Ekologiczny i higieniczny materiał wykończeniowy, który pobudza kreatywność
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wytwarzane z naturalnych surowców, ekologiczne i higieniczne, a przy tym niezwykle trwałe, eleganckie i przyjemne w dotyku – to tylko niektóre cechy linoleum meblowego. Ta unikalna, łatwa w obróbce okładzina meblowa zjednuje sobie coraz szersze grono projektantów wnętrz i designerów.
Historia linoleum liczy ponad 150 lat. Elastyczny z natury materiał, bardzo szybko zaczął być wykorzystywany jako okładzina wykończeniowa do mebli. W równie prosty sposób można go instalować na płaszczyznach poziomych, pionowych, a także na krzywiznach. Jeszcze dziś możemy znaleźć wykończone linoleum biurka, stoły i krzesła z początku XX wieku, w bardzo dobrym stanie. Materiał często pojawia się też w czerpiących z nurtu Bauhausu formach. Ciepła i przyjemna w dotyku, matowa powierzchnia linoleum wykazuje niezwykłą trwałość. Jej dodatkowe, praktyczne atuty to brak odcisków palców, a także właściwości antystatyczne i bakteriostatyczne, a co za tym idzie higieniczność oraz łatwość utrzymania w czystości. Wysokiej jakości Furniture Linoleum Forbo produkowane jest w Holandii, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
W zgodzie z naturą
Od początku aż do dziś do produkcji linoleum meblowego wykorzystuje się wyłącznie naturalne surowce: olej lniany, mączkę drzewną (uzyskiwaną z odpadu poprodukcyjnego w przemyśle drzewnym), kredę (wapień naturalnie występujący w przyrodzie w dużych ilościach), a także żywicę z odżywiczanych drzew. Utwardzanie oleju lnianego odbywa się w sposób naturalny, w procesie oksydacji pod wpływem ciepła. Produkcja linoleum meblowego Forbo jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Okładzina Furniture Linoleum ulega biodegradacji i nie jest szkodliwa dla środowiska naturalnego.
Forbo Furniture Linoleum to doskonały materiał wykończeniowy do wszystkich rodzajów mebli, takich jak biurka, krzesła, taborety, szafy, drzwi, lady czy ścianki działowe. Szeroki wachlarz dostępnych kolorów pozostawia projektantom wiele swobody w kreowaniu charakteru wnętrza. W palecie 21 kolorów linoleum meblowego Forbo, obok ciepłych, naturalnych odcieni nadających wnętrzu przytulnego, gościnnego charakteru znajdziemy też klasyczne unikolory.
Furniture Linoleum pobudza wyobraźnię
Po Furniture Linoleum Forbo sięgają designerzy z całego świata. Linoleum meblowe wykorzystał na przykład Alvar Aalto w swym kultowym projekcie Stool 60 dla fińskiej marki Artek. Produkowany od połowy lat 30. XX wieku stołek 60 oraz jego bliski „kuzyn” Stool E60 dostępne są m. in. w wersji z siedziskiem wykończonym linoleum w różnych kolorach. Do dziś sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie, co plasuje je w gronie najbardziej cenionych produktów w historii designu.
Linoleum Forbo wykorzystywał również ceniony francuski architekt Jean Nouvel, tworząc formy użytkowe do swoich obiektów we współpracy z włoską marką UniFor. Chętnie sięgali po nie także Ronan i Erwan Bouroullec, projektując meble dla marek Hay i Artek.
Materiał ten inspiruje też dziś młodych designerów, takich jak pochodzący z Danii Hans Hornemann, który na równi ceni sobie naturalne materiały, estetyczną prostotę, funkcjonalność i wyrazisty, lekki styl. Tworząc stół Slice dla duńskiej marki Normann Copenhagen, podobnie jak Alvar Aalto zdecydował się połączyć naturalne drewno – w tym przypadku dąb – i linoleum Forbo. Starannie dobrane odcienie linoleum podkreślają ciepły blask dębowych nóg stołu. Aksamitna powierzchnia blatu jest bardzo praktyczna i przyjemna w dotyku. W rezultacie Slice to znakomity przykład wytrzymałego, harmonijnego i zrównoważonego pod kątem estetyki i funkcjonalności designu.
W ciekawy sposób wykorzystał linoleum meblowe Daniel Lorch. Miska na owoce Topp 8, którą zaprojektował dla niemieckiej marki Faust, wykonana jest z wytrzymałego, przyjaznego dla środowiska kompozytu z włókien lnu i konopii, pokrytego warstwą linoleum Forbo Desktop. Oryginalny kształt i ponad 20 oferowanych kolorów czynią z niej przydatny, a jednocześnie zabawny akcent w aranżacji wnętrza.
Linoleum od nowa
W lutym firma Forbo Flooring Polska ogłosiła konkurs „Linoleum od nowa” na najlepszą realizację z użyciem Forbo Furniture Linoleum. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych polskich projektów oraz realizacji z wykorzystaniem ekologicznego linoleum meblowego w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: Najlepszy Projekt i Najlepsze Wykonanie. Mogą w nim wziąć udział zarówno młodzi architekci, projektanci wnętrz, designerzy, a także studenci architektury i ASP, jak również wykonawcy – stolarze oraz producenci mebli. Zgłoszenia realizacji z okresu 2015/2020 składać można do 30 września 2020 roku. Wyniki konkursu poznamy w grudniu. Na zwycięzców w każdej kategorii czeka nagroda główna: 5 tys. złotych, a także wsparcie medialne i publikacje w prasie. Konkurs wspiera firma Laminart – importer i generalny przedstawiciel uznanych światowych producentów materiałów do produkcji mebli oraz zabudowy wnętrz.
Patronat medialny: Elle Decoration, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Design alive, Architektura, Foorni.pl, Archinea.pl, designteka.pl, MAGAZIF, Archimania.pl, Point od design, Homebook.pl, Domni.pl, Wnętrzadomów.pl, urządzamy.pl
Więcej informacji o Forbo Furniture Linoleum: www.forbo-flooring.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.