EXTRA - nowe umywalki Ideal Standard
Tematyczną osią drugiego spotkania Ideal Standard z cyklu TOGETHER WORLD TOUR, które odbyło się w Berlinie, były naturalne powiązania pomiędzy architekturą, designem i nowoczesnym stylem życia. Podczas wydarzenia swoją premierę miały umywalki EXTRA – nowa, geometryczna propozycja w kolekcji Atelier.
Każda z sześciu inspirujących i różnorodnych kulturowo stolic, które są przystankami na trasie Together World Tour, jest również bohaterem spotkania. Przez pryzmat miejsca prezentowane są architektura i design, jak również trendy kulturowe i lifestylowe. Jednocześnie każde z miast tworzy scenerię dla premiery nowej kolekcji produktów Ideal Standard. W Berlinie swój rynkowy debiut miały umywalki EXTRA – geometryczne formy o wyraźnie zdefiniowanych rantach, inspirowane estetyką Bauhausu, bliską architekturze niemieckiej stolicy.
- Niemcy, a w pewnym momencie także Berlin, były siedzibą znanej na całym świecie szkoły Bauhaus, założonej ponad 100 lat temu w Weimarze przez Waltera Gropiusa. Bauhaus wyznawał podobne do nas przekonania, że design powinien być ponadczasowy i użyteczny dla wielu ludzi. Bauhaus wywarł i nadal wywiera duży wpływ na współczesny świat, łącząc w swojej istocie design i funkcjonalność. Nasza nowa linia Extra jest ściśle powiązana z tymi wartościami, które do dziś nie straciły nic ze swojego znaczenia – mówi Jan Peter Tewes, współzarządzający Ideal Standard.
Umywalki EXTRA, projektu renomowanego włoskiego studia projektowego Palomba Serafini Associati, to czyste, ekspresyjnie geometryczne, kwadratowe formy o zdefiniowanych krawędziach. Łącząc architektoniczną i ponadczasową wizję z rzeźbiarską geometrią, kolekcja EXTRA daje poczucie porządku oraz uwalnia od namiaru, będąc idealną opcją dla przestrzeni o każdym kształcie i rozmiarze.
Nowe, ceramiczne umywalki oferowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 45-centymetrowej umywalki do gościnnej toalety, po 120-centymetrową, podwójną umywalkę do dużego salonu kąpielowego. Umywalki dostępne są w błyszczącym białym wykończeniu oraz w jedwabistej bieli.
Specjalnymi gośćmi spotkania Together World Tour w Berlinie były czołowe postacie ze świata architektury, m.in. znany architekt i dziennikarz Joern Kengelbach, który zaprezentował zgromadzonym przed ekranami gościom z całego świata najbardziej ekscytujące architektonicznie i historycznie miejsca takie jak Forum Humboldta i Brama Brandenburska, po nowoczesne arcydzieła, takie jak Futurium i Cube Berlin.
W ramach wydarzenia wystąpili również: słynny brytyjski architekt David Chipperfield ze Studia Graft, lider w dziedzinie projektowania i urbanistyki, dyrektor generalny i dyrektor wykonawczy Stiftung Humboldt Forum prof. dr Hartmut Dorgerloh oraz Roberto Palomba, główny projektant Ideal Standard.
- Myślę, że rzuciliśmy światło na wielowymiarową tożsamość tego wspaniałego miasta, jednocześnie demonstrując nasze własne dziedzictwo w projektowaniu łazienek i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości nowoczesnego życia – powiedział Jan Peter Tewes.
Jeśli 16 czerwca nie zdążyłeś na spotkanie w Berlinie lub przegapiłeś wydarzenie w Mediolanie (21 kwietnia) to nic nie szkodzi! Oba spotkania może obejrzeć na platformie cyfrowej www.togetherworldtour.com
W tym miejscu również możesz zarejestrować się na kolejne Together World Tour Ideal Standard, które odbędzie się 23 września 2021 roku w Londynie. Kolejne przystanki to: Paryż, Dubaj oraz Szanghaj.
Zapraszamy!
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.