Finezja nowoczesnych form – kolekcja Meandro marki FDESIGN
Styl nowoczesny ma różne oblicza łączące w sobie zamiłowanie do prostoty z naciskiem na doskonały design. Dzięki temu skromne, zdyscyplinowane wnętrza mogą być jednocześnie wysmakowane, eleganckie oraz rzetelnie przemyślane pod kątem funkcjonalności. Wszystkie te aspekty w pełni uosabiają baterie łazienkowe i kuchenne z kolekcji Meandro marki FDESIGN. Co ważne, ich atuty wzornicze oraz praktyczne idą w parze ze świadomym korzystaniem z zasobów naturalnych, a także proekologicznym podejściem do życia.
Kolekcja baterii Meandro wyróżnia się miękkimi, dynamicznymi liniami wylewek – przypominają meandrującą rzekę, która sumiennie rzeźbi teren. Organiczne formy z lekko zaokrąglonymi elementami idealnie wpisują się w nurt zainteresowań środowiskiem, który powstał w odpowiedzi na potrzebę z jednej strony troski o otoczenie, z drugiej zaś powrotu do natury. Taki design, kojarzący się z przepływem wody i jej twórczą działalnością, pobudza wyobraźnię, uspokaja, redukuje stres. Świetnie odnajduje się więc w spokojnym, zbalansowanym wnętrzu zarówno spod znaku czystej estetyki modern, jak i łagodnego minimalizmu wzbogaconego o inspiracje w duchu filozofii zen.
Chromowane wykończenia zapewniają też nutkę ponadczasowej elegancji, a obłe kształty zjawiskowo rozkładają światło i cień. Baterie Meandro charakteryzują się przy tym umiarem projektowym, dlatego nie dominują w wystroju, lecz gustownie wzbogacają jego założenia stylistyczne, mając przy tym uniwersalne walory dekoracyjne. Spójnie wpisują się w aranżacje łazienek i kuchni, które opierają się na ograniczonej kolorystyce z zamiłowaniem do prostych linii. To najlepsza droga do przejrzystego, uporządkowanego wnętrza, w którym funkcjonalność tworzy zgrany duet z atrakcyjną estetyką.
Wrażliwość ekologiczna, która stanowi jeden z filarów marki FDESIGN, również znajduje pełne odzwierciedlenie w kolekcji Meandro. Producent korzysta z długowiecznych komponentów, których potwierdzeniem jest ponadstandardowa gwarancja do 7 lat na takie elementy, jak głowice i korpusy baterii. Dzięki temu nie ma ryzyka przeprowadzania częstych remontów, które generują dużą ilość odpadów. Zastosowane powierzchnie są zaś odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Meandro to też znacznie mniejsze zużycie wody dzięki perlatorom. W efekcie można nie tylko oszczędzać cenny, naturalny zasób, lecz także energię potrzebną do dostarczenia i podgrzania wody czy późniejszego zagospodarowania ścieków.
W skład kolekcji Meandro wchodzą baterie umywalkowa stojąca i stojąca nablatowa, umywalkowa podtynkowa, bidetowa, natryskowa i natryskowa podtynkowa, wannowa ścienna, natryskowo-wannowa podtynkowa, a także bateria kuchenna. Warianty podtynkowe, które cieszą się coraz większym uznaniem we współczesnych wnętrzach, doskonale wyrażają ideę nowoczesnego minimalizmu, czyli „mniej znaczy więcej”. Uproszczone, łagodne formy są przy tym eleganckie oraz kunsztownie wykonane w najdrobniejszych detalach.
Baterie łazienkowe i kuchenne Meandro oferowane są wraz z dopasowanymi do nich akcesoriami. Pozwala to systemowo, spójnie zaaranżować wnętrze w jednej konwencji stylistycznej.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.