Komunikaty PR

Elegancka kuchnia w kamperze

2024-04-12  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Choć kamper zastępuje nam w podróży cały dom - i jednocześnie potrafi być równie komfortowy, jest to jednak mała przestrzeń, która wymaga właściwego zagospodarowania. Samo wyposażenie, jak i meble, powinny być zarówno ergonomiczne, jak i eleganckie. Często bywa jednak tak, że największy bałagan jest w kuchni. Czy kuchnia w kamperze może być zatem elegancka?

Podróżowanie kamperem to nie tylko szukanie nowych miejsc i przygód, ale również doświadczenie komfortu na małej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że nawet w ograniczonych warunkach możemy cieszyć się elegancją i estetyką – także w przypadku kuchni w kamperze.

Jednak, aby była ona estetyczna wizualnie, musimy spełnić pewien warunek – dobrać do niej właściwy sprzęt AGD. Ze względu na małą powierzchnię powinien być on nie tylko mały, ale też i funkcjonalny, pozwalając na swobodę ruchów oraz łatwość w czyszczeniu. Mini lodówki schowamy w zabudowie. A co z kuchenką, na której możemy gotować?

Eleganckie płyty do kamperów

Największy bałagan zawsze tworzy się podczas kulinarnych eksperymentów. Do jednych z najbardziej uciążliwych czynności należy doczyszczenie kuchenki gazowej. Rozwiązaniem tego problemu są ceramiczne płyty gazowe w technologii gaz pod szkłem, dedykowane jachtom oraz kamperom. Budowa tej płyty, pozwala nie tylko na bezpieczniejsze gotowanie, ale przede wszystkim na szybkie sprzątnięcie rozlanego tłuszczu, mleka czy innych płynów. Dzięki temu nie musimy martwić się o uporczywe zabrudzenia, które pojawiają się w przypadku tradycyjnych płyt z otwartym ogniem.

- Płyty gazowe bez płomieni, takie jak DYNACOOK, oprócz wyjątkowej funkcjonalności, są również bardzo eleganckie, dlatego są chętnie wybierane jako wyposażenie pięknych jachtów oraz kamperów, których właściciele stawiają na estetyczne wykończenie wnętrz – mówi Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.

Elegancka kuchnia w kamperze, czyli jaka?

Piękno jest bardzo subiektywne, dlatego też nasze domy czy wnętrza kampera urządzamy według własnych preferencji. O elegancji ceramicznych płyt gazowych świadczy jednak to, że pasują one do każdego stylu. Swoim wyglądem do złudzenia przypominają domowe kuchnie ceramiczne i indukcyjne zatopione w blatach.

- To właśnie to idealne odwzorowanie kuchni znanej z domu sprawia, że są one niezwykle eleganckie. O ich klasie Premium świadczy nie tylko wykorzystana do produkcji technologia, ale i idealnie gładka i wytrzymała powierzchnia, która znacznie ułatwia użytkowanie. Płyta gazowa DYNACOOK Camper & Yacht została wyposażona w dwa pola grzejne, które dzięki zastosowaniu technologii gazu pod szkłem, zapewniają szybkie podgrzewanie potraw, przy jednoczesnym bardziej efektywnym wykorzystaniu samego gazu. W praktyce oznacza to jeszcze szybsze gotowanie i rzadszą wymianę butli gazowych. To duże udogodnienie podczas długich wypraw, ponieważ możemy znacząco ograniczyć zapasy gazu w butlach, a - co za tym idzie - zwolnić przestrzeń na inne elementy w kamperze. Co ważne, kuchenka gazowa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa – usunięcie otwartego ognia w tak małej przestrzeni samo w sobie już przemawia za przewagami tego rozwiązania, do tego płyta wyposażona jest w sterownik odpowiadający za kontrolowanie przepływem gazu. Nie ma możliwości aby zostawić otwarty kurek, z którego będzie się ona ulatniał, jak w przypadku płyt z otwartym ogniem – dodaje ekspert marki DYNACOOK.

Warto zauważyć, że uruchomienie pola grzejnego w płytach gazowych bez płomienia dedykowanych kamperom nie wymaga zapałek ani zapalarki, są tak łatwe w obsłudze jak płyty indukcyjne czy elektryczne, które znamy z domu. Temperaturę możemy w łatwy sposób ustawić za pomocą panelu sterowania, zapewniając optymalne warunki do gotowania, smażenia i podgrzewania potraw. To także duże udogodnienie pod względem utrzymania czystości - gładka i nieporowata powierzchnia kuchenki znacząco ułatwia jej mycie.

Eleganckie kuchnie w kamperze pozwalają na przygotowanie posiłków w każdym miejscu, do którego dotrzemy w trakcie podróży. Bez wątpienia największym atutem jest zachowanie bezpieczeństwa dzięki ograniczeniu płomienia, a także elegancki design, który wpisze się w każdy styl, tworząc domową atmosferę. Kuchnie ceramiczno-gazowe DYNACOOK pokochają wszyscy, którzy cenią sobie wolność podróży, estetykę ale też i smak lokalnych przysmaków oraz porządek, który jest niezwykle ważny na tak małej przestrzeni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.