Komunikaty PR

Fakty i mity automatyki okiennej

2022-06-23  |  13:05
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.14 MB )

Mit 1. „Rolety i karnisze elektryczne to fajne, ale mało praktyczne gadżety”

Fakt: Mechanizmy elektryczne rozwiązują problemy użytkowników związane z odsuwaniem ciężkich zasłon. Pozwalają też wygodnie odsłaniać i zasłaniać okna o bardzo dużych wymiarach lub umieszczone w trudno dostępnych miejscach (np. wysoko). Ponadto umożliwiają szybkie, łatwe regulowanie dostępu słońca oraz ochronę prywatności pomieszczeń o licznych otworach, z których każdy zaopatrzony jest w indywidualną roletę czy zasłonę. Wystarczy do tego jeden ruch palca na pilocie czy w aplikacji na smartfon, a wszystkie osłony zgodnie z życzeniem podniosą się lub opuszczą w tej samej chwili. Ma być jeszcze prościej? Proszę bardzo. Wykorzystanie systemu Touch Motion sprawi, że nawet delikatne pociągnięcie za zasłonę wprawi ją w ruch.

Mit 2. „Ale ja mam takie ciężkie zasłony, że silniczek nie da rady”

Fakt: Mechanizm wystarczy odpowiednio dobrać do konkretnej osłony, jej wymiarów oraz ciężaru, a także kształtu karnisza – prostego lub giętego. Odpowiednią do danej sytuacji moc napędu chętnie pomogą dobrać doradcy z firmy Marcin Dekor, którzy świetnie się na tym znają i mają duże doświadczenie. Jak podkreślają, mechanizm XL do rolet elektrycznych bez trudu poradzi sobie z tkaniną o wadze nawet 15 kilogramów! Przy bardzo ciężkich zasłonach proponują montować tzw. tandemy, czyli dwa silniki o mocy sumarycznej odpowiednio dobranej do wagi całkowitej zasłon. A jedyne, czego nie polecają, to wykorzystanie stor ciągnących się po podłodze – choć to bez wątpienia malownicze rozwiązanie. Dodatkowo eksperci mają w zanadrzu także specjalne, unikatowe na rynku rozwiązania. Takie jak Roleta Combi, która w jednym, prostym systemie łączy dwie rolety rzymskie o różnych funkcjach :  np. roletę  z tkaniny firanowej z mechanizmem ręcznym oraz roletę rzymską typu XL z mięsistej tkaniny zasłonowej z napędem elektrycznym.

Mit 3. „Kogo stać na takie luksusy”

Fakt: Niemalże każdego, choć oczywiście w różnym zakresie. Rozwiązania elektryczne mogą mieć rozmaitą skalę i odpowiedni do tego koszt. Koszt silnika do rolety elektrycznej to ok. 300 zł. Za tę cenę można rozwiązać swoje problemy dotyczące np. odsłaniania dużego okna tarasowego. A rozwiązania kompleksowe? Za przykład weźmy dom o powierzchni ok. 200 m2. Najtańsze oprogramowanie systemowe do wybranych karniszy i rolety wyniosą kilka tysięcy zł. Rozwiązanie ze średniej półki, tzw. mini smart home – oparty na systemie radiowym i obejmujący osłony okienne oraz np. bramę wjazdową – to wydatek kilkunastu tysięcy zł. A w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych można już sięgnąć po pełną automatykę domu opartą na systemie przewodowym.

Mit 4. „Ale to by trzeba kuć…”

Fakt: W sytuacji, gdy domownicy nie przewidzieli automatyki w mieszkaniu i nie wyprowadzili odpowiednio okablowania ,  wówczas można zastosować rozwiązanie bateryjne do rolet  lub akumulatorowe do karniszy sterowane droga radiową . Tego typu rozwiązania wprowadza się łatwo, szybko, bez kucia w ścianach, natomiast są one bardziej kosztowne aniżeli systemy automatyczne z doprowadzonym napięciem. Przy okazji budowy lub generalnego remontu warto zatem zastanowić się, czym domownicy będą potrzebowali albo chcieli sterować,
a potem uwzględnić w projekcie odpowiedni system automatyki budynkowej.

