Duxiana Polska zaprasza na panel dyskusyjny podczas 4 Design Days w Katowicach
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Agnieszka Bujak, Marta Niemywska-Grynasz, Dawid Grynasz, Michał Mróz, Zuzanna Telka i Agnieszka Flak, wezmą udział w panelu dyskusyjnym podczas prestiżowego wydarzenia 4 Design Days w Katowicach. Dyskusja prowadzona przez Tomasza Pągowskiego, zatytułowana "Czy fotel Barcelona jest hot? Design, cena, materiały – czy wszystko razem zagwarantuje trwałość produktów?" obiecuje być refleksyjnym zbadaniem kluczowych elementów wpływających na długowieczność mebli. Dyskusja dotknie także tego, jak filozofia marki Duxiana współgra z szerszym tematem panelu, podkreślając zaangażowanie firmy w produkcję jakościowych i trwałych mebli, które przetrwają lata.
Jednym z kluczowych elementów, które sprawiają, że meble takie jak fotel Barcelona, Jetson, Pernilla 69 czy Spider, są nadal "hot", czyli modne i pożądane, jest ich uniwersalny design. Fotele Duxiana są rzeczywistym dziełem rzemieślniczym, a ich solidna konstrukcja sprawia, że mogą przetrwać wiele lat użytkowania bez utraty swego pierwotnego blasku. Oryginalna, geometryczna forma zaprojektowanego w 1969 roku fotela Jetson Duxiana, sprawia, że mebel doskonale komponuje się z różnymi stylami wnętrz, od nowoczesnych po klasyczne. To właśnie jego wszechstronność sprawia, że z łatwością odnajduje swe miejsce w różnorodnych przestrzeniach.
Jakość i klasyka bronią się same
Kolejnym czynnikiem decydującym o długowieczności mebli zaprojektowanych kilkadziesiąt lat temu jest wysoka jakość wykonania oraz użyte materiały. Fotel Pernilla 69, autorstwa Bruno Mathssona, łączący pikowanie z wyraźnym szwem wraz z gięta bukową ramą i ergonomicznym podnóżkiem, to klasyka elegancji, trwałości i funkcjonalności. Ponadto, ikoniczne projekty takie jak fotel Jetson, czy Spider, często nawiązują do klasyki, co sprawia, że są ponadczasowe. Design, który nie podlega modom i trendom, z łatwością przetrwa zmieniające się gusta i preferencje. Ludzie chętnie sięgają bowiem po meble, które nie tylko pełnią funkcję użytkową, ale są także wyrazem pewnego rodzaju dziedzictwa kulturowego i estetyki.
Tomasz Pągowski w roli moderatora
Panel, moderowany przez Tomasza Pągowskiego, projektanta, osobowość telewizyjną i współzałożyciela Pągowski Studio, zajmie się subtelnościami balansowania estetyki designu, strategii cenowej oraz wyboru materiałów wykończeniowych, elementów, które wpływają na osiągnięcie jak najlepszej trwałości produktu. Poprzedzi go prezentacja „Szwedzki sposób na nieśmiertelny design” poprowadzona przez Agnieszkę Bujak. Agnieszka Bujak, jako Country Manager Duxiana Polska, odgrywa ważną rolę w promowaniu zobowiązania producentów mebli do jakości, innowacji i ponadczasowego designu. Jej spostrzeżenia będą więc szczególnie wartościowe, biorąc pod uwagę praktyczne doświadczenie w kierowaniu w Polsce szwedzką marką meblową premium, która harmonijnie łączy te elementy. Dzięki swojemu doświadczeniu w dziedzinie projektowania i wyposażania wnętrz, przyniesie panelowi bogactwo eksperckiej wiedzy.
Data: 25 stycznia 2024
Godzina: 12:30 -14:00
Miejsce: 4 Design Days, Scena 1| Sala Balowa C, Katowice
Więcej na: www.premiumliving.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.