Komunikaty PR

Duża rodzina i jej potrzeby – do aranżacji okien wykorzystaj rolety plisowane

2022-03-15  |  01:00
Biuro prasowe

Rolety plisowane, ze względu na swoje możliwości, doskonale sprawdzają się w domach, w których tętni życie. W mieszkaniach, których oblicza zmieniają się w szybkim tempie z uwagi na dorastające dzieci czy potrzebę przearanżowania pokoju w biuro. Rolety plisowane stanowią nie tylko ciekawy element aranżacji okna, ale również doskonałą blokadę dla wpadających promieni słonecznych. Umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach, a ich bogata kolorystyka pozwala na dowolne zmiany w obrębie różnych stylów i trendów wnętrzarskich.

 

Dlaczego rolety plisowane sprawdzają się w przypadku dużych rodzin?

Dla dużych rodzin, w domu czy mieszkaniu najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda. Rolety plisowane wyposażone są nie tylko w samohamujący mechanizm sterujący, który pozwala ustawić żaluzje na dowolnej wysokości okna, ale także wyposażone są w szeroki wachlarz sterowań: rozwiązania ręczne oraz elektryczne.  Ponadto plisy wyposażone w sznurek lub łańcuszek kulkowy posiadają zabezpieczenia Child Safety, a więc odpowiednią długość elementów sterujących oraz samozrywalny łącznik, który rozpina niebezpieczną pętle w przypadku działania dodatkowej siły nacisku.

 

- W domu, który zamieszkuje duża rodzina, każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Zwinięte rolety plisowane zajmują niewielką powierzchnię okna. Ponadto rolety plisowane, dzięki sprawnej regulacji wpadających promieni słonecznych, pozwalają efektywnie tworzyć przestrzeń idealną do pracy, niezależnie od pory dnia – zauważa Agnieszka Gołębiewska, ekspertka z Anwis.

 

W rodzinach wielodzietnych i wielopokoleniowych dodatkowej wartości nabiera funkcja zapewniania intymności i prywatności. Rolety plisowane pomagają w tym doskonale, bez względu na powierzchnię, którą przysłaniają. Ponadto wykorzystanie tkanin typu „blackout” umożliwia całkowite zablokowanie przenikającego do wnętrza światła, zapewniając tym samym pełne zaciemnienie wnętrza.

 

Rolety plisowane – baza dla wielu ciekawych pomysłów aranżacyjnych

Rolety plisowane pozwalają na wcielenie wielu ciekawych patentów aranżacyjnych w zakresie przysłon wewnętrznych. Plisy z łatwością wpasują się do wszystkich pomieszczeń - salonu, sypialni, a nawet kuchni i łazienki. Bogata paleta kolorów oraz wzorów, a także możliwość łączenia dwóch tkanin w jednym systemie, pozwalają tworzyć oryginalne i modne rozwiązania. Rolety plisowane doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, które zmieniają się wraz z rozwojem naszych pociech.

 

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest również zastosowanie w roletach plisowanych tkanin półprzezroczystych, a nawet w pełni transparentnych. – Możliwość łączenia dwóch tkanin – zaciemniających i przepuszczających promienie słoneczne - pozwala na niestandardowe przesłonięcie okien. Dzięki temu możemy szybko i efektywnie tworzyć idealne warunki we wnętrzu – podpowiada ekspertka z Anwis.

 

Rolety plisowane – o czym każda duża rodzina powinna pamiętać?

Rolety plisowane – w zależności od systemu – mogą być sterowane jednokierunkowo (działają jak klasyczne rolety materiałowe) lub dwukierunkowo (z jedną lub dwoma tkaninami). Rolety plisowane dwukierunkowe pozwalają na przysłanianie nie tylko całego okna, ale także jego fragmentu – zarówno od góry, jak i od dołu. Dostępne są zarówno w wyposażeniu z tradycyjnym systemem ręcznym (uchwyty sterujące, sznurek lub łańcuszek) oraz elektrycznym.

 

W pomieszczeniach, które narażone są na silną ekspozycję promieni słonecznych, możemy dodatkowo zastosować rolety plisowane termoizolacyjne. Dzięki tkaninom o strukturze „plastra miodu” jesteśmy w stanie zadbać o komfortową temperaturę np. pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu.

 

Dobierając rolety plisowane warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanych w nich materiałów oraz łatwość demontażu. Tylko wtedy zyskamy pewność, że system będzie nam służył przez długie lata. Pamiętajmy, że większość rolet plisowanych możemy prać i jeżeli będziemy podczas tego zabiegu postępować uważnie i delikatnie, plisy zachowają swój piękny, harmonijkowy kształt.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.