Dwa światy uchwytów meblowych
Świat uchwytów meblowych dzieli się na dwie części. Jedna to modele dyskretne, nie rzucające się w oczy i minimalistycznie skromne. Choć dekoracyjne, pozostają jakby na drugim planie, dopełniając meble i stanowiąc ważną, a jednak nieczęsto dostrzeganą „kropkę nad i”.
Zupełnie inne są uchwyty z drugiej grupy. Utrzymane w różnych stylach mają być widoczne i wręcz determinować design mebli, na których się znajdują. Do grupy tej należą modele w różnych stylach: klasycznym, retro, secesyjnym, ale też modernistyczne i ascetycznie proste. Niektóre stanowią osobne dzieła sztuki, od których nie można odwrócić wzroku.
W ofercie marki REJS znaleźć można uchwyty z obu tych grup. Teraz zaś dołączają do niej kolejne trzy wyjątkowe propozycje.
Dekoracyjna prostota uchwytów Lino
Pierwszy z premierowych modeli to bardzo dekoracyjny, choć zarazem wyjątkowo prosty, przykręcany uchwyt Lino. Wyróżnia się on przede wszystkim rozmiarem – ma aż 1200 mm długości. Ale nie tylko to stanowi o jego wyjątkowości.
Montowane zazwyczaj wertykalnie uchwyty Lino tworzą ciekawe, wizualne podziały na modnych dziś zabudowach wielkogabarytowych. Dostępne w kolorach: złotym i czarnym, pasują m.in. do kuchni i garderoby. Świetnie prezentują się zwłaszcza na prostych frontach utrzymanych w głębokich kolorach.
Skromnie, skromniej, Lira
W zupełnie innym stylu utrzymane są minimalistyczne uchwyty Lira. Bardzo skromne, a jednak pełne uroku, zachwycają subtelną, miękką linią powtórzoną zarówno w modelu przykręcanym, jak i gałce.
Są stosunkowo niewielkie: gałka ma zaledwie 32 mm wysokości, uchwyt zaś: 30 mm wysokości i od 144 do 336 mm długości, dzięki czemu można je dopasować do mebli różnych typów. W każdym przypadku stanowić będą perfekcyjne uzupełnienie komody czy szafy. Zwłaszcza że proponowane są w najpopularniejszych obecnie kolorach: połyskującym złocie i głębokiej, matowej czerni.
Geometria przede wszystkim – Tetriss
Wieszaki meblowe Tetriss – trzecia z nowości REJS – wyróżniają się uporządkowanym, symetrycznym kształtem geometrycznych brył. Występują w dwóch wydaniach, jako wieszaki pojedyncze i nieco większe wieszaki podwójne. Dostępne są w trzech kolorach: aluminium, chromie i czerni. Zastosowanie znajdą w różnych pomieszczeniach i zabudowach – od kuchni, poprzez spiżarnię, aż po garderobę, łazienkę oraz przedpokój.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.