Dwupoziomowy apartament w Warszawie projektu Balicka Design
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
W sercu warszawskiego Żoliborza powstał apartament, który zachwyca harmonią nowoczesności i przytulności. Oto historia przemiany dwupoziomowej przestrzeni, która dzięki Balicka Design stała się oazą elegancji i uroku w klimacie nowojorskiego loftu z widokiem na Central Park. Źródło inspiracji okazało się na tyle trafne, że nie tylko wpisało się w potrzeby i oczekiwania właścicieli, ale także w wyjątkową lokalizację i układ samego apartamentu.
Nowy Jork to miasto marzeń. Tętniąca życiem o każdej porze dnia i nocy metropolia zachwyca nowoczesną architekturą od lat, stanowiąc inspirację także w aranżacji wnętrz. Kto z nas nie pragnął, by spędzić choć jeden dzień w słynnych nowojorskich loftach, z których rozciąga się imponujący widok na Central Park? Marzenie to postanowiła spełnić Agnieszka Balicka z zespołem Balicka Design, która urządziła w tym stylu nowoczesny apartament na warszawskim Żoliborzu.
- Marzenie właścicieli było proste: stworzyć miejsce, które będzie równocześnie nowoczesne i przyjazne dla całej rodziny. Nasz zespół architektów otrzymał zadanie, które wymagało połączenia prostoty z wyjątkowym urokiem miejsca. W odpowiedzi na te oczekiwania, postawiliśmy na elementy, które od razu przywołują ciepłe uczucia i emanują elegancją znaną z nowojorskich loftów właśnie – wyjaśnia architekt Agnieszka Balicka.
Dwupoziomowa przestrzeń pozwoliła na dużą swobodę aranżacyjną, a widoki zza okien przywołują skojarzenia z nowojorskim Central Park. By wpuścić naturę do wnętrz, ale też dodać im tak pożądanej przez inwestorów przytulności, podstawą projektu stało się obecne w różnych formach drewno. Drewniana dębowa podłoga, korkowe okładziny i orzechowy fornir stanowią tu bazę całej aranżacji, zachęcając architektów do zabawy przejściami kolorystycznymi, jak i samą formą.
Choć kolorystyka apartamentu jest zdominowana przez stonowane odcienie brązu, bieli i czerni, to elegancka paleta barw została przełamana odważnym odcieniem niebieskiego. Pojawia się on w postaci dużej wygodnej sofy, która organizuje otwartą na dwie kondygnacje część wypoczynkową. To nagrodzony tytułem Design dla Konesera 2018 model Feza, który architekci wybrali z oferty polskiej marki Nobonobo.
- Sofa Feza Nobonobo wydała mi się doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych, niepozbawionych jednak klasycznej elegancji. Jej proste linie i geometryczne kształty pozwoliły zachować minimalistyczny charakter aranżacji, zaś wygodne siedziska wykończone precyzyjnym przeszyciem oraz tkanina tapicerska w głębokim odcieniu niebieskiego dodały przytulności. Dodatkowo sofa Feza jest niesamowicie wygodna, a wielość dostępnych modułów pozwala dokładnie wpisać ją w aranżowaną przestrzeń. Ten nietuzinkowy akcent nadaje przestrzeni indywidualności i charakteru, podkreślając jednocześnie jej wyjątkowość – uzasadnia wybór architektka.
Fot. Yassen Hristov
Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.