Dwa światy uchwytów meblowych
Świat uchwytów meblowych dzieli się na dwie części. Jedna to modele dyskretne, nie rzucające się w oczy i minimalistycznie skromne. Choć dekoracyjne, pozostają jakby na drugim planie, dopełniając meble i stanowiąc ważną, a jednak nieczęsto dostrzeganą „kropkę nad i”.
Zupełnie inne są uchwyty z drugiej grupy. Utrzymane w różnych stylach mają być widoczne i wręcz determinować design mebli, na których się znajdują. Do grupy tej należą modele w różnych stylach: klasycznym, retro, secesyjnym, ale też modernistyczne i ascetycznie proste. Niektóre stanowią osobne dzieła sztuki, od których nie można odwrócić wzroku.
W ofercie marki REJS znaleźć można uchwyty z obu tych grup. Teraz zaś dołączają do niej kolejne trzy wyjątkowe propozycje.
Dekoracyjna prostota uchwytów Lino
Pierwszy z premierowych modeli to bardzo dekoracyjny, choć zarazem wyjątkowo prosty, przykręcany uchwyt Lino. Wyróżnia się on przede wszystkim rozmiarem – ma aż 1200 mm długości. Ale nie tylko to stanowi o jego wyjątkowości.
Montowane zazwyczaj wertykalnie uchwyty Lino tworzą ciekawe, wizualne podziały na modnych dziś zabudowach wielkogabarytowych. Dostępne w kolorach: złotym i czarnym, pasują m.in. do kuchni i garderoby. Świetnie prezentują się zwłaszcza na prostych frontach utrzymanych w głębokich kolorach.
Skromnie, skromniej, Lira
W zupełnie innym stylu utrzymane są minimalistyczne uchwyty Lira. Bardzo skromne, a jednak pełne uroku, zachwycają subtelną, miękką linią powtórzoną zarówno w modelu przykręcanym, jak i gałce.
Są stosunkowo niewielkie: gałka ma zaledwie 32 mm wysokości, uchwyt zaś: 30 mm wysokości i od 144 do 336 mm długości, dzięki czemu można je dopasować do mebli różnych typów. W każdym przypadku stanowić będą perfekcyjne uzupełnienie komody czy szafy. Zwłaszcza że proponowane są w najpopularniejszych obecnie kolorach: połyskującym złocie i głębokiej, matowej czerni.
Geometria przede wszystkim – Tetriss
Wieszaki meblowe Tetriss – trzecia z nowości REJS – wyróżniają się uporządkowanym, symetrycznym kształtem geometrycznych brył. Występują w dwóch wydaniach, jako wieszaki pojedyncze i nieco większe wieszaki podwójne. Dostępne są w trzech kolorach: aluminium, chromie i czerni. Zastosowanie znajdą w różnych pomieszczeniach i zabudowach – od kuchni, poprzez spiżarnię, aż po garderobę, łazienkę oraz przedpokój.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.