Komunikaty PR

Farba do wnętrz, która dba o zdrowie mieszkańców

2020-02-26  |  10:20
Biuro prasowe

Nie każdy wie, że farba może wpływać nie tylko na końcowy efekt dekoracyjny, lecz także – a może przede wszystkim – na nasze zdrowie. Niektórzy producenci oferują powłoki, które nie zawierają rozpuszczalników i nie wydzielają szkodliwych substancji podczas malowania i schnięcia. Trzeba jednak wiedzieć, że sam ten fakt nie czyni jeszcze farby zdrową w pełnym znaczeniu tego słowa. Dlatego, jeśli zależy nam na zdrowym wykończeniu ścian, sprawdźmy, czy powłoka do ich malowania opatrzona jest międzynarodowym znakiem, za którym stoi uprawniona do tego instytucja badawcza. Jednym z takich atestów, który warto mieć na względzie wybierając farbę do wnętrza jest certyfikat natureplus przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa produktom o najwyższych standardach jakości i bezpieczeństwa – dla środowiska oraz zdrowia.

Wybierając produkt z takim oznaczeniem możemy mieć pewność, że w co najmniej 85% składa się on z surowców odnawialnych i spełnia najostrzejsze wymogi ekologiczne. Taką gwarancję dają nam akredytowane laboratoria, które badają wyrób pod kątem takich kryteriów jak środowisko, zdrowie i funkcjonalność.

Sprostać rygorystycznym warunkom udaje się nielicznym. Do tego elitarnego grona dołączyła właśnie biała farba do wnętrz Baumit KlimaColor – jednoskładnikowa farba krzemianowa stworzona z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu mieszkańców. Dzięki temu, że produkowana jest na bazie odpowiednio dobranych składników, jest bezzapachowa i wolna od szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych (LZO). Co równie istotne jest wysoce paroprzepuszczalna, a dzięki wysokiemu pH zabezpiecza powierzchnie przed rozwojem grzybów - pleśni. Jej dodatkowym atutem jest bardzo dobra siła krycia, przekładająca się na wysoką wydajność. Szczególnie dobre właściwości wykazuje przy zastosowaniu w systemie Baumit Klima oraz na tynkach i szpachlach mineralnych, a także przy renowacji i odnawianiu trwałych powłok mineralnych. Z powodzeniem można ją nakładać ręcznie za pomocą wałka lub pędzla, jak również maszynowo z użyciem natrysku w technologii Airless.

W dzisiejszych czasach w pomieszczeniach spędzamy większość naszego życia, dlatego tak ważne jest, by do ich wykończenia wybierać rozwiązania zdrowe i naturalne, wspierające nasze dobre samopoczucie. Badania naukowe przeprowadzone przez niezależnych ekspertów w największym europejskim parku badawczym Baumit Viva dowodzą, że regulujące mikroklimat wykończenie ścian wewnętrznych to jedna z trzech fundamentalnych zasad zdrowego mieszkania. By ją spełnić potrzebne jest podejście systemowe, czyli zastosowanie ekologicznych wyrobów na każdym etapie prac wykończeniowych – od tynkowania, przez opcjonalne wygładzenie po malowanie odpowiednią farbą.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom BRAK ZDJĘCIA
2024-07-12 | 01:00

Grupa Tubądzin zaprasza na Cersaie

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie we Włoszech, to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży ceramicznej. Od  wielu lat stoisko Grupy Tubądzin w Bolonii przyciąga miłośników
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.