Drewno bambusowe w domu – eko TREND w aranżacji wnętrz
Urządzanie wnętrz jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś, ze względu na dostępność ciekawych materiałów, rozwiązań dekoratorskich i technologicznych. Z drugiej zaś strony, dostępność szerokiej oferty na rynku nie ułatwia nam podjęcia decyzji i wyboru wymarzonego produktu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia domu są estetyczne i praktyczne osłony okienne. Stawiając na jakość wykonania oraz naturalne piękno zaczerpnięte wprost z natury, warto przyjrzeć się żaluzjom wykonanym z drewna bambusowego i poznać jego walory. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne.
Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się żaluzjom bambusowym, przed decyzją o wyborze osłon okiennych? Otóż większość użytkowników w dzisiejszym świecie designu zwraca szczególną uwagę na nowoczesny i zaskakujący look swoich mieszkań, domów czy biur. Coraz więcej właścicieli stawia na eko-design w swoich przestrzeniach, otaczając się aranżacjami inspirowanymi przez naturę. W centrum uwagi są również okna, które – dzięki odpowiedniej oprawie – przyciągają uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Ponadto, naturalne produkty dają nam większe poczucie komfortu, luksusu, a także sprawiają, że we wnętrzach potrafimy się lepiej zrelaksować.
Jeśli więc mamy przed sobą remont lub urządzamy na nowo nasze przestrzenie, warto wybrać żaluzje bambusowe i wzbogacić wnętrza nie tylko o naturalny i elegancki akcent, ale także o praktyczne rozwiązanie pozwalające regulować nasze otoczenie w sposób wyjątkowy i funkcjonalny. Swoją ofertę żaluzji bambusowych poszerzył w ostatnim czasie jeden z czołowych producentów przesłon okiennych w Polsce.
– Z początkiem sierpnia do oferty wprowadziliśmy dwie szerokości lameli bambusowych – 25 mm oraz 50 mm – co pozwala dopasować żaluzję do każdego rodzaju przeszklenia – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager z firmy ANWIS. – W nowej kolekcji umieściliśmy to, co obecnie najmodniejsze, czyli przyjemne odcienie naturalnego drewna i stonowane kolory ziemi, uzupełnione o ponadczasowe: biel i czerń.
Praktyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnym designem
Żaluzje bambusowe są niebywale praktyczne z kilku względów. Po pierwsze bambus jest niezwykle ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze i lżejsze od drewnianych, więc żaluzja zajmuje mniej miejsca po zwinięciu. Z tego też powodu żaluzje bambusowe są bardziej odpowiednie do większych okien lub okien umieszczonych w trudno dostępnych miejscach, ponieważ są łatwiejsze do podnoszenia i opuszczania. Oczywiście, istnieje też możliwość wybrania modeli z napędem elektrycznym. Co jeszcze je wyróżnia?
– Żaluzje bambusowe charakteryzują się nadzwyczajną trwałością -mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Są odporne na uszkodzenia, a przy długotrwałym użytkowaniu zachowują swoją funkcjonalność i urok. Unikatowa faktura, barwa oraz naturalne nierówności to kolejne cechy, które wyróżniają żaluzje bambusowe. Różnice w odcieniach oraz subtelne usłojenie bambusa stanowią dowód jego naturalnego pochodzenia. Mogące powstawać delikatne nierówności lamel nadają żaluzjom niepowtarzalny charakter a wnętrzom klimat i autentyczność.
Żaluzje bambusowe - dlaczego warto w nie zainwestować?
Żaluzje bambusowe mają wszechstronne zastosowanie. Świetnie komponują się w niemal każdym wnętrzu i można je łączyć z każdym stylem. Są elementem dekoratorskim, który zastępuje standardowe dekoracje tekstylne w domach i mieszkaniach, dając poczucie luksusu i wyciszenia. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, skandynawskich czy prowansalskich, pozwalając nam kontrolować ilość światła, jakie wprowadzamy do pomieszczeń. Stanowią również alternatywę dla wielu osłon okiennych w pomieszczeniach użytkowych, jak biura, restauracje czy sale konferencyjne.
Żaluzje bambusowe, poprzez ich kolor i naturalne piękno, możemy łączyć z różnymi elementami wystroju wnętrz, jak tekstylia, tapety, stolarka okienna, lampy po dywany oraz roślinność. Warte uwagi są zwłaszcza rośliny doniczkowe, które doskonale współgrają z naturalnym wykończeniem drewnianych żaluzji i podkreślają egzotykę i naturalne walory drewna bambusowego. Nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznego i harmonijnego otoczenia.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.