Komunikaty PR

Elegancja z nowoczesnych charakterem: czerń i dekory drewna

2023-01-02  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Duet ( 0.24 MB )

Marzy ci się szykowna kuchnia, która robi wrażenie od pierwszego spojrzenia? Postaw na głęboką, nastrojową czerń, która pozwoli osiągnąć modny efekt, a jednocześnie doda charakteru i elegancji. W połączeniu ze stylowymi wzorami drewna stworzysz wyjątkową kompozycję. Kuchnia będzie nowoczesna, zachowa jednak klasyczne piękno i przytulny wygląd.

 

 

Meble w kolorze głębokiej czerni mocno zaznaczyły swoją obecność w trendach aranżacyjnych i nadal nie tracą na popularności, pozostając w czołówce topowych wybarwień. Po latach dominacji bieli, szarości i beży pragniemy zobaczyć w kuchniach coś zgoła odmiennego i nadać im bardziej wyrazisty sznyt.

- Czerń fantastycznie zagra w kuchniach eleganckich, ale z nowoczesnym charakterem – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w firmie KAM. - To odważny kolor, który mocno się wyróżnia, dlatego zabudowa meblową z pewnością nie będzie mdła.

Chociaż nie unikamy już czerni w wersji monochromatycznej, bardziej podoba nam się jej połączenie z dekorami drewna, z którymi tworzy harmonijnie spójne kompozycje. Mocną stroną tego duetu jest nie tylko potencjał aranżacyjny. Wzór drewna pełni rolę stonowanego tła, które w wyważony sposób balansuje kolor, wnosząc dodatkowo ciepło i atmosferę przytulności. W oprawie drewna czerń na powierzchni mebli nie przytłoczy przestrzeni, a kuchnia nie wyda się zbyt ciemna. To idealne rozwiązanie do małych lub niedostatecznie doświetlonych wnętrz, w których zastosowanie jednolitej zabudowy w czerni może budzić obawy.

Zestawienie koloru czarnego i elementów drewna jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale tworzy uniwersalnie piękne aranżacje, które szybko się nie opatrzą.

- Współczesne kuchnie stanowią część otwartej strefy dziennej, dlatego urządzając je szukamy rozwiązań, które będą efektowne, ale i ponadczasowe. Wyrazista czerń jest oryginalna i wygląda reprezentacyjnie, a dzięki oprawie drewna, którego urok się nie starzeje, nie traci na atrakcyjności – tłumaczy projektantka.

Kolor czarny dodaje meblom wykwintności. Będzie dobrym wyborem zarówno do stylu klasycznego, nowoczesnego, jak i industrialnego. Głęboka czerń lubi matowe powierzchnie, które wyglądają bardziej gustownie. Stwarza nieograniczone możliwości połączeń kolorystycznych, ale szczególnie interesujący duet tworzy z drewnem, które łagodzi jej chłodny urok. Czerń na powierzchniach frontów meblowych pięknie komponuje się z dekorami drewna na blacie roboczym, ścianie pomiędzy szafkami czy na wyeksponowanych otwartych półkach. Dekor można zastosować również na korpusach mebli lub na wyspie kuchennej. Atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem, które coraz bardziej zyskuje na popularności, są dekoracyjne lamele lub panele drewniane na ścianie.

Dobrym wyborem będą zarówno jasne, jak i ciemniejsze gatunki drewna. Bursztynowo-złote odcienie wprowadzą do kuchni atmosferę domowego ciepła i przytulności. Czerń w zestawieniu z gatunkami w tonacji ciemnych brązów wypadnie tajemniczo i intrygująco. Jeżeli chcemy rozjaśnić wnętrze zdecydujmy się na bardziej surowe, bielone drewno – np. sosnę. To kolorystyczne nawiązanie do estetki skandynawskiej rozjaśni wnętrze.

Do zabudowy meblowej w czarno-drewnianych dekorach idealnie pasują czarne uchwyty i elementy dekoracyjne, a klamrą spinającą całość kompozycji będą urządzenia AGD w tym kolorze. Ten nowoczesny duet dobrze zaprezentują się również w połączeniu z dodatkami w kolorze złota, które zapewnią bardziej luksusowy efekt.

Dla większego komfortu użytkowników kuchni z meblami w kolorze czarnym, wielu producentów ma w ofercie fronty, których powierzchnia jest odporna na ślady palców, dzięki czemu łatwiej zachować je w czystości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.