Farba tablicowa nie tylko do pokoju malucha
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Tablica do pisania kredą bezpośrednio na ścianie to wspaniała przestrzeń na kreatywną twórczość dla najmłodszych. Ale dziecięcy pokój to niejedyne miejsce, gdzie sprawdzi się to rozwiązanie. Z farbą Tikkurila Liitu możesz stworzyć kolorowe miejsce na notatki dla całej rodziny np. w kuchni, w domowym biurze czy w holu. A przy okazji oryginalnie udekorować wnętrze własnoręcznymi zapiskami i rysunkami.
Planujesz zrobić pyszne ciasteczka na podwieczorek, ale nie za dobrze pamiętasz składniki? Już nie musisz wertować książki kucharskiej ubrudzonymi w mące rękami. Po prostu spisz wcześniej przepis na ścianie w kuchni i zabierz się do działania. A może cały czas gubisz się w rozkładzie dnia domowników? Wystarczy przenieść go na ścianę w przedpokoju, a już nie umkną Ci żadne spotkania i zajęcia. Powierzchnia tablicowa przy drzwiach będzie też pomysłowym miejscem na notatki, które przypomną o ważnych wydarzeniach, zadaniach czy telefonach tuż przed wyjściem z domu. W dodatku głęboki odcień farby Y497 Toro nada wnętrzu eleganckiego uroku, a odręczne zapiski zapewnią efekt wow.
Wbrew pozorom ściana, po której można pisać kredą, to nie tylko standardowy czarny, a pełna gama pięknych tonacji. Farbę Tikkurila Liitu można bowiem zabarwić na ponad 13 tysięcy odcieni, dopasowując tablicę kolorystycznie do stylu całego wnętrza.
Malowanie ścian tablicówką to już klasyka, ale to zaledwie ułamek możliwości. Tak naprawdę funkcję tablicy w domu mogą pełnić różnorodne elementy domowego wyposażenia. Taca śniadaniowa pokryta czarną farbą Tikkurila Liitu będzie jedyną w swoim rodzaju ozdobą stołu, a komoda w odcieniu szarości posłuży za oryginalny notes w czasie nauki.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.