Komunikaty PR

Energooszczędność, poprawa akustyki i bezpieczeństwa - Tubolit S z klasą BL-s1,

2024-07-30  |  17:00
Biuro prasowe

Tubolit S firmy Armacell to elastyczny, ekstrudowany materiał izolacyjny, który zapobiega stratom energetycznym na przesyle i zabezpiecza przed przenoszeniem hałasów przez strukturę budynku. Posiada klasę reakcji na ogień BL-s1, d0 (dla grubości 6, 9, 13 mm), a jego właściwości w zakresie termicznym, akustycznym, a także bezpieczeństwa pożarowego zostały potwierdzone przez niezależne laboratoria COBR i Efectis NL.

Cechy dobrych materiałów izolacyjnych

 

Podstawowym zadaniem materiałów izolacyjnych przeznaczonych do stosowania na systemach grzewczych i sanitarnych jest zmniejszenie strat energetycznych w przypadku transportu czynników o temperaturze innej od otoczenia oraz zwiększenie komfortu akustycznego w sąsiadujących pomieszczeniach poprzez redukcję przenoszenia dźwięków.

 

Tubolit S to produkt wykonany z pianki polietylenowej (PEF zgodna z normą EN 14313) o zamkniętej strukturze komórkowej, w formie gotowych otulin dostosowanych do najczęściej spotykanych średnic rur stosowanych w domach i budynkach użyteczności publicznej. Pianka zapewnia jednoczesną ochronę przed utratą nawet 90 % ciepła w przypadku systemów grzewczych bądź ciepłej wody (λd =0,04 W/m⋅K), jak również eliminuje zjawisko przenoszenia dźwięków dzięki odizolowaniu rury od konstrukcji budynku.

 

Wysoka elastyczność i dopasowanie do typowych instalacji przyspieszają i ułatwiają prace montażowe, a także dopasowanie otuliny do bardziej złożonych elementów instalacji takich jak kolanka, kształtki, kołnierze itp., zwiększając ciągłość i szczelność izolacji.

 

Pianka od zewnątrz posiada dodatkowo zewnętrzną foliową powłokę zapewniającą ochronę izolowanej powierzchni przed działaniem agresywnych materiałów budowlanych.

 

W celu zwiększenia komfortu w trakcie późniejszego użytkowania, Tubolit S dostępny jest w dwóch kolorach foliowej osłony – niebieskim i czerwonym – co umożliwia szybką i wygodną identyfikację rodzaju instalacji w przypadku konieczności przeprowadzenia prac naprawczych.

 

Wyższy stopień bezpieczeństwa

 

Systemy izolacyjne powinny sprawdzać się nie tylko w warunkach typowego użytkowania, ale również w sytuacjach awaryjnych, takich jak np. pożar. Otuliny Tubolit S (6, 9, 13mm) w oparciu o normy EN 13501-1, EN ISO 11925-2 i EN 13823 zostały sklasyfikowane w klasie reakcji na ogień BL-s1, d0, co potwierdza, że materiał nie przyczynia się do rozprzestrzeniania ognia, emituje ograniczoną ilość dymu i nie wytwarza płonących kropli mogących przyczyniać się generowania poparzeń.

 

W przeciwieństwie do materiałów dobrze izolujących, ale zaliczanych do niższych klas reakcji na ogień, Tubolit S przyczynia się także do większego bezpieczeństwa użytkowników – zarówno w zakresie spowolnienia tempa rozwoju pożaru i jego rozprzestrzeniania się, jak również redukcji powstawania dymu zmniejszającego widoczność dróg ewakuacyjnych i mogącego powodować zatrucia lub poparzenia dróg oddechowych.

 

Dodatkowo Tubolit S spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące lotnych związków organicznych europejskich certyfikacji- francuskiego, włoskiego, belgijskiego, niemieckiego AgBB, Blauer Engel i Eurofins Indoor Air Comfort GOLD). Dodatkowo, właściwości użytkowe Tubolit S marki Armacell zostały sprawdzone w niezależnych notyfikowanych laboratoriach badawczych Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego COBR Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach w zakresie maksymalnej temperatury roboczej oraz przez COBR i Efectis Nederland BV pod kątem reakcji na ogień i przewodności cieplnej.

 

Zgodnie z wynikami przeprowadzonych testów jednostka 0919 Güteschutzgemeinschaft Hartschaum e.V wydała certyfikat stałości właściwości użytkowych w zakresie reakcji na ogień i przewodności cieplnej oraz wszystkich istotnych deklarowanych przez producenta właściwości.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.