Komunikaty PR

Dzięki Fundacji Castorama w 5 lat 6300 potrzebujących zyskało lepsze domy

2024-04-19  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Natalia Piekacz
Made in PR

Wejnerta
02-619 Warszawa
n.piekacz|madeinpr.pl| |n.piekacz|madeinpr.pl
783 505 900
madeinpr.pl

Od początku powstania w 2019 r., Fundacja Castorama przekazała niemal 8 mln zł na realizację blisko 250 projektów polepszających warunki mieszkaniowe 6300 beneficjentów z całej Polski. Ogromne zaangażowanie ponad 2300 wolontariuszy (pracowników Castoramy) i kilkadziesiąt tysięcy godzin wspólnej pracy pozwoliło odmienić domy i życia wielu ludzi.

Fundacja Castorama pomaga poprawiać warunki mieszkaniowe osób w trudnej sytuacji życiowej z powodów finansowych, choroby czy niepełnosprawności, podopiecznych ośrodków, walczących z ubóstwem mieszkaniowym, zagrożonych bezdomnością. Fundacja pomaga dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, wielodzietnych, rozbitych czy dysfunkcyjnych, a także osobom i rodzinom poszkodowanym wskutek klęsk żywiołowych czy innych zdarzeń losowych. Wsparcie fundacji polega na oferowaniu produktów i rozwiązań związanych z remontami, modernizacjami i wykończeniem domów i mieszkań w sposób praktyczny, przyjazny i funkcjonalny.

5 lat działalności fundacji to 5 lat nauki, w jaki sposób świadczyć pomoc, aby trafiła do jak największej liczby osób, a także 5 lat doświadczeń i historii ludzi, którzy z różnych względów tej pomocy potrzebują. Miniony rok zaowocował rekordową liczbą aż 104 projektów w całej Polsce. Od 2019 r. Fundacja Castorama prowadziła projekty we współpracy z blisko 150 organizacjami pożytku publicznego. Większość z nich, bo aż 65, to działania na rzecz różnych centrów pomocy – warto wymienić m.in. generalny remont 10 łazienek dla podopiecznych domów dziecka w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzony we współpracy ze Stowarzyszeniem Od Nowa, czy kompleksowe odnowienie mieszkania dla dorosłych wychowanków domów dziecka w powiecie strzelińskim, zrealizowane z Fundacją PODAJ DALEJ i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie.

W 2023 roku w ramach 39 tych i innych inicjatyw Fundacja Castorama udzieliła też pomocy  osobom indywidualnym i rodzinom. Odbudowa domu po pożarze ze Stowarzyszeniem Można Inaczej, czy remont mieszkania samotnej matki z dwójką dzieci, w tym jednym z niepełnosprawnością, w ramach projektu MOPR Herby Kielce to tylko przykłady. Dziś pomoc fundacji jest jeszcze łatwiej dostępna, dzięki automatyzacji procesu zgłoszeń. Wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem formularza aplikacyjnego na naszej stronie Fundacja Castorama, a nasze byłe i bieżące realizacje można śledzić na Facebooku, który zyskał już 10000 obserwujących. tłumaczy Paweł Świętochowski prezes Fundacji Castorama.

Na rozwój Fundacji miał duży wpływ nie tylko ogrom potrzeb związanych z poprawą warunków mieszkaniowych Polaków, ale także rozwój wolontariatu pracowniczego w Castoramie. Każdemu pracownikowi firmy przysługuje 24, pełnopłatnych godzin rocznie na dowolne działania w ramach wolontariatu. Przestrzeń na takie akcje jest bardzo szeroka, a jej kreowanie pozostaje w rękach samych wolontariuszy. Pracownicy Castoramy charytatywnie angażują się w projekty nie tylko fundacji, związane z zapewnieniem dobrych warunków mieszkaniowych, ale też te na rzecz ochrony środowiska, zwierząt, czy pomocy emigrantom.

W ciągu 5 lat ponad 2300 pracowników Castoramy wykorzystało szansę, by działać na rzecz fundacji. Tylko w zeszłym roku nasze zespoły przepracowały charytatywnie aż 25000 godzin, z czego 57% poświęcili na projekty fundacyjne. Z miesiąca na miesiąc grono wolontariuszy Castoramy rośnie, dzięki czemu fundacja może pomagać na jeszcze większą skalę. Nasz wolontariat to odpowiedź na małe i duże aktualne potrzeby naszych sąsiadów, lokalnych środowisk, w których (my jako pracownicy Castoramy) żyjemy – tu, gdzie mieszkamy i pracujemy. – tłumaczy Marta Kędzierska Krajowy Koordynator ds. Wolontariatu w Castorama Polska.

Fundacja Castorama działa na terenie całej Polski, zwłaszcza w miastach, gdzie zlokalizowane są sklepy sieci. Obecnie Castorama Polska prowadzi sprzedaż w 103 sklepach w formatach wielkopowierzchniowym, Smart i Express i zapewnia dostęp do oferty online za pośrednictwem sklepu internetowego castorama.pl. Spółka zatrudnia około 13 tys. pracowników i jest częścią Kingfisher plc., międzynarodowej spółki posiadającej ponad 2000 sklepów w 8 krajach Europy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Made in PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.