Drewno bambusowe w domu – eko TREND w aranżacji wnętrz

Urządzanie wnętrz jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś, ze względu na dostępność ciekawych materiałów, rozwiązań dekoratorskich i technologicznych. Z drugiej zaś strony, dostępność szerokiej oferty na rynku nie ułatwia nam podjęcia decyzji i wyboru wymarzonego produktu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia domu są estetyczne i praktyczne osłony okienne. Stawiając na jakość wykonania oraz naturalne piękno zaczerpnięte wprost z natury, warto przyjrzeć się żaluzjom wykonanym z drewna bambusowego i poznać jego walory. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne.
Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się żaluzjom bambusowym, przed decyzją o wyborze osłon okiennych? Otóż większość użytkowników w dzisiejszym świecie designu zwraca szczególną uwagę na nowoczesny i zaskakujący look swoich mieszkań, domów czy biur. Coraz więcej właścicieli stawia na eko-design w swoich przestrzeniach, otaczając się aranżacjami inspirowanymi przez naturę. W centrum uwagi są również okna, które – dzięki odpowiedniej oprawie – przyciągają uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Ponadto, naturalne produkty dają nam większe poczucie komfortu, luksusu, a także sprawiają, że we wnętrzach potrafimy się lepiej zrelaksować.
Jeśli więc mamy przed sobą remont lub urządzamy na nowo nasze przestrzenie, warto wybrać żaluzje bambusowe i wzbogacić wnętrza nie tylko o naturalny i elegancki akcent, ale także o praktyczne rozwiązanie pozwalające regulować nasze otoczenie w sposób wyjątkowy i funkcjonalny. Swoją ofertę żaluzji bambusowych poszerzył w ostatnim czasie jeden z czołowych producentów przesłon okiennych w Polsce.
– Z początkiem sierpnia do oferty wprowadziliśmy dwie szerokości lameli bambusowych – 25 mm oraz 50 mm – co pozwala dopasować żaluzję do każdego rodzaju przeszklenia – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager z firmy ANWIS. – W nowej kolekcji umieściliśmy to, co obecnie najmodniejsze, czyli przyjemne odcienie naturalnego drewna i stonowane kolory ziemi, uzupełnione o ponadczasowe: biel i czerń.
Praktyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnym designem
Żaluzje bambusowe są niebywale praktyczne z kilku względów. Po pierwsze bambus jest niezwykle ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze i lżejsze od drewnianych, więc żaluzja zajmuje mniej miejsca po zwinięciu. Z tego też powodu żaluzje bambusowe są bardziej odpowiednie do większych okien lub okien umieszczonych w trudno dostępnych miejscach, ponieważ są łatwiejsze do podnoszenia i opuszczania. Oczywiście, istnieje też możliwość wybrania modeli z napędem elektrycznym. Co jeszcze je wyróżnia?
– Żaluzje bambusowe charakteryzują się nadzwyczajną trwałością -mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Są odporne na uszkodzenia, a przy długotrwałym użytkowaniu zachowują swoją funkcjonalność i urok. Unikatowa faktura, barwa oraz naturalne nierówności to kolejne cechy, które wyróżniają żaluzje bambusowe. Różnice w odcieniach oraz subtelne usłojenie bambusa stanowią dowód jego naturalnego pochodzenia. Mogące powstawać delikatne nierówności lamel nadają żaluzjom niepowtarzalny charakter a wnętrzom klimat i autentyczność.
Żaluzje bambusowe - dlaczego warto w nie zainwestować?
Żaluzje bambusowe mają wszechstronne zastosowanie. Świetnie komponują się w niemal każdym wnętrzu i można je łączyć z każdym stylem. Są elementem dekoratorskim, który zastępuje standardowe dekoracje tekstylne w domach i mieszkaniach, dając poczucie luksusu i wyciszenia. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, skandynawskich czy prowansalskich, pozwalając nam kontrolować ilość światła, jakie wprowadzamy do pomieszczeń. Stanowią również alternatywę dla wielu osłon okiennych w pomieszczeniach użytkowych, jak biura, restauracje czy sale konferencyjne.
Żaluzje bambusowe, poprzez ich kolor i naturalne piękno, możemy łączyć z różnymi elementami wystroju wnętrz, jak tekstylia, tapety, stolarka okienna, lampy po dywany oraz roślinność. Warte uwagi są zwłaszcza rośliny doniczkowe, które doskonale współgrają z naturalnym wykończeniem drewnianych żaluzji i podkreślają egzotykę i naturalne walory drewna bambusowego. Nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznego i harmonijnego otoczenia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.