna Madalińska, architekt marki Tubądzin.
Tubądzin serdecznie zaprasza uczestników targów do swojego świata, gdzie krajobrazy ze snów stają się rzeczywistością. Gdzie wszystko jest osiągalne. Piękno idzie w parze z funkcjonalnością, a design otacza harmonią.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.