Komunikaty PR

Ekologiczne święta, czyli domowe porządki z Appetitą!

2021-12-06  |  01:00
Biuro prasowe

Przyprawy kojarzą się głównie z gotowaniem, mają jednak szereg innych, praktycznych zastosowań, które ułatwiają codzienne życie bez wydawania dużych pieniędzy. Kwasek cytrynowy i soda oczyszczona to niezwykle zgrany duet do zadań specjalnych – porządków. Wśród świątecznego krzątania nie może ich zabraknąć. Appetita podpowiada, jak jeszcze można naturalnie podejść do czystości w domu.

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a sprzątanie to zmora każdego gospodarstwa domowego. Wbrew powszechnym przekonaniom, do pięknego, czystego i pachnącego mieszkania nie potrzeba wiele wystarczy kilka składników, szczypta wyobraźni i odrobina magii, aby porządnie wysprzątać swoje otoczenie. I to wszystko w duchu less waste i troski o środowisko naturalne oraz domowników, z czworonożnymi przyjaciółmi na czele. Chemia zawarta w silnych środkach czyszczących zostaje bowiem na łapkach kotów i psów i podczas mycia dostaje się do ich układu pokarmowego. Aby tego uniknąć, warto stosować kilka sposobów, które będą równie skuteczne, a niezwykle satysfakcjonujące i zdrowe.

Płyn do „wszystkiego”

Aby stworzyć płyn idealny, który poradzi sobie z codziennym przecieraniem blatów i innych powierzchni, wystarczy butelka z atomizerem, na przykład po płynie do mycia szyb, woda i kwasek cytrynowy w proporcjach 3 łyżki granulek na litr wody. Aby dodać do uzyskanego produktu odrobinę magii świąt, można przed zalaniem wrzucić do butelki kawałki skórki z pomarańczy oraz szczyptę cynamonu i dopiero wtedy dorzucić pozostałe składniki. Tak uzyskaną miksturę odstawić na kilka dni, by płyn się przemacerował i… cieszyć się pięknie pachnącym i skutecznym środkiem czystości.

Odstraszacz moli

Te małe, skrzydlate owady to prawdziwa plaga w niektórych spiżarniach. Niezwykle trudno się ich pozbyć, a przez to, że zamieszkują w jedzeniu, często mnóstwo suchych produktów musi wylądować w koszu. Aby wspomóc walkę z domowymi szkodnikami, należy szczelnie zamykać wszystkie przechowywane w szafce kasze, mąki i inne sypkie artykuły, a w samym kredensie oraz otwartych opakowaniach umieścić luzem suszone liście laurowe lub ziarenka ziela angielskiego. Ich zapach powinien odstraszyć niechcianych lokatorów.

Łapacz nieprzyjemnych zapachów

Soda oczyszczona oraz cynamon są doskonałymi ratownikami, kiedy gdzieś unosi się nieprzyjemny zapach. W miseczce należy wymieszać te dwa produkty w proporcjach 2:1 i umieścić tam, gdzie potrzeba – na przykład w lodówce. Powietrze zostanie oczyszczone z zapaszku i pozostanie w nim tylko delikatny aromat cynamonu. Przy problemie większego kalibru warto przygotować miksturę, która zniweluje niepożądaną woń i rozprowadzi w pomieszczeniu lub całym domu przyjemny aromat. Wystarczy do garnka wlać litr wody i dodać łyżkę cynamonu (można też dołożyć kilka goździków), całość gotować powoli na małym ogniu.

Przyprawy mają mnóstwo zastosowań poza kulinarnych. Warto zaprosić je na święta do swojego domu i wspólnie wyczarować czysty i pachnący dom, w którym można godnie ugościć wigilijnych biesiadników i podzielić się opłatkiem!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.