Komunikaty PR

Duże przeszklenie, lekka obsługa – jak dobrać efektowne drzwi tarasowe

2021-08-13  |  11:03
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.06 MB )

Lato to dla Polaków często czas na budowę czy remont domu. Zwykle oznacza to szereg decyzji, które trzeba podjąć - jedną z nich bywa dobór typu drzwi tarasowych. Jeśli interesują nas spektakularne przeszklenia, łączące harmonijnie otoczenie z wnętrzem, warto postawić na drzwi podnoszono-przesuwne, które przy okazji zagwarantują domownikom łatwą obsługę i komfort użytkowania.

Poszukując rozwiązań do domu, zwykle rozglądamy się za tymi, które będą najbardziej funkcjonalne. Jednocześnie jednym z najprzyjemniejszych elementów urządzania wnętrza jest dobór wzornictwa, które nie tylko idealnie wpasuje się w styl pomieszczeń i budynku, ale także nada im charakteru. Przyczyną czasochłonnych poszukiwań kupujących jest więc chęć połączenia tych dwóch zalet. A bywa to problematyczne, zwłaszcza w przypadku produktów, które wybieramy rzadko, takich jak właśnie drzwi tarasowe. Dobór odpowiedniego wyrobu wymaga bowiem poszerzenia wiedzy na temat stolarki. Jeśli otwór drzwiowy jest spory, optymalnym zakupem mogą okazać się drzwi podnoszono-przesuwne i to na nie w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę. Przykładem wykorzystania potencjału takiej konstrukcji jest model HST znajdujący się w kolekcji OKNOPLAST, który doskonale łączy w sobie intuicyjną obsługę, wytrzymałość, komfort użytkowania i spektakularny efekt wizualny dzięki dużej szybie.

Lekkość, którą widać i czuć

Drzwi tarasowe HST pozwalają na stworzenie konstrukcji naprawdę imponujących rozmiarów. Nadają się one do otworów drzwiowych o szerokości od 3 do 6 m. Dla użytkowników oznacza to z kolei więcej światła we wnętrzu, poczucie przestronności, jak również możliwość harmonijnego połączenia ogrodu z wnętrzem domu. Obie strefy bowiem spójnie komponują się i współgrają ze sobą, oddzielone jedynie szybą. Duży gabaryt przeszklenia przekłada się jednak w oczywisty sposób na jego większy ciężar. Jak tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju OKNOPLAST, nie musi to oznaczać mimo wszystko trudniejszej, wymagającej większej siły obsługi.

Konstruując drzwi HST, stworzyliśmy rozwiązanie, które lekkość wprowadza nie tylko w aspekcie wizualnym. Jest to możliwe za sprawą podnoszono-przesuwnej konstrukcji modelu. Zbudowany jest ona na specjalnych, szerokich profilach, a ościeżnica mieści w sobie oddzielne tory jezdne dla poszczególnych skrzydeł – lub skrzydła – zależnie od wybranego schematu otwierania. Dzięki specjalistycznym okuciom skrzydło przesuwane jest swobodnie i bez najmniejszego oporu na bok, po prowadnicach, bez konieczności wcześniejszego uchylania czy odstawiania od ramy. Obsługa drzwi jest zatem nie tylko lekka, lecz także prosta i intuicyjna – tłumaczy Mike Żyrek.

Komfort na każdym kroku

Użytkowanie modelu znacząco ułatwia ponadto obniżony próg wpuszczony w posadzkę. Dzięki niemu użytkownicy nie muszą pamiętać o barierze w postaci podwyższenia, jak ma to miejsce w wielu modelach drzwi tarasowych. Przejście jest także bezpieczniejsze dla domowników, zwłaszcza jeśli znajdują się wśród nich osoby starsze, dzieci lub osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo komfort poruszania się zwiększa spora szerokość światła przejścia, czyli wolnej przestrzeni, którą uzyskuje się po otwarciu drzwi przesuwnych. W przypadku OKNOPLAST HST może to być nawet do 2,9 m.

Długa lista zalet drzwi podnoszono-przesuwnych sprawia, że jest to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań tarasowych. Podczas wykańczania domu czy remontu warto więc wziąć je pod uwagę, inwestując tym samym w wygodę, trwałość i wygląd.
 

Kontakt dla mediów:

24/7Communication
Wojciech Margula
tel. 501 571 319  
e-mail: wojciech.margula@247.com.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.