Komunikaty PR

Fornir kamienny – lekki, elastyczny i uniwersalny kamień na ścianę.

2023-07-19  |  09:00
Biuro prasowe

Kamień naturalny coraz częściej wykorzystywany jest w architekturze i projektowaniu wnętrz. Na rynku dostępny jest w postaci m.in. płytek, paneli, mozaiki, a także stopni. Sporą popularnością zaczynają cieszyć się także forniry kamienne. To swego rodzaju tapeta kamienna, tworząca innowacyjny materiał, który poszerza możliwości wykorzystywania kamienia naturalnego.

Tradycyjny kamień od tysięcy lat stosowany jest w budownictwie jako trwały i estetyczny materiał wykończeniowy. Zastosowanie kamienia w postaci forniru sprawia, że jego możliwości znacznie się rozszerzają. Fornir kamienny to cienka warstwa naturalnego kamienia, która nałożona jest na włókno szklane oraz żywicę epoksydową, dzięki czemu kamień jest bardzo elastyczny i praktycznie nie pęka.

Forniry kamienne przeznaczone są do efektownego wykończenia dowolnego wnętrza i każdego rodzaju aranżacji. Odznaczają się wyjątkową, porowatą lub gładką strukturą oraz wzorami, które są niepowtarzalne dla każdego kawałka ich powierzchni. Naturalne wzory będą doskonale komponować się na ścianach, a także jako oryginalne wykończenie mebli.

Fornir kamienny: zalety i atuty cienkiego kamienia naturalnego

Jedną z głównych zalet forniru kamiennego jest jego mnogość zastosowania. Ten wszechstronny i unikalny materiał może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, otwierając nowe możliwości dla architektów, projektantów wnętrz i dekoratorów. Kamienna tapeta może być używana do tworzenia elewacji budynków, blatu kuchennego, okładzin ścian, kominków, ogrodzeń i wielu innych elementów architektonicznych. Jest również dostępny w różnych kolorach, fakturach i wzorach, co daje nieograniczone możliwości kreowania unikalnych i imponujących projektów.

Jedną z kluczowych cech forniru kamiennego jest jego lekkość. Dzięki niskiej wadze, fornir kamienny może być stosowany w miejscach, gdzie tradycyjne płyty kamienne byłyby zbyt ciężkie lub niewykonalne. To czyni go idealnym rozwiązaniem dla modernizacji istniejących budynków, gdzie konstrukcja nie jest przystosowana do udźwigu tradycyjnego kamienia.

Fornir kamienny wyróżnia się także łatwością montażu i demontażu. W przeciwieństwie do tapet, fornir kamienny jest elastyczny, dzięki czemu można wyginać go bez obaw o przerwanie struktury. Na rynku dostępne są forniry w ogromnych formatach, przez co na ścianach nie będzie niemal śladu po łączeniach, a efekt końcowy przypominać będzie ścianę wykutą w kamieniu. Dodatkowo, w przypadku potrzeby, fornir kamienny może być z łatwością usunięty i zastąpiony nowym, umożliwiając elastyczność i zmiany w projektach bez konieczności przeprowadzania dużych prac remontowych.

Montaż forniru kamiennego nie jest wymagający, zwłaszcza w przypadku mniejszych formatów. Wystarczy odpylić powierzchnię, a następnie za pomocą plastikowej szpachelki dokładnie rozprowadzić klej w kartuszu po fornirze i przykleić go do ściany.

Fornir kamienny to również materiał ekologiczny. Wykorzystanie cienkiej warstwy kamienia redukuje zużycie surowców naturalnych w porównaniu do tradycyjnych płyt kamieniarskich. Ponadto, podczas produkcji forniru kamiennego generowana jest mniejsza ilość odpadów, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla środowiska.

Dzięki mnogości zastosowania, estetyce, trwałości i ekologiczności, fornir kamienny staje się materiałem pierwszego wyboru dla projektantów i inwestorów. Architektura wchodzi w nową erę, w której kamień naturalny zyskuje na wszechstronności i dostępności. Kamień naturalny to materiał elegancki i prosty w swojej formie. Epoka kamienia naturalnego niech trwa w najlepsze w naszych domach, by cieszyć nasze oczy i zmysły.

Na polskim rynku istnieje wiele firm, które importują kamień naturalny z całego świata. Jedną z nich jest KLINK INTERNATIONAL – wiodący dystrybutor kamienia naturalnego w kraju. W ofercie firmy znajduje się pełna paleta kolorów fornirów kamiennych. W jednym z 20 salonów sprzedaży namacalnie można poznać i przekonać się, w czym tkwi jego piękno i wyjątkowość.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wyznania miłosne w architekturze Biuro prasowe
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie
Dom LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT
2024-06-26 | 16:10

LETNIA WYPRZEDAŻ W BOCONCEPT

Duńska marka meblowa BoConcept zaprasza na jedno z największych wydarzeń promocyjnych tego roku - Letnią Wyprzedaż. W dniach 15 czerwca – 31 lipca 2024 roku, znaczną część kolekcji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.