Komunikaty PR

Eklektyczny miks form i kolorów. Tak mieszka Patryk Hardziej i Ada Zielińska.

2022-06-07  |  10:50
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku. To właśnie tu mieszkają i pracują Patryk Hardziej i Ada Zielińska, duet jednych z najbardziej rozpoznawalnych ilustratorów w kraju.

Dom pełen temperamentu

Hardziej Studio poznaliśmy dzięki  fenomenalnym projektom ilustracji oraz grafiki użytkowej;  okładek płyt, identyfikacji wizualnej wydarzeń kulturalnych, znaków graficznych, książek czy wystaw.
Patryk Hardziej  jest multidyscyplinarnym ilustratorem, wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założycielem kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Ma na koncie współpracę m.in. z Levis, Converse, British Airways czy Amnesty International.

Jego partnerka, Ada Zielińska,  w swych pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80., chętnie czerpie również z klasycznych technik analogowych. Ich prywatna przestrzeń  zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami, odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.

Przestrzeń twórczego odpoczynku

W przestronnym mieszkaniu znalazło się  miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i  łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń. Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie, z racji małej ilości ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość. Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron, na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.

Salon z klimatyczną sofą i plakatami mistrzów

Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą, dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami Genova i pufą polskiej marki Gala Collezione, docenianej na rodzimym rynku przez architektów i projektantów oraz funkcjonalnym miejscem do pracy. Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams). Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się zbierane przez Patryka i Adę latami książki z dziedziny grafiki i designu.

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.