Komunikaty PR

Drewno bambusowe w domu – eko TREND w aranżacji wnętrz

2023-08-25  |  01:00
Biuro prasowe

Urządzanie wnętrz jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś, ze względu na dostępność ciekawych materiałów, rozwiązań dekoratorskich i technologicznych. Z drugiej zaś strony, dostępność szerokiej oferty na rynku nie ułatwia nam podjęcia decyzji i wyboru wymarzonego produktu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia domu są estetyczne i praktyczne osłony okienne. Stawiając na jakość wykonania oraz naturalne piękno zaczerpnięte wprost z natury, warto przyjrzeć się żaluzjom wykonanym z drewna bambusowego i poznać jego walory. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne.

 

Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się żaluzjom bambusowym, przed decyzją o wyborze osłon okiennych? Otóż większość użytkowników w dzisiejszym świecie designu zwraca szczególną uwagę na nowoczesny i zaskakujący look swoich mieszkań, domów czy biur. Coraz więcej właścicieli stawia na eko-design w swoich przestrzeniach, otaczając się aranżacjami inspirowanymi przez naturę. W centrum uwagi są również okna, które – dzięki odpowiedniej oprawie – przyciągają uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Ponadto, naturalne produkty dają nam większe poczucie komfortu, luksusu, a także sprawiają, że we wnętrzach potrafimy się lepiej zrelaksować.

 

Jeśli więc mamy przed sobą remont lub urządzamy na nowo nasze przestrzenie, warto wybrać żaluzje bambusowe i wzbogacić wnętrza nie tylko o naturalny i elegancki akcent, ale także o praktyczne rozwiązanie pozwalające regulować nasze otoczenie w sposób wyjątkowy i funkcjonalny. Swoją ofertę żaluzji bambusowych poszerzył w ostatnim czasie jeden z czołowych producentów przesłon okiennych w Polsce.

 

Z początkiem sierpnia do oferty wprowadziliśmy dwie szerokości lameli bambusowych – 25 mm oraz 50 mm – co pozwala dopasować żaluzję do każdego rodzaju przeszklenia – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager z firmy ANWIS. – W nowej kolekcji umieściliśmy to, co obecnie najmodniejsze, czyli przyjemne odcienie naturalnego drewna i stonowane kolory ziemi, uzupełnione o ponadczasowe: biel i czerń.

 

Praktyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnym designem

 

Żaluzje bambusowe są niebywale praktyczne z kilku względów. Po pierwsze bambus jest niezwykle ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze i lżejsze od drewnianych, więc żaluzja zajmuje mniej miejsca po zwinięciu. Z tego też powodu żaluzje bambusowe są bardziej odpowiednie do większych okien lub okien umieszczonych w trudno dostępnych miejscach, ponieważ są łatwiejsze do podnoszenia i opuszczania. Oczywiście, istnieje też możliwość wybrania modeli z napędem elektrycznym. Co jeszcze je wyróżnia?

 

Żaluzje bambusowe charakteryzują się nadzwyczajną trwałością -mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Są odporne na uszkodzenia, a przy długotrwałym użytkowaniu zachowują swoją funkcjonalność i urok. Unikatowa faktura, barwa oraz naturalne nierówności to kolejne cechy, które wyróżniają żaluzje bambusowe. Różnice w odcieniach oraz subtelne usłojenie bambusa stanowią dowód jego naturalnego pochodzenia. Mogące powstawać delikatne nierówności lamel nadają żaluzjom niepowtarzalny charakter a wnętrzom klimat i autentyczność.

 

Żaluzje bambusowe - dlaczego warto w nie zainwestować?

 

Żaluzje bambusowe mają wszechstronne zastosowanie. Świetnie komponują się w niemal każdym wnętrzu i można je łączyć z każdym stylem. Są elementem dekoratorskim, który zastępuje standardowe dekoracje tekstylne w domach i mieszkaniach, dając poczucie luksusu i wyciszenia. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, skandynawskich czy prowansalskich, pozwalając nam kontrolować ilość światła, jakie wprowadzamy do pomieszczeń. Stanowią również alternatywę dla wielu osłon okiennych w pomieszczeniach użytkowych, jak biura, restauracje czy sale konferencyjne.

 

Żaluzje bambusowe, poprzez ich kolor i naturalne piękno, możemy łączyć z różnymi elementami wystroju wnętrz, jak tekstylia, tapety, stolarka okienna, lampy po dywany oraz roślinność. Warte uwagi są zwłaszcza rośliny doniczkowe, które doskonale współgrają z naturalnym wykończeniem drewnianych żaluzji i podkreślają egzotykę i naturalne walory drewna bambusowego. Nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznego i harmonijnego otoczenia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wyznania miłosne w architekturze Biuro prasowe
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.