Komunikaty PR

Dyskretny luksus z widokiem na morze

2023-12-27  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Luksusowe osiedle Okrzei w Sopocie zaprojektowane zostało, jak wspomina sam developer, z poszanowaniem dla ponad stuletniej tradycji tego nadmorskiego kurortu. Położone zaledwie 400 m od plaży, stanowi idealne miejsce do zamieszkania. Stało się też drugim domem dla spokojnego małżeństwa, które to tu stworzyło swoją nadmorską oazę. Urządzenie apartamentu powierzyli projektantkom i właścicielkom pracowni Flow Interiors Tatewik Caturowej oraz Ewie Franiak.

Właścicielom zależało, by wnętrza ich nadmorskiego apartamentu były urządzone minimalistycznie, ale przytulnie. Projektantki stworzyły ponadczasową przestrzeń w stylu modern classic, w której na pierwszy plan wysuwają się połączenia różnych materiałów, tkanin i faktur.

Postawiłyśmy na wysokiej jakości materiały-naturalny kamień, spieki kwarcowe, drewno. Z podwórka modowego przełożyłyśmy, tak popularny ostatnio styl „quiet luxury” - dyskretny luksus, który zamiast ślepego podążania za trendami stawia na znakomite, dobrze skrojone materiały. Podążając za tym trendem, skroiłyśmy to wnętrze, niczym krawiec, na wymiar. Nie brakuje tu materiałów premium, ozdobionych wysublimowanymi dodatkami w postaci lamp, kinkietów, a nawet kontaktów-mówią projektantki.

Przenikanie przestrzeni

Część dzienną stanowi salon połączony z kuchnią, gdzie poszczególne strefy wyznaczają odpowiednio dobrane materiały. Królują tu kolory ziemi i naturalne surowce. Niecodzienną ozdobą wnętrza jest kuchenna ściana wykończona podświetlanym kamieniem. To onyks specjalnie sprowadzany z Pakistanu. Wpasowany w czarną ramę zabudowy kuchennej, jest niczym obraz namalowany przez samą naturę. Projektantkom zależało, by był biały i nie miał żółtych przebarwień, stąd jego podróż z tak dalekich regionów.

Fronty szafek w kolorze delikatnej, satynowej szałwii przechodzą płynnie w zabudowę korytarza. Takie naturalne przenikanie przestrzeni możemy w tym wnętrzu zobaczyć na każdym kroku. Wyjątek stanowi kamienna podłoga w kuchni, która wyraźnie stawia granicę drewnianej, francuskiej jodełce w salonie.

Umowną granicą jest stół jadalniany, którego blat, wykonany jest z kamienia emperador. Nawiązuje on stylistycznie do wykończenia stolika kawowego w części wypoczynkowej.  Surowość kamienia projektantki połączyły z miękkim tapicerowanym cokołem, który stanowi jego podparcie, zastępując tradycyjne nogi. Zawieszone nad nim srebrne kule lampy Aromas, niczym kolczyki, dodają biżuteryjnego blasku. Złączenie kilku lamp w jedną całość to pomysł Ewy Franiak.

Tworząc to wnętrze, skupiałyśmy się na detalach. Bardzo nam zależało, by było nietuzinkowe, zwracało uwagę, ale nie trąciło kiczem. Stąd oryginalne lampy, połączenie różnych faktur i ryfle, które w czasach, gdy powstawał ten apartament, nie były jeszcze na topie, jak to jest obecnie. Wymyśliłyśmy je i testowaliśmy ze stolarzem, jak je wykonać. Nawet gniazda i łączniki wybrałyśmy tak, by podkreślały charakter aranżacji. Udało się to, dzięki kolekcji Simon 82 Detail firmy Kontakt – Simon. Wszak detal ma znaczenie. - mówią właścicielki pracowni Flow Interiors.

