Komunikaty PR

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkam

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi?

Rekordowe upały w Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie i Poznaniu, pierwsze tropikalne noce w Zielonej Górze, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim, obfite opady deszczu i burze w województwach podkarpackim i małopolskim – tego lata wszyscy Polacy doświadczają ekstremalnych warunków pogodowych. Dla zachowania bezpieczeństwa warto pozostać wewnątrz budynku w godzinach największego nasłonecznienia i intensywnych burz. Warunkiem jest utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury i oświetlenia. Możliwe jest to, między innymi, dzięki zastosowaniu nowoczesnych osłon okiennych. Poniżej prezentujemy jak rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN pomagają chronić się przed niebezpiecznym upałem oraz porywistym wiatrem, umożliwiając pracę i odpoczynek w komfortowych warunkach.

W ostatnim miesiącu ostrzeżenia trzeciego stopnia dotyczące burz zanotowano w województwach: podkarpackim i małopolskim oraz południowych powiatach województw śląskiego i lubelskiego. Najgorętszym miastem w Polsce okazało się Opole, zaraz za nim uplasowały się: Wrocław, Rzeszów, Poznań, Kraków i Tarnów, a w Zielonej Górze najczęściej występowało zjawisko tzw. „tropikalnych nocy”. Bez względu na obszar, ekstremalne warunki pogodowe doświadczane są tego lata we wszystkich regionach Polski. Odpowiednie nawodnienie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne czy filtry UV/UVB nie zawsze są w stanie zapewnić wystarczającą ochronę, dlatego w najgorętszych porach dnia zaleca się pozostać w pomieszczeniu. Warunkiem jest zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza, w czym pomaga zastosowanie osłon okiennych. Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN nie tylko odpowiednio zaciemnią wnętrze, ale pomogą dopasować temperaturę do własnych potrzeb i dodatkowo zabezpieczą przed porywistym wiatrem.

Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń

Najskuteczniejszą ochroną przed upałem jest unikanie przebywania na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia. Aby jednak praca czy wypoczynek wewnątrz budynku były możliwe, konieczna jest regulacja jego oświetlenia i utrzymanie właściwej temperatury. Przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza zabezpieczą Screeny od Anwis, doskonale sprawdzające się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w przestrzeniach biurowych i na dużych przeszkleniach, na których wspierają dodatkowo pracę klimatyzatorów. Wysoka jakość zastosowanych tkanin o różnym stopniu przenikania światła (0%, 1% 3%, 4%) umożliwia dopasowanie poziomu zaciemnienia wnętrza do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że intensywne nasłonecznienie zmniejsza nie tylko komfort optyczny we wnętrzu oraz wpływa na jego temperaturę, ale również wiąże się z dostawaniem do pomieszczenia szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV. Dodatkowe zabezpieczenie zagwarantują w tym wypadku tkaniny dla rolet zewnętrznych od Anwis, które wykonane są z włókna szklanego lub poliestrowego pokrytego PCV. 

Rolety materiałowe zewnętrzne zabezpieczą przed wiatrem

W czasie burz ochronę przed silnym, porywistym wiatrem zapewnią Screeny w konfiguracji ZIP, w systemie z prowadnicami boczymi zintegrowanymi z tkaniną. Przy maksymalnych wymiarach sięgających do 18 m2, rolety te posiadają trzecią klasę odporności na wiatr. Podejmując decyzję dotyczącą typu sterowania warto w tym wypadku rozważyć wybór napędu nowej generacji, który automatycznie reaguje na zmiany pogodowe, w tym silne podmuchy wiatru, dopasowując działanie rolet do warunków zewnętrznych. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konieczność zabezpieczania budynku i zasłaniania rolet w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczynającą się nawałnicą.

Wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie czy burze, które w najbliższym czasie dotykać będą większość regionów Polski warto przeczekać spędzając czas wewnątrz budynku. Wybór osłon okiennych stanowiących dodatkową ochronę przed nagrzewaniem wnętrza, silnym wiatrem i regulujących oświetlenie, pozwoli w komfortowych warunkach spędzić czas w upalnych miesiącach letnich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.