DYNACOOK - kuchenne oszczędzanie
Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Ostatnie lata przynoszą nam wyzwania związane z rosnącymi cenami energii i gazu. W takim kontekście coraz ważniejsze staje się znalezienie sposobów na oszczędności w codziennym przygotowywaniu posiłków. Wybór odpowiedniego sprzętu AGD może znacząco wpłynąć na nasz budżet domowy. Jakie rozwiązania zagwarantują nam oszczędne gotowanie oraz piękny design? Na to pytanie odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
Kiedy budujemy nowy dom lub przeprowadzamy remont mieszkania, bardzo ważny aspekt stanowi dobór nowoczesnych, funkcjonalnych, ale i przede wszystkim oszczędnych rozwiązań do kuchni. Co ciekawe, ostatnio w tym temacie popularność wzmacniają gazowe płyty ceramiczne, które w pewnym stopniu odciążą finansowo codzienne przygotowywanie posiłków. Dlaczego stały się one wyborem numer jeden dla osób, które poszukują oszczędności w kuchni?
Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK podkreśla, że gaz jest zdecydowanym faworytem pod względem ekonomicznego gotowania. Gazowe płyty ceramiczne to doskonała alternatywa dla drogich w eksploatacji kuchenek indukcyjnych.
- Technologia "gaz pod szkłem" polega na umieszczeniu palników gazowych pod gładką, ceramiczną płytą. Dzięki temu osiągamy większe bezpieczeństwo podczas korzystania z gazu, a także jego bardziej ekonomiczne zużycie. Spalanie gazu odbywa się w sposób kontrolowany, a same palniki działają w systemie pulsacyjnym co pozwala nam na oszczędność w zużyciu gazu o 50%.
Warto podkreślić, że gazowe płyty ceramiczne zużywają śladowe ilości prądu, co jest właściwie niezauważalne w naszych rachunkach za energię. To zdecydowanie oszczędniejsza opcja niż kuchenki elektryczne, które generują zdecydowanie wyższe koszty.
Design, estetyka i wygoda
Oprócz aspektów ekonomicznych, gazowe płyty ceramiczne charakteryzują się również eleganckim designem. Gładka ceramiczna powierzchnia, prosty w obsłudze panel sterowania i jasno określone pola grzewcze na płycie sprawiają, że stanowią one nie tylko urządzenie kuchenne, ale także ozdobę kuchni.
- Tego typu płyty grzewcze pasują zarówno do wnętrz o minimalistycznym wyglądzie, jak i do kuchni w stylu high-tech, loftowym, skandynawskim, rustykalnym czy boho. To sprzęt, który doskonale integruje się z różnymi stylami, nie naruszając ich estetyki – dodaje ekspert marki DYNACOOK.
Różnorodność rozmiarów dla wszystkich potrzeb
Warto wspomnieć, że gazowe płyty kuchenne posiadają różne rozmiary, które można dostosować do wszelkich potrzeb użytkowych.
- Jeśli potrzebujemy więcej miejsca do gotowania, model z trzema polami grzewczymi jest wygodnym wyborem. Dla większych rodzin lub miłośników gotowania polecamy model X4 60 Modern z klasyczną ilością palników, ale rozmieszczonych na większej powierzchni. Największą przestrzeń do gotowania oferuje model X5 z pięcioma polami grzewczymi – podpowiada Stanisław Szyling z DYNACOOK.
Warto również wspomnieć, że gazowe płyty ceramiczne nie wymagają specjalnych garnków. Możemy korzystać z tych, które mamy, co dodatkowo oszczędza nasz budżet.
Polska technologia na najwyższym poziomie
Gazowe płyty ceramiczne są nie tylko ekonomiczne i designerskie, ale również wyjątkowo bezpieczne. Dzięki technologii "gaz pod szkłem" unikamy otwartego ognia, co jest szczególnie ważne dla rodziców i właścicieli zwierząt domowych. Specjalny mikroprocesorowy system dba o bezpieczeństwo i kontroluje dostęp gazu, co dodaje spokoju podczas gotowania.
- Co ważne, rozwiązania DYNACOOK to polskie produkty rozwijane od 17 lat przez firmę Dynaxo. Łączą w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo. Wybierając więc te gazowe płyty ceramiczne, inwestujemy w kuchnię przyszłości, która nie tylko zachwyci designem, ale także zaoszczędzi nam wiele pieniędzy na rachunkach za energię – podsumowuje ekspert marki DYNACOOK.
W ostatnich latach poszukiwanie oszczędnych rozwiązań w kuchni staje się niezwykle istotne. A wybór odpowiedniego sprzętu AGD ma kluczowe znaczenie dla naszego budżetu domowego. Gazowe płyty ceramiczne, takie jak te oferowane przez markę DYNACOOK, stanowią doskonałą odpowiedź na te wyzwania. Z technologią "gazu pod szkłem" gwarantują ekonomiczne gotowanie, a przy tym imponują pięknym designem. To rozwiązanie, które łączy w sobie oszczędność, estetykę i bezpieczeństwo.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.