Do błogiego wypoczynku w salonie zachęca znajdująca się naprzeciwko kuchni wygodna, miękka sofa narożna. Połyskująca tkanina, którą została wykończona, kontrastuje z surowym splotem firan. Na ich tle zaaranżowano kącik telewizyjny. Stanowi go specjalnie zaprojektowana ścianka wykończona miękkim, tapicerowanym obiciem, podobnie jak sąsiadujący stół i stolik kawowy. Tuż obok okna na ścianie powstał panel ozdobny z lustrami i kinkietem, wypełniając i poszerzając optycznie wnętrze. Przestrzeń dzienną, niczym czarna wstęga, wydziela od reszty apartamentu pasmo zabudowy. Z jednej strony jest ono dekoracyjnym panelem ściennym, z drugiej zaś półkami, wykończonymi lustrem. Zabieg ten pozwolił nie tylko „oszukać wzrok”, optymalizując wizualnie przestrzeń, ale też cieszyć się migoczącymi płomieniami z biokominka Planika odbijającymi się w lustrzanych kafelkach.

Nie przeszkadzać

W części prywatnej apartamentu znajduje się sypialnia z łazienką oraz gabinet. W sypialni odnajdziemy znane z salonu barwy i tapicerowane elementy z pionowymi przeszyciami,  które zdobią panel za łóżkiem oraz jego podstawę. Na szczególną uwagę zasługują szklane drzwi oddzielające część sypialnianą od łazienkowej. Zastosowana w nich specjalna metalowa tkanina daje niesamowity efekt. Po zsunięciu skrzydeł drzwi tworzy iluzoryczny wzór. Nad tapicerowanymi stolikami nocnymi zamontowano podręczne łączniki światła w złotych ramkach, które stanowią dodatkową ozdobę wnętrza. To seria Simon 82 Detail firmy Kontakt - Simon.

Łazienka przy sypialni miała być kobieca i delikatna. Tu charakteru nadaje swym kształtem wanna i druciana lampa, dającą cień niczym rozłożona parasolka.  Tuż obok stanął moduł sanitarny Geberit Monolith. Na niewielkiej przestrzeni projektantki zmieściły dwie umywalki, dzięki czemu każdy z małżonków ma swobodę przy porannej pielęgnacji.

W pokoju gościnnym znajduje się sofa narożna i zabudowa pod ścianą, łagodnie przechodząca w biurko. Tu również znajdziemy nawiązania do stylistyki całego apartamentu. Te same materiały i kolorystyka tworzą spójną całość. Druga łazienka utrzymana w ciepłych barwach złota jest równie elegancka i stylowa. Zamiast wanny znajdziemy tu prysznic, a uroku dodają mieniące się bursztynowym blaskiem lampy zawieszone nad blatem umywalkowym.

Projektantki, a jednocześnie właścicielki pracowni Flow Interiors, zadbały o każdy szczegół.

Wszystkie łączniki i gniazdka pochodzą z tej samej kolekcji Simon 82 Detail firmy Kontak-Simon. Eleganckie ramki wykończone złotą oblamówką są niczym biżuteria w tych wnętrzach. Nie trzeba ich chować, warto eksponować.

W korytarzu sprawne oko wychwyci również detaliczne smaczki jak chociażby złoty kinkiet marki Delightfull - Hendrix zawieszony nad konsolą. Jego wygląd nawiązuje do odtwarzacza płyt winylowych i zaprojektowany został w hołdzie bluesmanom.

Apartament zaprojektowany przez projektantki Flow interior ma w sobie wiele niezwykłych połączeń faktur, struktur i materiałów, co czyni go niewątpliwie wyjątkowym i ponadczasowym.

Zdjęcia: TOM KUREK

Więcej na www.kontakt-simon.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Delektuj się latem z Fiskars Biuro prasowe
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji
Dom Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały
2024-06-26 | 13:00

Lodówki Candy o pojemności XXL – w sam raz na upały

Candy wprowadziła na rynek nowe chłodziarko-zamrażarki z rodziny Fresco 300, które przy standardowej szerokości 60 cm, charakteryzują się imponującą pojemnością nawet 409

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.