Komunikaty PR

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkam

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

Fale upałów i burz w Polsce. Jakie rolety ochronią przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi?

Rekordowe upały w Opolu, Wrocławiu, Rzeszowie i Poznaniu, pierwsze tropikalne noce w Zielonej Górze, Warszawie i Gorzowie Wielkopolskim, obfite opady deszczu i burze w województwach podkarpackim i małopolskim – tego lata wszyscy Polacy doświadczają ekstremalnych warunków pogodowych. Dla zachowania bezpieczeństwa warto pozostać wewnątrz budynku w godzinach największego nasłonecznienia i intensywnych burz. Warunkiem jest utrzymanie w pomieszczeniach właściwej temperatury i oświetlenia. Możliwe jest to, między innymi, dzięki zastosowaniu nowoczesnych osłon okiennych. Poniżej prezentujemy jak rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN pomagają chronić się przed niebezpiecznym upałem oraz porywistym wiatrem, umożliwiając pracę i odpoczynek w komfortowych warunkach.

W ostatnim miesiącu ostrzeżenia trzeciego stopnia dotyczące burz zanotowano w województwach: podkarpackim i małopolskim oraz południowych powiatach województw śląskiego i lubelskiego. Najgorętszym miastem w Polsce okazało się Opole, zaraz za nim uplasowały się: Wrocław, Rzeszów, Poznań, Kraków i Tarnów, a w Zielonej Górze najczęściej występowało zjawisko tzw. „tropikalnych nocy”. Bez względu na obszar, ekstremalne warunki pogodowe doświadczane są tego lata we wszystkich regionach Polski. Odpowiednie nawodnienie, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne czy filtry UV/UVB nie zawsze są w stanie zapewnić wystarczającą ochronę, dlatego w najgorętszych porach dnia zaleca się pozostać w pomieszczeniu. Warunkiem jest zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu wnętrza, w czym pomaga zastosowanie osłon okiennych. Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN nie tylko odpowiednio zaciemnią wnętrze, ale pomogą dopasować temperaturę do własnych potrzeb i dodatkowo zabezpieczą przed porywistym wiatrem.

Rolety materiałowe zewnętrzne SCREEN chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń

Najskuteczniejszą ochroną przed upałem jest unikanie przebywania na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia. Aby jednak praca czy wypoczynek wewnątrz budynku były możliwe, konieczna jest regulacja jego oświetlenia i utrzymanie właściwej temperatury. Przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza zabezpieczą Screeny od Anwis, doskonale sprawdzające się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w przestrzeniach biurowych i na dużych przeszkleniach, na których wspierają dodatkowo pracę klimatyzatorów. Wysoka jakość zastosowanych tkanin o różnym stopniu przenikania światła (0%, 1% 3%, 4%) umożliwia dopasowanie poziomu zaciemnienia wnętrza do indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że intensywne nasłonecznienie zmniejsza nie tylko komfort optyczny we wnętrzu oraz wpływa na jego temperaturę, ale również wiąże się z dostawaniem do pomieszczenia szkodliwego dla zdrowia promieniowania UV. Dodatkowe zabezpieczenie zagwarantują w tym wypadku tkaniny dla rolet zewnętrznych od Anwis, które wykonane są z włókna szklanego lub poliestrowego pokrytego PCV. 

Rolety materiałowe zewnętrzne zabezpieczą przed wiatrem

W czasie burz ochronę przed silnym, porywistym wiatrem zapewnią Screeny w konfiguracji ZIP, w systemie z prowadnicami boczymi zintegrowanymi z tkaniną. Przy maksymalnych wymiarach sięgających do 18 m2, rolety te posiadają trzecią klasę odporności na wiatr. Podejmując decyzję dotyczącą typu sterowania warto w tym wypadku rozważyć wybór napędu nowej generacji, który automatycznie reaguje na zmiany pogodowe, w tym silne podmuchy wiatru, dopasowując działanie rolet do warunków zewnętrznych. Dzięki temu nie trzeba martwić się o konieczność zabezpieczania budynku i zasłaniania rolet w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczynającą się nawałnicą.

Wysokie temperatury, intensywne nasłonecznienie czy burze, które w najbliższym czasie dotykać będą większość regionów Polski warto przeczekać spędzając czas wewnątrz budynku. Wybór osłon okiennych stanowiących dodatkową ochronę przed nagrzewaniem wnętrza, silnym wiatrem i regulujących oświetlenie, pozwoli w komfortowych warunkach spędzić czas w upalnych miesiącach letnich.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.