Komunikaty PR

Duxiana- najlepsze skandynawskie łóżka i materace na Warsaw Home

2022-10-10  |  15:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dziesiątki tysięcy entuzjastycznych, pięciogwiazdkowych recenzji tych łóżek  i materacy, to wynik ponad dziewięciu dekad badań, testów i doskonalenia technologii. Wszystko w oparciu o naukowe zrozumienie podstaw zdrowego odpoczynku oraz dbałość o najwyższy komfort i jakość snu. Wyjątkowe łóżka Dux, wraz z meblami, będącymi ikonami skandynawskiego designu, będzie można obejrzeć w dniach 19-22 października 2022 r. na stoisku Duxiana, podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Warsaw Home.

Szwedzka firma Duxiana działa od 1926 roku. Częścią tego, co ją wyróżnia, są genialnie wykonane łóżka, których rdzeń stanowi ciągła sprężyna oraz system kaset Pascal, dający możliwość dopasowania  każdej połowy materaca niezależnie. W ciągu ostatnich 96 lat firma stała się znana dzięki dostarczaniu łóżek do najbardziej luksusowych hoteli butikowych na świecie. Jeśli kiedykolwiek nocowaliście w hotelu Langham w Nowym Jorku, Setai w Miami lub Burj al Arab w Dubaju, spaliście w łóżku Dux. W dodatku szereg badań w Instytucie Karolinska, jednym z największych ośrodków badawczych w dziedzinie nauk biomedycznych, wykazał, że użytkownicy łóżek DUX szybciej zasypiają i cieszą się dodatkową godziną głębokiej fazy snu REM, co fantastycznie wpływa na samopoczucie i stan zdrowia. To fakt nie do przecenienia w dobie problemów ze snem, z jakimi boryka się ponad połowa naszego społeczeństwa.

Amerykański sen w Szwecji

W 1924 r. szwedzki cukiernik, Efraim Ljung, wybrał się do Chicago. Tam zachwycił go komfort łóżka małego hotelu, w którym się zatrzymał. Używając małego scyzoryka delikatnie zajrzał do wnętrza materaca, aby odkryć system elastycznych sprężyn. Po powrocie do Szwecji Efraim porzucił branżę cukierniczą i poświęcił się bez reszty eksperymentowaniu ze stalowymi sprężynami o różnej wytrzymałości i elastyczności. Produkcję materacy rozpoczęto w Malmö w roku 1926. Obecnie Duxiana nie tylko samodzielnie wytwarza słynne na całym świecie wyjątkowe systemy sprężyn, ale również urządzenia do ich produkcji, kontynuując tradycję wytwarzania łóżek metodą rzemieślniczą.

Blisko sto lat później szwedzka marka nadal stanowi rodzinną własność, a Duxiana może poszczycić się tytułem jednego z czołowych graczy na światowym rynku łóżek premium. Produkty marki dostępne są w ponad 300 firmowych sklepach w 34 krajach, od niedawna także w krakowskim showroomie w Galerii Tetmajera 83. Projektowane i produkowane w sposób tradycyjny są tu nie tylko materace i łóżka z zachwycającymi wezgłowiami, ale także inne wyjątkowe meble do salonu, gabinetu czy jadalni, w tym kultowa kolekcja, stworzona przez słynnego szwedzkiego projektanta i architekta Bruno Mathssona.

Nie tylko łóżka

Poza możliwością wypróbowania komfortu łóżka DUX, na stoisku Duxiana podczas Warsaw Home zobaczymy także część pozostałej oferty krakowskiego showroomu: kultowy fotel Jetson, zaprojektowany przez Bruno Mathssona, ultra wygodny model Spider ze sprężynami DUX wbudowanymi w podłużne poduszki, szezlong Superspider, elegancki pikowany fotel Karin 73, kultową modułową sofę Alicia, krzesło Sam, zaprojektowane przez Sama Larssona, czy stoliki kawowe Pronto z marmurową podstawą i bestsellerowy stół Inter. Dystrybutorem łóżek, materacy i mebli DUX w Polsce jest firma Duxiana.

Duxiana na Warsaw Home: Hala F, stoisko Szklarnia 2

Al. Krakowska 62, Nadarzyn

www.duxiana.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.