Komunikaty PR

Drewno, kamień i beton bardziej praktyczne niż dotąd

2021-11-22  |  10:52
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Posadzki z drewna, z kamienia i z betonu mają cenione zalety wizualne. Pozwalają osiągać wyraziste efekty stylistyczne. Ponadto kojarzą się ze szlachetnością i z solidnością. Z drugiej jednak strony nie każde drewno dobrze znosi kontakt z wilgocią, a ponadto nie wszystkie gatunki są odpowiednie do układania na ogrzewaniu podłogowym. Płyty betonowe potrafią być podatne na zaplamienia. Kamienie naturalne zwłaszcza w budynkach remontowanych, a nie nowo wznoszonych, niekiedy okazują się nadmiernym obciążeniem dla stropu (a w wielu przypadkach także dla budżetu inwestora). Osobna kwestia to ta, że w istniejących obiektach układanie nowej podłogi z drewna, betonu lub kamienia wymaga zwykle usunięcia poprzedniej – np. skucia starego gresu – co wydłuża czas remontu i wiąże się z określonymi kosztami.

Od tych ograniczeń wolne są podłogi winylowe, które nie ustępują tamtym pod względem walorów dekoracyjnych. Dowodzi tego również najnowsza kolekcja podłogowych paneli winylowych EASTWOOD marki O.FLOOR, która właśnie pojawiła się w ofercie wyłącznego dystrybutora w Polsce – sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home. W kolekcji znaleźć można wzory drewna (desek, jodełki klasycznej oraz parkietu układanego wzdłużnie), kamieni naturalnych oraz beton. Z różnorodnością rysunku paneli, wiernie naśladujących oryginalne materiały dzięki technologii druku cyfrowego, wiąże się bogactwo przyjemnych dla oka odcieni. Nowa linia przynosi modne szarości – od perłowej i srebrzystej po grafitową – a także naturalne beże i ciepłe brązy. Uniwersalna, bo ponadczasowa, ale zróżnicowana paleta barw pozwoli bez trudu stworzyć bazę dla wnętrza o dowolnie wybranej stylistyce.

Użyteczna uroda podłóg winylowych

Nowa kolekcja marki O.FLOOR łączy piękno drewna, kamienia i surowego betonu z wyjątkowymi walorami użytkowymi, jakie dają tylko najnowocześniejsze podłogi winylowe. Płytki z ceramicznym rdzeniem SPC (Stone Polymer Composite) wykonanym z mieszanki polimerowo-mineralnej są odporne na wilgoć, poza tym nie pochłaniają rozlanych cieczy, a plamy pozostawione na powierzchni podłogi łatwo dają się wytrzeć ścierką lub mopem. Dzięki temu podłoga EASTWOOD może być kładziona w strefach mokrych, takich jak kuchnia czy pralnia, a powierzchniowe zalania nie spowodują jej degradacji.

Dzięki twardemu rdzeniowi SPC o niskim współczynniku oporu termicznego nowa kolekcja  jest idealnym rozwiązaniem do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym – o szczególnie doskonałych parametrach przewodnictwa termicznego w przypadku montażu w systemie dryback. Tu trzeba zaznaczyć, że wszystkie wzory i kolory płytek winylowych O.FLOOR EASTWOOD dostępne są w dwóch rodzajach odpowiadających dwóm sposobom montażu – jako podłogi klejonej lub pływającej. Do klejenia do podłoża przeznaczone są płytki z oznaczeniem dryback (skrót DB w symbolu produktu). Te mają po 2 mm grubości i pakowane są po 24 sztuki. Z kolei montaż w formie podłogi pływającej możliwy jest w przypadku płytek z oznaczeniem solid click (skrót SC), które liczą po 4,5 mm grubości, a pakowane są po 12 sztuk.

Wciąż jednak nie wymieniliśmy wszystkich najważniejszych zalet podłogi winylowej EASTWOOD. Płytki mają powierzchnię odporną na uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku codziennego użytkowania, takie jak ścieranie, rozdzieranie, rozdrapywanie czy blaknięcie, a także na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.  Posadzka ta ma również bardzo wysokie parametry stabilności wymiarowej – przez całe lata eksploatacji nie powstają w niej szczeliny, a poszczególnie panele nie wypaczą się. Dzięki swojej wytrzymałości nie ulega rozwarstwianiu, kruszeniu, pękaniu. Nie powstają na niej żadne smugi ani zacieki. Ponadto ma powłokę antypoślizgową. Dodatkowo powierzchnia podłogi winylowej nie przyciąga kurzu, ponieważ ma właściwości antystatyczne. W efekcie staje się zachwycająco łatwa w utrzymaniu czystości.

Co również istotne, podłogi z twardym rdzeniem SPC są wolne od szkodliwych związków takich jak ftalany i formaldehyd, są zatem bezpieczne również dla dzieci i dla alergików. A po zakończeniu eksploatacji mogą być bez przeszkód poddane recyklingowi. Nim to jednak nastąpi, podłoga z winylu będzie służyła przez wiele długich lat, dlatego jej wybór okaże się sporą oszczędnością. Nie trzeba będzie często jej wymieniać – nawet w domu, w którym nie brakuje ruchu. Kolekcję tę przecież poleca się także do obiektów użyteczności publicznej!

Wyłącznym dystrybutorem marki O.FLOOR jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home (www.dekorianhome.pl).

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.