Dwa kolory, jedna membrana izolacyjna w płynie – OPTOLITH HydroGum Easy

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Występujący w dwóch kolorach - szarym oraz białym - Hydrogum Easy marki OPTOLITH to produkt przeznaczony do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej podłóg oraz ścian w pomieszczeniach mokrych, które narażone są na długotrwałe działanie pary wodnej oraz wody. Szybki i łatwy w aplikacji, odznacza się wyjątkowo krótkim czasem schnięcia, a także skutecznie mostkuje rysy do 1,45 mm.
W pomieszczeniach takich jak łazienka, kuchnia, pralnia czy strefa mokra na basenach, występuje wysoki poziom wilgoci. Podczas użytkowania tych wnętrz powstaje duża ilość pary wodnej, a podłogi i ściany zalewane są wodą. Choć okładziny ceramiczne, gresowe czy kamienne są odporne na działanie wilgoci, jednak przez fugi oraz wszelkie szczeliny wzdłuż krawędzi wanien i brodzików, woda może przesiąkać i prowadzić do zalania pomieszczeń znajdujących się poniżej lub do zawilgocenia ściany i podług. A zawilgocenie podłoży pod płytkami prowadzi do poważnych konsekwencji - odspajania płytek, powstawania rys, zagrzybienia i wykwitów. Aby uniknąć tych problemów, należy zabezpieczyć powierzchnie, stosując wysoce specjalistyczne produkty przeznaczone do izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej. Jednym z nich jest Hydrogum Easy od firmy Hufgard – produkt przeznaczony jest do wykonywania wodoszczelnych, elastycznych i pozbawionych łączeń warstw izolacyjnych w obiektach budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej. To rozwiązanie, na bazie sztucznej żywicy oraz specjalnych dodatków, stosowane jest jako hydroizolacja zespolona typu lekkiego pod okładzinami ceramicznymi, kamiennymi i szklanymi.
Sygnowana izolacyjność
OPTOLITH Hydrogum Easy od Hufgard jest sygnowaną logiem unikalnej receptury NIE DO PODROBIENIA gotową do użycia i szybkoschnącą membraną, łatwą w aplikacji metodą malowania lub szpachlowania. Dostępna w dwóch kolorach - G (grey)/szarym oraz W (off white)/białym, ułatwia kontrolę położenia dwóch warstw i właściwej grubości aplikowanej warstwy. Po związaniu/wyschnięciu daje bezszwową, wodoszczelną i elastyczną membranę, która skutecznie mostkuje rysy do 1,45mm. Nie zawiera rozpuszczalników, a także odporna jest na wodę wapienną. Spełnia wymagania normy DIN 18534 dla klas W0-I, W1-I oraz W2-I dla ścian.
Ta nowoczesna membrana marki OPTOLITH doskonale izoluje wilgoć w pomieszczeniach mokrych. Stosuje się ją jako zabezpieczenie przeciwwilgociowe i przeciwwodne na tynkach cementowo-wapiennych, gipsowych i wapiennych, podłożach betonowych, pustakach ceramicznych, płytach G-K, OSB itp. Po wyschnięciu, stanowi gotowe podłoże pod wszelkie materiały wykończeniowe, takie jak glazura, terakota, kamień naturalny, a także podłogi z drewna i drewnopochodne oraz wykładziny syntetyczne. Pamiętajmy jednak, że membrany nie można stosować jako warstwy ostatecznej/wierzchniej. Optolith Hydrogum Easy stosowana jest także na podłożach ulegającym odkształceniom wykonywanych w systemach ogrzewania podłogowego lub ściennego, posadzkach betonowych w okresie ich skurczu, podłożach drewnopochodnych itp. Nie nadaje się do pomieszczeń i obiektów gdzie woda działa pod ciśnieniem – pozytywnym i negatywnym.
