Fantazyjne historie o drewnie. Jakie aranżacje będą modne w 2023 roku?
Płytki ceramiczne o wzorach drewna to niezwykle wdzięczny materiał aranżacyjny, który ociepli każde wnętrze i zadba o wyjątkowe doznania estetyczne. W tym roku staną się one aranżacyjnym must have!
Rok 2023 upłynie pod znakiem silnej potrzeby powrotu do natury, co można było zaobserwować podczas minionych Targów Cersaie w Bolonii. Nieprzenikniona aura przyrody rozbudza wyobraźnię, wyostrza zmysły i subtelnie uspokaja, wprowadzając do wnętrz niezmąconą harmonię. Czeka nas więc prawdziwy boom związany z poszukiwaniem organicznych, zdrowych rozwiązań, które zaskakują nieszablonowym designem.
Baśń o naturze
Ceramika jest jednym z najbardziej estetycznych, naturalnych materiałów, który doskonale przejmuje rolę drewna. Odwzorowuje najmniejsze detale, wiernie odzwierciedlając magię przyrody. Dzięki temu to właśnie natura staje się równocześnie mistrzem narracji i główną dekoracją wnętrza.
W przypadku ceramiki autentyczność idzie w parze z wirtuozerią, kreując wnętrze pełne artyzmu i klasycznego zacięcia. Doskonałym tego przykładem są płytki Grupy Tubądzin z kolekcji Rochelle. Perfekcyjnie oddają strukturę naturalnego drewna i jego odcienie, ocieplają wnętrza rustykalną sielskością. Aranżacja łazienki z Rochelle pozwoli na stworzenie przestrzeni o znamionach nowoczesności, ale też w stylu natural luxury czy modern farm, które ochoczo czerpią z przyrody.
Geometryczny misz-masz
W tym roku prym wieść będzie nieposkromiona kreatywność. Przejawi się to w oryginalnym podejściu do motywu drewna, nadaniu mu niecodziennej formy i subtelnej ornamentyki. Dzięki temu wzór przeobrazi się w prawdziwe dzieło, niezmiernie plastyczne, zapewniające niekończące się możliwości aranżacji. Będą to zarówno nawiązania do twórczości etnicznej, jak i do sztuki nowoczesnej, nawiązującej do geometrii.
Płytki z kolekcji Liberte zachwycają doskonałą miarowością i przestrzennością. Labiryntowe zakamarki dodają drewnianemu motywowi iluzyjnego charakteru, tworząc zjawiskowe wnętrze.
Jodełkowe wariacje
Kolejnym trendem wpisującym się w filozofię powrotu do korzeni, który w tym roku nabierze prawdziwego rozmachu, jest klasyczna drewniana jodełka. Spojrzenie w kierunku nieśmiertelnych form odzwierciedli się także na płytkach o strukturze drewna. Wyrafinowane wzory sprawią, że wnętrze nabierze intrygujących kształtów. Kolekcja płyt Sedona to nowoczesne spojrzenie na design. Ich wielowymiarowość odświeży wnętrze, nadając mu sentymentalnego wymiaru.
Wzornictwo inspirowane naturą nigdy nie straci na atrakcyjności. Nie tylko wprowadza do wnętrz wyciszenie, ale też zapewnia niezrównane wrażenia wizualne, dodając przestrzeniom zarówno szyku klasycznej elegancji, jak i nutę pociągającej tajemniczości. Podziwiamy je za majestatyczność, ponadczasowość i trwałość. Podobnie jak samą ceramikę, która świetnie adaptuje drewniane wzory, tworząc nastrojowe aranżacje pełne pozytywnych wibracji. Tegoroczne trendy nie pozostawiają złudzeń – płytki z motywami drewna na dobre rozgoszczą się we wnętrzach, ale… w niecodziennej odsłonie.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.