Komunikaty PR

Dzieła wybitnych warszawskich architektów na licytacji charytatywnej dla Ukrainy

2022-06-20  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dochód z Aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie i pomoże odbudować domy w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.

14. czerwca 2022 r. wystartowała pierwsza Aukcja dobroczynna, podczas której będzie można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów. Całkowity dochód z aukcji wesprze Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie, które podjęło się dzieła odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim.

Jak wyjaśnia Anna Stadnicka z Fundacji Charytatywni, która wspiera działania Centrum:

– Pieniądze z Aukcji przeznaczymy na zakup pokryć dachowych, artykułów remontowo-budowlanych, narzędzi, wyposażenia domów oraz sprzętu do kontenerów mieszkalnych. W ten sposób wspieramy osoby starsze, samotne oraz rodziny wielodzietne, które straciły dach nad głową w wyniku rosyjskiej agresji.

Inicjatorzy Aukcji, profesor Konrad Kucza-Kuczyński oraz dr Aleksander Chylak, wielokrotnie zachwycali się pięknem ukraińskich krajobrazów, uwieczniając je w swoich pracach. Dzisiaj postanowili zgromadzić środowisko warszawskich architektów w słusznej sprawie. Jak podkreśla profesor Mirosław Orzechowski, Prodziekan oraz kierownik Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, którego prace również wystawione będą na sprzedaż:

– Wobec destrukcji niesionej przez wojnę, środowisko warszawskich architektów chce pomóc osobom najbardziej pokrzywdzonym, których wojna pozbawiła dachu nad głową. Sama Aukcja zaś dedykowana jest wszystkim osobom interesującym się klasycznym rysunkiem, malarstwem, grafiką i fotografią o tematyce architektonicznej.

Otwarcie Aukcji to początek długotrwałej współpracy. Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej już zbiera kolejne prace i planuje następne edycje. Druga Aukcja już w październiku tego roku. Profesor Orzechowski dodaje:

– Gdy pierwszy zapał opada, jest to odpowiedni moment, aby podejmować stałe i trwałe działania wspierające potrzeby obywateli Ukrainy.

Aukcja będzie mieć formę zdalną, dostęp za pośrednictwem linku:

https://art73.gallery/pages/aukcje

Prace licytować można do 29 czerwca 2022 roku. Wpłaty z Aukcji będą przekazywane bezpośrednio na konto Fundacji Charytatywni, która wspiera działalność Centrum św. Marcina. Wydarzenie współorganizowane jest wraz z warszawskim oddziałem SARP.

nr konta Centrum św. Marcina: 17 1240 6292 1111 0010 7726 6870

Organizatorami Aukcji są:

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Fundacja Charytatywni

Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie w Ukrainie

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.