Drewno bambusowe w domu – eko TREND w aranżacji wnętrz

Urządzanie wnętrz jest dzisiaj dużo łatwiejsze niż kiedyś, ze względu na dostępność ciekawych materiałów, rozwiązań dekoratorskich i technologicznych. Z drugiej zaś strony, dostępność szerokiej oferty na rynku nie ułatwia nam podjęcia decyzji i wyboru wymarzonego produktu. Jednym z ważnych elementów wyposażenia domu są estetyczne i praktyczne osłony okienne. Stawiając na jakość wykonania oraz naturalne piękno zaczerpnięte wprost z natury, warto przyjrzeć się żaluzjom wykonanym z drewna bambusowego i poznać jego walory. Zarówno te estetyczne, jak i praktyczne.
Dlaczego warto bliżej przyjrzeć się żaluzjom bambusowym, przed decyzją o wyborze osłon okiennych? Otóż większość użytkowników w dzisiejszym świecie designu zwraca szczególną uwagę na nowoczesny i zaskakujący look swoich mieszkań, domów czy biur. Coraz więcej właścicieli stawia na eko-design w swoich przestrzeniach, otaczając się aranżacjami inspirowanymi przez naturę. W centrum uwagi są również okna, które – dzięki odpowiedniej oprawie – przyciągają uwagę zaraz po wejściu do wnętrza. Ponadto, naturalne produkty dają nam większe poczucie komfortu, luksusu, a także sprawiają, że we wnętrzach potrafimy się lepiej zrelaksować.
Jeśli więc mamy przed sobą remont lub urządzamy na nowo nasze przestrzenie, warto wybrać żaluzje bambusowe i wzbogacić wnętrza nie tylko o naturalny i elegancki akcent, ale także o praktyczne rozwiązanie pozwalające regulować nasze otoczenie w sposób wyjątkowy i funkcjonalny. Swoją ofertę żaluzji bambusowych poszerzył w ostatnim czasie jeden z czołowych producentów przesłon okiennych w Polsce.
– Z początkiem sierpnia do oferty wprowadziliśmy dwie szerokości lameli bambusowych – 25 mm oraz 50 mm – co pozwala dopasować żaluzję do każdego rodzaju przeszklenia – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager z firmy ANWIS. – W nowej kolekcji umieściliśmy to, co obecnie najmodniejsze, czyli przyjemne odcienie naturalnego drewna i stonowane kolory ziemi, uzupełnione o ponadczasowe: biel i czerń.
Praktyczne rozwiązania w połączeniu z nowoczesnym designem
Żaluzje bambusowe są niebywale praktyczne z kilku względów. Po pierwsze bambus jest niezwykle ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Lamele żaluzji bambusowych są cieńsze i lżejsze od drewnianych, więc żaluzja zajmuje mniej miejsca po zwinięciu. Z tego też powodu żaluzje bambusowe są bardziej odpowiednie do większych okien lub okien umieszczonych w trudno dostępnych miejscach, ponieważ są łatwiejsze do podnoszenia i opuszczania. Oczywiście, istnieje też możliwość wybrania modeli z napędem elektrycznym. Co jeszcze je wyróżnia?
– Żaluzje bambusowe charakteryzują się nadzwyczajną trwałością -mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie ANWIS. - Są odporne na uszkodzenia, a przy długotrwałym użytkowaniu zachowują swoją funkcjonalność i urok. Unikatowa faktura, barwa oraz naturalne nierówności to kolejne cechy, które wyróżniają żaluzje bambusowe. Różnice w odcieniach oraz subtelne usłojenie bambusa stanowią dowód jego naturalnego pochodzenia. Mogące powstawać delikatne nierówności lamel nadają żaluzjom niepowtarzalny charakter a wnętrzom klimat i autentyczność.
Żaluzje bambusowe - dlaczego warto w nie zainwestować?
Żaluzje bambusowe mają wszechstronne zastosowanie. Świetnie komponują się w niemal każdym wnętrzu i można je łączyć z każdym stylem. Są elementem dekoratorskim, który zastępuje standardowe dekoracje tekstylne w domach i mieszkaniach, dając poczucie luksusu i wyciszenia. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach loftowych, skandynawskich czy prowansalskich, pozwalając nam kontrolować ilość światła, jakie wprowadzamy do pomieszczeń. Stanowią również alternatywę dla wielu osłon okiennych w pomieszczeniach użytkowych, jak biura, restauracje czy sale konferencyjne.
Żaluzje bambusowe, poprzez ich kolor i naturalne piękno, możemy łączyć z różnymi elementami wystroju wnętrz, jak tekstylia, tapety, stolarka okienna, lampy po dywany oraz roślinność. Warte uwagi są zwłaszcza rośliny doniczkowe, które doskonale współgrają z naturalnym wykończeniem drewnianych żaluzji i podkreślają egzotykę i naturalne walory drewna bambusowego. Nie tylko urozmaicą przestrzeń, ale także przyczynią się do stworzenia bardziej przyjaznego i harmonijnego otoczenia.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.