Komunikaty PR

Farba do wnętrz, która dba o zdrowie mieszkańców

2020-02-26  |  10:20
Biuro prasowe

Nie każdy wie, że farba może wpływać nie tylko na końcowy efekt dekoracyjny, lecz także – a może przede wszystkim – na nasze zdrowie. Niektórzy producenci oferują powłoki, które nie zawierają rozpuszczalników i nie wydzielają szkodliwych substancji podczas malowania i schnięcia. Trzeba jednak wiedzieć, że sam ten fakt nie czyni jeszcze farby zdrową w pełnym znaczeniu tego słowa. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowym wykończeniu ścian, sprawdźmy, czy powłoka do ich malowania opatrzona jest międzynarodowym znakiem, za którym stoi uprawniona do tego instytucja badawcza. Jednym z takich atestów, który warto mieć na względzie wybierając farbę do wnętrza jest certyfikat natureplus przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa produktom o najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa – dla środowiska oraz zdrowia.

Wybierając produkt z takim oznaczeniem możemy mieć pewność, że w co najmniej 85% składa się on z surowców odnawialnych i spełnia najostrzejsze wymogi ekologiczne. Taką gwarancję dają nam akredytowane laboratoria, które badają wyrób pod kątem takich kryteriów jak środowisko, zdrowie i funkcjonalność.

Sprostać rygorystycznym warunkom udaje się nielicznym. Do tego elitarnego grona dołączyła właśnie biała farba do wnętrz Baumit KlimaColor – jednoskładnikowa farba krzemianowa stworzona z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu mieszkańców. Dzięki temu, że produkowana jest na bazie odpowiednio dobranych składników, jest bezzapachowa i wolna od szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO). Co równie istotne jest wysoce paroprzepuszczalna, a dzięki wysokiemu pH zabezpiecza powierzchnie przed rozwojem grzybów - pleśni. Jej dodatkowym atutem jest bardzo dobra siła krycia, przekładająca się na wysoką wydajność. Szczególnie dobre właściwości wykazuje przy zastosowaniu w systemie Baumit Klima oraz na tynkach i szpachlach mineralnych, a także przy renowacji i odnawianiu trwałych powłok mineralnych. Z powodzeniem można ją nakładać ręcznie za pomocą wałka lub pędzla, jak również maszynowo z użyciem natrysku w technologii Airless.

W dzisiejszych czasach w pomieszczeniach spędzamy większość naszego życia, dlatego tak ważne jest, by do ich wykończenia wybierać rozwiązania zdrowe i naturalne, wspierające nasze dobre samopoczucie. Badania naukowe przeprowadzone przez niezależnych ekspertów w największym europejskim parku badawczym Baumit Viva dowodzą, że regulujące mikroklimat wykończenie ścian wewnętrznych to jedna z trzech fundamentalnych zasad zdrowego mieszkania. By ją spełnić potrzebne jest podejście systemowe, czyli zastosowanie ekologicznych wyrobów na każdym etapie prac wykończeniowych – od tynkowania, przez opcjonalne wygładzenie po malowanie odpowiednią farbą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST! Biuro prasowe
2024-04-24 | 14:00

Łazienka z wanną wolnostojącą – inspiruj się z SANPLAST!

Łazienka jest miejscem relaksu i odprężenia, dlatego warto zadbać o jej wystrój, aby stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i regeneracji. Jednym z kluczowych
Dom OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024
2024-04-24 | 11:45

OMNIRES z udanym debiutem na Salone del Mobile 2024

OMNIRES, ekspert w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla sektorów łazienkowego i kuchennego, odnotował kolejny sukces po udziale w zakończonych niedawno targach Salone del Mobile w
Dom Ocieplenie domu „od stóp do głów”
2024-04-24 | 11:00

Ocieplenie domu „od stóp do głów”

Każdy z nas zna to powiedzenie, że „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”. Wraz z postępem w rozwoju materiałów ociepleniowych staje się ono coraz prawdziwsze w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.