Komunikaty PR

Ekologiczne wypełnienia profili okiennych

2022-05-27  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Według wielu opinii ekspertów, to właśnie profile okienne stanowią najważniejszy element całej konstrukcji okna. Pojedynczy profil składa się z ramy i ościeżnicy, a także listew przyszybowych, profili łączących i elementów dodatkowych. Dlatego to od  budowy profilu zależą różne istotne właściwości okna, między innymi właściwości termoizolacyjne czy antywłamaniowe, jak również aspekty wizualne związane z kształtem i kolorem profili.

Wypełnienia profili okiennych stosowane są w celu uzyskania najkorzystniejszych wartości współczynnika przenikania ciepła oraz wygłuszenia. Pozwalają one na realną poprawę właściwości cieplnych okien, co jest możliwe dzięki wypełnieniu wewnętrznych komór kształtowników dodatkowym materiałem izolacyjnym po ostatecznym zgrzaniu ram ościeżnic lub skrzydeł. Czym zatem możemy wypełnić profile? Jakie rozwiązania oferuje rynek?

- Aktualnie na rynku możemy spotkać się z dwoma głównymi sposobami wypełniania profili okiennych – za pomocą specjalnych sznurów z pianki PE lub pianek poliuretanowych. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest ta pierwsza opcja, gdyż sznury te – na przykład ThermaRod od Thermaflex – oferują elastyczność i wytrzymałość na zgniatanie, a ich prosty montaż nie wymaga modernizacji danej linii produkcyjnej – wyjaśnia Piotr Jakubczyk, ekspert firmy Thermaflex.

Szereg zalet sznurów Thermaflex

Producenci profili okiennych chętnie wykorzystują sznury Thermaflex nie tylko ze względów ekonomicznych i w trosce o ekologię, ale również z powodu mniej pracochłonnego montażu. Rozwiązania te są także zdecydowanie bardziej odporne na starzenie. Kolejną ich przewagę nad pianką poliuretanową stanowi bardzo dobra wytrzymałość na rozciąganie i zgniatanie. Poprawiają także szczelność, wygłuszenie, a przede wszystkim termoizolacyjność profilu okiennego.

Sznury ThermaRod od Thermaflex dedykowane są do uszczelniania połączeń, wypełnień szczelin powstających w przestrzeniach okiennych lub drzwiowych oraz przejść instalacyjnych w ścianach, fundamentach, sufitach i podłogach. Sznury ThermaRod w kolorze szarym wytwarzane są ze spienionego polietylenu o zamkniętej strukturze komórkowej, przez co są w pełni elastyczne i łatwe w aplikacji – posiadają gęstość na poziomie 21-27 kg/m3 oraz zakres temperatury pracy do 95°C. Dzięki zamkniętej strukturze komórkowej, produkty nie chłoną wilgoci i odporne są również na działanie rozcieńczonych kwasów, rozpuszczalników czy alkoholi. W całości nadają się do recyklingu, a odzyskane materiały mogą być ponownie użyte w procesie produkcji tego samego rozwiązania.

- Dzięki najwyższej jakości i elastyczności na każdej płaszczyźnie, ze sznurów ThermaRod korzystają wszyscy najważniejsi dostawcy profili. Doceniają oni wysokie parametry techniczne rozwiązania – w tym  elastyczność, rozciągliwość, łatwość montażu – aplikacji czy po prostu cenę – dodaje ekspert Thermaflex.

Wysokiej jakości stolarka okienna ma nam zapewnić wysoki komfort użytkowania – nawet po dłuższym okresie użytkowania. Stąd dobrze jest, aby jej wypełnienie - dzięki odpowiednim właściwościom - było w stanie utrzymać swoje właściwości przez długie lata. Z pomocą przychodzą rozwiązania ThermaRod od Thermaflex, odznaczające się bardzo dużą elastycznością oraz odpornością na ściskanie, a także możliwością łatwego montażu i dopasowania do konkretnego zastosowania.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.