Przygotowanie i aplikacja
Aby membrana OPTOLITH Hydrogum Easy działała jak należy, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża, a potem jej właściwą aplikację. Dane podłoże powinno być czyste, suche, zwarte i nośne oraz wolne od wszelkich substancji zmniejszających przyczepność - pyłów, wykwitów, wierzchnich warstw spoiw czy środków antyadhezyjnych. Istniejące zabrudzenia, powłoki malarskie i warstwy o niskiej wytrzymałości trzeba usunąć. Powierzchnie podłoży muszą być równe, bez głębokich pęknięć. Gładkie powierzchnie tynków i warstw wyrównujących wymagają uszorstnienia. Podłoża pylące należy oczyścić szczotką i zagruntować Optogrunt AquaForte, podobnie podłoża nasiąkliwe. Te anhydrytowe (max. wilgotność ≤0,5%) oraz gipsowe i płyty OSB warto przeszlifować mechanicznie i odkurzyć, a płyty gipsowo-kartonowe i gipsowo-włóknowe muszą być zamocowane zgodnie z zaleceniami producentów. Pamiętajmy, aby podłoże przed nałożeniem HydroGum Easy zawsze gruntować gruntem głębokopenetrującym Optogrunt AquaForte - czas potrzebny do wyschnięcia gruntu to około 8 godzin.
Membranę aplikujemy na odpowiednio przygotowane podłoże etapami w dwóch warstwach - każda po ok. 0,5 mm (0,6 kg/m²). W celu ułatwienia aplikacji i kontroli grubości nakładanej warstwy, produkt występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: G (grey/szary) – można stosować do stosowania jako pierwsza warstwa i W (white/biały) - jako druga warstwa wierzchnia. Produkt może być stosowany również odwrotnie, najpierw biały kolor, potem szary, co pozwala na dokładne ustalenie gdzie zostały położone dwie warstwy i gdzie została skończona praca izolacji poprzedniego dnia. W celu uzyskania wodoszczelnego zabezpieczenia podłoża, konieczne jest nałożenie łącznie min. 1,0 mm grubości membrany. Pierwszą warstwę najlepiej nakładać pędzlem. Pracę rozpoczynamy od miejsc, gdzie konieczne jest użycie/zamontowanie systemowych taśm, narożników, oraz mankietów do odpływów i przejść rurowych. W tym celu na podłoże w narożach, miejscach łączeń elementów, dylatacjach, przejściach podłoga – ściana, ściana – ściana, wokół odpływów i przejść rurowych nanosimy warstwę HydroGum Easy G i w świeżo ułożonej masie zatapiamy systemowe taśmy i mankiety Optostop Band. Następnie aplikujemy HydroGum Easy G na pozostałą, wymagającą zabezpieczenia powierzchnię ścian i podłogi. Kiedy ta pierwsza warstwa przeschnie – czyli po około 2 godzinach – przystępujemy do naniesienia drugiej warstwy membrany używając do tego HydroGum Easy W, co ułatwi kontrolę grubości wykonywanej membrany. W przypadku używania do aplikacji pędzla lub wałka, dobrze jest „malować” dwukrotnie warstwami na krzyż. Zużycie Optostop HydroGum Easy zależy i od grubości nanoszonej warstwy/warstw i od metody aplikacji. Skuteczne zabezpieczenie daje membrana grubości 1,0 mm, którą uzyskujemy przy wydajności 1,2 kg/m². Po ok. 8 godzinach na wyschnięte podłoże można przyklejać okładzinę używając kleje Optoflex klasy C2.
Optolith Hydrogum Easy od Hufgard to produkt na bazie sztucznej żywicy oraz specjalnych dodatków. Występuje w dwóch kolorach G (grey)/szarym oraz W (off white)/białym. Przeznaczony jest do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej podłóg i ścian w pomieszczeniach mokrych, narażonych na długotrwałe działanie pary wodnej oraz wody - bez ciśnienia. Membrana dedykowana jest do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego i użyteczności publicznej jako hydroizolacja zespolona typu lekkiego pod okładzinami ceramicznymi, kamiennymi i szklanymi.
OPTOLITH Hydrogum Easy
Producent – Hufgard

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.