ELICA NA TARGACH EUROCUCINA 2022
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Elica, światowy lider w produkcji okapów i płyt kuchennych oraz europejski lider w produkcji silników elektrycznych dla sektora ogrzewania, wentylacji i urządzeń gospodarstwa domowego jest obecna na targach „Salone del Mobile 2022". Z imponującym stoiskiem o powierzchni ponad 700 m² firma powraca po dwuletniej nieobecności spowodowanej pandemią i jest gotowa zaskoczyć oraz zadziwić zwiedzających „efektami specjalnymi".
Rok 2021, który Elica może uznać za najlepszy w swojej historii, zakończył się obrotem w wysokości 541 milionów euro, co stanowi wzrost o około 20% rok do roku. W 2022 roku firma z Fabriano postanowiła jeszcze bardziej zdynamizować swój rozwój. Podczas tegorocznych targów Eurocucina, Elica prezentuje najlepsze modele autorskiej gamy płyt grzewczych zintegrowanych z okapami, unowocześnione i wzbogacone o nowe funkcje, a także premierowo przedstawia niezwykle nowatorski produkt, który daje początek zupełnie nowej kategorii. LHOV, tak nazywa się najnowsza rewolucja firmy Elica, to połączona płyta grzewcza, okap i piekarnik, trzy urządzenia zintegrowane w jednym, które jest kompaktowe, wydajne i zautomatyzowane, w pełni wyrażające nienasycone pragnienie rozwoju przez innowacje marki Elica.
„Technologia i wydajność to kluczowe słowa, które najlepiej odzwierciedlają nasze premiery podczas targów Eurocucina, których głównym celem jest wzmocnienie pozycji marki w sektorze kuchennym" - skomentował Giulio Cocci, Dyrektor Generalny Elica – „Zawsze koncentrowaliśmy się na potrzebach konsumentów i ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć wyniki tworzące wartość dodaną, również w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, projektując i tworząc trwałe produkty, dzięki którym szanujemy środowisko naturalne i zmniejszamy zużycie energii".
Stoisko Elica, zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż, która jest również symbolem stylu i podejścia firmy Elica: kuchnia jest magicznym miejscem transformacji, gdzie poszczególne elementy mieszają się ze sobą, tworząc zaskakującą przestrzeń, niczym wielkie laboratorium botaniczne. Frontowa część stoiska wita gości sklepieniem z naturalnych, kolorowych kwiatów. Tutaj powietrze zyskuje na jakości, stając się czystą esencją, powabnym zapachem. Gra perspektywy w przestrzeni wystawowej towarzyszy odkrywaniu designu Elica. Stoisko podzielone na strefy tematyczne tworzy przyjazną przestrzeń stworzoną, jako miejsce obcowania z naturą, gdzie koncepcja transformacji realnie odgrywa główną rolę.
Z okazji "Fuorisalone 2022", Elica prezentuje także instalację "ELICA, PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ, PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ" w ADI DESIGN MUSEUM w Mediolanie, przestrzeni wystawienniczej zarządzanej przez Fundację ADI "Compasso d'Oro" Collection, założoną w 2001 roku przez ADI - Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego. Elica prezentuje na wystawie trzy kultowe produkty, wśród nich zupełnie nowy LHOV. Wszystkie urządzenia opowiadają historię wzornictwa Elica, ewolucję od przeszłości do współczesności i dalej w stronę przyszłości marki, która od zawsze wiedziała, jak przekształcić oczekiwania klientów w jedyne w swoim rodzaju rozwiązania użytkowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.