EXTRA - nowe umywalki Ideal Standard
Tematyczną osią drugiego spotkania Ideal Standard z cyklu TOGETHER WORLD TOUR, które odbyło się w Berlinie, były naturalne powiązania pomiędzy architekturą, designem i nowoczesnym stylem życia. Podczas wydarzenia swoją premierę miały umywalki EXTRA – nowa, geometryczna propozycja w kolekcji Atelier.
Każda z sześciu inspirujących i różnorodnych kulturowo stolic, które są przystankami na trasie Together World Tour, jest również bohaterem spotkania. Przez pryzmat miejsca prezentowane są architektura i design, jak również trendy kulturowe i lifestylowe. Jednocześnie każde z miast tworzy scenerię dla premiery nowej kolekcji produktów Ideal Standard. W Berlinie swój rynkowy debiut miały umywalki EXTRA – geometryczne formy o wyraźnie zdefiniowanych rantach, inspirowane estetyką Bauhausu, bliską architekturze niemieckiej stolicy.
- Niemcy, a w pewnym momencie także Berlin, były siedzibą znanej na całym świecie szkoły Bauhaus, założonej ponad 100 lat temu w Weimarze przez Waltera Gropiusa. Bauhaus wyznawał podobne do nas przekonania, że design powinien być ponadczasowy i użyteczny dla wielu ludzi. Bauhaus wywarł i nadal wywiera duży wpływ na współczesny świat, łącząc w swojej istocie design i funkcjonalność. Nasza nowa linia Extra jest ściśle powiązana z tymi wartościami, które do dziś nie straciły nic ze swojego znaczenia – mówi Jan Peter Tewes, współzarządzający Ideal Standard.
Umywalki EXTRA, projektu renomowanego włoskiego studia projektowego Palomba Serafini Associati, to czyste, ekspresyjnie geometryczne, kwadratowe formy o zdefiniowanych krawędziach. Łącząc architektoniczną i ponadczasową wizję z rzeźbiarską geometrią, kolekcja EXTRA daje poczucie porządku oraz uwalnia od namiaru, będąc idealną opcją dla przestrzeni o każdym kształcie i rozmiarze.
Nowe, ceramiczne umywalki oferowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 45-centymetrowej umywalki do gościnnej toalety, po 120-centymetrową, podwójną umywalkę do dużego salonu kąpielowego. Umywalki dostępne są w błyszczącym białym wykończeniu oraz w jedwabistej bieli.
Specjalnymi gośćmi spotkania Together World Tour w Berlinie były czołowe postacie ze świata architektury, m.in. znany architekt i dziennikarz Joern Kengelbach, który zaprezentował zgromadzonym przed ekranami gościom z całego świata najbardziej ekscytujące architektonicznie i historycznie miejsca takie jak Forum Humboldta i Brama Brandenburska, po nowoczesne arcydzieła, takie jak Futurium i Cube Berlin.
W ramach wydarzenia wystąpili również: słynny brytyjski architekt David Chipperfield ze Studia Graft, lider w dziedzinie projektowania i urbanistyki, dyrektor generalny i dyrektor wykonawczy Stiftung Humboldt Forum prof. dr Hartmut Dorgerloh oraz Roberto Palomba, główny projektant Ideal Standard.
- Myślę, że rzuciliśmy światło na wielowymiarową tożsamość tego wspaniałego miasta, jednocześnie demonstrując nasze własne dziedzictwo w projektowaniu łazienek i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości nowoczesnego życia – powiedział Jan Peter Tewes.
Jeśli 16 czerwca nie zdążyłeś na spotkanie w Berlinie lub przegapiłeś wydarzenie w Mediolanie (21 kwietnia) to nic nie szkodzi! Oba spotkania może obejrzeć na platformie cyfrowej www.togetherworldtour.com
W tym miejscu również możesz zarejestrować się na kolejne Together World Tour Ideal Standard, które odbędzie się 23 września 2021 roku w Londynie. Kolejne przystanki to: Paryż, Dubaj oraz Szanghaj.
Zapraszamy!

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.