Mit 5. „Z systemami radiowymi mogą być problemy”

Fakt: W przypadku zastosowania sterowani radiowego, może się zdarzyć , że fale radiowe w niektórych sytuacjach mogą być zakłócane. Natomiast, jeśli przerwy w komunikacji radiowej zdarzają się często i utrudniają użytkowanie,  to w świetle statystyk najczęstszym powodem jest… wyczerpana bateria w pilocie. A inne przyczyny kłopotów? Niefachowo zamontowana antenka lub brak wzmacniacza sygnału, jeśli jest potrzebny. Kontakt ze specjalistami – np. profesjonalistami z firmy Marcin Dekor – pozwala wykluczyć wszelkie tego typu problemy. Warto dodać, że baterię w pilocie wymienia się nie częściej niż raz na pół roku (na ogół znacznie rzadziej), akumulator przy karniszu czy rolecie ładuje się zwykle nie częściej niż raz na 6 miesięcy.

Mit 6. „Ja to sobie zintegruję z innym systemem”

Fakt: To możliwe, warto jednak przed podjęciem decyzji upewnić się, że dany system typu smart home (zwłaszcza tzw. system producencki – stworzony przez danego producenta sprzętu z myślą o urządzeniach AGD z jego oferty) będzie kompatybilny z daną roletą lub karniszem elektrycznym. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, i to w perspektywie dekad, jest wybór jednego z systemów smart home, sterowanych przewodowo,  radiowo lub przez wi-fi , powszechnie uznawanych w branży i stale rozwijanych. Podejmując przemyślane decyzje odnośnie wyboru systemu, łatwiej jest później rozbudowywać go o nowe funkcjonalności  oraz o nowe urządzenia m.in. oświetlenie, ogrzewanie, alarm, monitoring, różnorodne sprzęty RTV i AGD. Ich integracja dokonana przez fachowców ułatwi i przyspieszy sterowanie domem.

Mit 7. „To wszystko jest jednak strasznie skomplikowane…”

Fakt: Odpowiedzi na każde pytanie lub wątpliwość, a przede wszystkim rozwiązania każdej, nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji, chętnie dostarczą eksperci. Przy szerokich planach budowlanych czy remontowych warto zwrócić się do specjalisty od automatyki budynku, przy mniejszym zakresie prac – do doradców z firmy Marcin Dekor. Korzystając ze swej fachowej wiedzy i wieloletniego doświadczenia znajdą sposób na każde okno i każdą osłonę. Chętnie sprawią, że decyzja będzie łatwiejsza, a życie – prostsze, przyjemniejsze, piękniejsze.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka i toaleta – razem czy osobno? Biuro prasowe
2022-06-30 | 11:00

Łazienka i toaleta – razem czy osobno?

Z pewnością jest to rzecz gustu, jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak ilość domowników, częstotliwość odwiedzania przez gości, a także
Dom Rynek fotowoltaiki od 1 lipca
2022-06-30 | 10:00

Rynek fotowoltaiki od 1 lipca

Czy i jak zmieni się rynek fotowoltaiki od 1 lipca, czyli od momentu wejścia w życie nowego modelu rozliczeń? Pytamy o to Adama Bartoszka Dyrektora Sprzedaży Terenowej Vosti. W okresie od
Dom Ekonomiczny sposób na renowację dachu z Tikkurila Master Solution
2022-06-29 | 16:00

Ekonomiczny sposób na renowację dachu z Tikkurila Master Solution

Wymiana dachu to niezwykle kosztowna i czasochłonna inwestycja. Dlatego trudno się dziwić, że właściciele nieruchomości oczekują od wykonawców alternatywnych i skutecznych

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Partner serwisu